evka-janekova
16.04.08,09:25
Dobrý deň,

chcem sa spýtať ako mam zaučtovať vzájomne započítanie pohľadávok v ALFE. Dosť som nad tým maturovala a na nič som neprišla.

Naše pohl. voci partnerovi 25 376,--
Partnerovi voči nám 14 994,--

Mám uhradit 10 382,-- to mi je jasné, len ako to mam dostať do ALFY aby som dostala tu sumu na úhradu.

Dakujem, ste zlatí ;)
evka-janekova
16.04.08,11:20
Dobrý deň,

chcem sa spýtať ako mam zaučtovať vzájomne započítanie pohľadávok v ALFE. Dosť som nad tým maturovala a na nič som neprišla.

Naše pohl. voci partnerovi 25 376,--
Partnerovi voči nám 14 994,--

Mám uhradit 10 382,-- to mi je jasné, len ako to mam dostať do ALFY aby som dostala tu sumu na úhradu.

Dakujem, ste zlatí ;)
to mi nikto nevie poradit...

PROSIIIIM
Katka22
16.04.08,13:07
Dobrý deň,

chcem sa spýtať ako mam zaučtovať vzájomne započítanie pohľadávok v ALFE. Dosť som nad tým maturovala a na nič som neprišla.

Naše pohl. voci partnerovi 25 376,--
Partnerovi voči nám 14 994,--

Mám uhradit 10 382,-- to mi je jasné, len ako to mam dostať do ALFY aby som dostala tu sumu na úhradu.

Dakujem, ste zlatí ;)

Dobrý deň
Zápočet spravíte cez interné doklady .
Treba k tomu ,ale aj doklad potvrdený od Vás aj od Vášho obchodného partnera že súhlasite so zápočtom pohľadávok a záväzkov.

Váš záväzok voči partnerovi 25 376 .
Vaša pohľadávka u partnera 14 994 .

Urobíte príjem , (inter. doklad) vašej pohľadávky na sumu 14 994 . Zároveň spravíte výdaj ( inter. doklad.) na sumu 14 994 na záväzok voči partnerovi .
Po zaúčtovaní bude záväzok voči partnerovi už iba 10 382 .
bsbs
20.04.08,06:44
Môžete prosím povedať aký správny zúčtovací účet použiť, môže byť 391 ?
Modroocko
02.05.08,18:04
391 pri obyčajnom zápočte? To je nejaká blbosť, nie?
Ak potrebuješ robiť zápočet medzi dvoma rôznymi firmami, v OMEGE nejdú zadať dve firmy v jednom účtovnom zápise do saldokonta, vtedy musíš použiť dva účtovné zápisy a účtovať to cez účet vnútorného zúčtovania - 395. Teda, ak správne predpokladám, že robíš zápočet v OMEGE (v Alfe sa účty nepoužívajú). A použi typ sumy "Z".
LubenaK
04.05.08,06:55
Ak robíš zápočet v Alfe, tak cez interné doklady a stĺpec peňažného denníka podľa toho, čoho sa faktúry týkajú. Ak je to nákup tovaru, tak do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane - nákup tovaru, ak nákup materiálu, tak do materiálu. Na druhej strane to isté použiješ pri príjmoch - interný doklad a rozčleníš príjmy podľa toho, čoho sa týkajú.
jani73
07.05.08,11:02
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, ako v Omege zadám pohľadávku a záväzok do písomného tlačivo ,,Dohoda o vzájomnom zápočte". Teda nejedná sa mi konkrétne o samotný zápočet, ale o doklad, ktorý posielate svojim obchodným partnerom. Faktúry do programu nahadzujem, preberám ich z iného programu od kolegyne a niekedy sa nám stáva, že nám partner faktúru uhradí 2 x. Pokiaľ nemáme na službu ďalšiu objednávku túto platbu posielam späť, ale väčšina je taká, že sa objednávky na naše služby opakujú od toho istého partnera a je zbytočné posielať peniaze späť. S obch. partnerom sa telefonicky vopred dohodneme na zápočte. Doteraz som písala ,, Dohodu o zápočte" do vopred mnou predpísaného listu, ale viem že je tá možnosť aj v Omege, ale neviem ako, akúšala som rôzne spôsoby, ale tlačivo je vždy bez vstupných údajov. Máte niekto skúsenosť? Myslím, že pomôžete aj ďalším poraďákom. Ďakujem
Kathryn
10.07.08,20:46
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, ako v Omege zadám pohľadávku a záväzok do písomného tlačivo ,,Dohoda o vzájomnom zápočte". Teda nejedná sa mi konkrétne o samotný zápočet, ale o doklad, ktorý posielate svojim obchodným partnerom. Faktúry do programu nahadzujem, preberám ich z iného programu od kolegyne a niekedy sa nám stáva, že nám partner faktúru uhradí 2 x. Pokiaľ nemáme na službu ďalšiu objednávku túto platbu posielam späť, ale väčšina je taká, že sa objednávky na naše služby opakujú od toho istého partnera a je zbytočné posielať peniaze späť. S obch. partnerom sa telefonicky vopred dohodneme na zápočte. Doteraz som písala ,, Dohodu o zápočte" do vopred mnou predpísaného listu, ale viem že je tá možnosť aj v Omege, ale neviem ako, akúšala som rôzne spôsoby, ale tlačivo je vždy bez vstupných údajov. Máte niekto skúsenosť? Myslím, že pomôžete aj ďalším poraďákom. Ďakujem

Robím zápočty v Omege bežne a nemám s tým problém, aké vstupné údaje sa nezobrazujú ? Postupujem tak, že v Dohode o zápočte si pridám dohodu o zápočte pohľadávok, vyberiem si partnera, potom pridám z knihy pohľadávok príslušnú pohľadávku a z knihy záväzkov zasa záväzok. Potvrdím OK a vytlačím priamo z tejto tabuľky.