tereza5
16.04.08,10:57
vie mi niekto poradit, ak mam prijate zalohy na zajazd za bus, ale fakturu od prepravcu dostanem az v juli,co s tym.Zdanim zalohu? a potom ked pride faktura tak si uplatnim odpocet?
Dalej mam poskytnutu stravu od ceskeho dodavatela, ale fakturu tiez dostanem az v sezone.Sluzba je bez DPH, ako je to potom s prijatim platby za stravu?
Dalej , ako je to s poskytnutim poistneho,provizia sa zdanuje, alebo je to oslobodene od DPH?
A este posledne zatial, ak CA predala zajazd a poslal mi zalohu na ucet, je to pre mna zdanitelny prijem?,ale potom,ked jej vyplatim proviziu za predaj, je to pre mna zdanitelny vydaj?Je tych otazok viac, ale v cestovke zacinma, tak prosim ak viete poradte mi.Dakujem
Vladimír Ozimý
16.04.08,09:08
no takto a na základe čoho fungujete??? máte katalog, katalogové ceny...ved predsa cenu musíte tvoriť na základe dohody nie? vy musíte vedieť cenu stravy dopravy atd s ktorou ste kalkulovali do ceny nie? vychádzal by som jednoznačne z kalkulácii...
Zita5
16.04.08,09:12
Ak pomôže , prikladám metodický pokyn pre cestovný ruch ...
Vladimír Ozimý
16.04.08,09:12
A este posledne zatial, ak CA predala zajazd a poslal mi zalohu na ucet, je to pre mna zdanitelny prijem?,ale potom,ked jej vyplatim proviziu za predaj, je to pre mna zdanitelny vydaj?Je tych otazok viac, ale v cestovke zacinma, tak prosim ak viete poradte mi.Dakujem

samozrejme pre vás je príjem zálohy na účely DPH vznik daňovej povinnosti. Čo sa týka zúčtovania do výnosov zúčtujete to v čase kedy vystavíte interný doklad na účely zúčtovania zájazdu. Provízia ako taká vám bude faktúrovaná. V čase fakturácie vám vznikne náklad. Ak vám faktúrovaná nebude treba vystaviť interný účtovný doklad na províziu kde ju zúčtujete...
tereza5
16.04.08,11:25
cestovna kancelaria ma zmluvy s dopravcom, s dodavatelom stravy aj s poistovnou, nebolo mi jasne, ci to staci ako podklad na vypocet.alebo je potrebna dod.faktura.
Vladimír Ozimý
16.04.08,13:09
cestovna kancelaria ma zmluvy s dopravcom, s dodavatelom stravy aj s poistovnou, nebolo mi jasne, ci to staci ako podklad na vypocet.alebo je potrebna dod.faktura.

ale vy idete odvádzať dph z prirážky...tu by ste mali mať jednoznačne definovanú práve z rozdielu vstupov a predajnej ceny, ktorá zahrňa už prirážku...na vstupe si dph neuplatňujete s takýchto služieb.