euzebus
16.04.08,12:03
Dobry den,

Zalozim spolocnost,sidlo bude v byte mojich znamych. Aby som mal ich suhlas (doklad : Udelenie súhlasu na zriadenie sidla spolocnosti)potrebujem ich dokazat ze :
a) tym ze firma nema ziadne vlastnicke pravo na ten byt:eek:
b) Ked je to bezplatnom ze nevzykne povinnost platne nejake dane (resp. ze firma bude hradit vsetky pripadne dane).

Nie je nejaky zakony ktory urci pravidla tomto pripade...

Vopred Dakujem

PS : som cudzi tak robim veli chyby ked pisem aj rozpravam;)
hanelie
16.04.08,10:20
§ 2, Ods. 3 Ochodného zákonníka (http://www.mojepodnikanie.sk/zakony/Obchodny-zakonnik):
Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom. Právnická osoba alebo fyzická osoba musí preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom.

povinnosť platenia daní z uvedeného nevyplýva, v podstate ide o korešpondenčnú adresu - iné sú však podmienky pri prevádzke
britta
16.04.08,10:33
Hanelie, prosim ta, aky je rozdiel medzi sidlom a prevadzkou. doteraz som si myslela, ze ked mas niekde sidlo a nemas prevadzku niekde inde, tak sidlo je automaticky aj prevadzkou. Pouc ma, ak to tak nie je.
euzebus
16.04.08,11:27
Dakujem pekne za tak rychlo odpoved!

Vedeli sme mi poradit podla aké zakony alebo vyhlasky je regulovana otazka dani vyplyvajucich so suhlasou so zriadenim sidlo spolocnosti v sukromnom byte pre vlastnikého bytu?

v pripade ak ide o bezplatny suhlas zo strany vlastnikeho bytu.

Vorped dakujem za odpoved.
hanelie
16.04.08,11:36
prevádzka - miesto výkonu podnikateľskej činnosti podmienené určitými nariadeniami

sídlo - korešpondenčné miesto
hanelie
16.04.08,12:22
Vedeli sme mi poradit podla aké zakony alebo vyhlasky je regulovana otazka dani vyplyvajucich so suhlasou so zriadenim sidlo spolocnosti v sukromnom byte pre vlastnikého bytu?


pre sídlo - žiadne

pre prevádzku - zmena v užívaní stavby - zvýšená úhrada dane z nehn.
rodinný dom - MsÚ platba dane z nehn.
byt - / ak si nájomca / BD, resp. správc. spol. zvýšená pevná časť nájmu