MajaL
31.03.05,20:20
Vie mi niekto poradit ako postupovat v pripade, ked som sa sekla v datume pri podpise (zadala som rok 2004), podpisala som sa v inej kolonke + neodoslala som vykaz o prijm.a vydavkoch...

mam to zajtra zaslat ako opravne alebo dodatocne dan.priznanie? vie mi niekto poradit? d.
evina
31.03.05,18:23
Vie mi niekto poradit ako postupovat v pripade, ked som sa sekla v datume pri podpise (zadala som rok 2004), podpisala som sa v inej kolonke + neodoslala som vykaz o prijm.a vydavkoch...

mam to zajtra zaslat ako opravne alebo dodatocne dan.priznanie? vie mi niekto poradit? d.

Skús tam zájsť a poprosiť ich, či to tam môžeš doložiť a dopodpísať.. Ak budú prísni, čo si nemyslím, musíš podať už dodatočné lebo je po termíne.
Sefcikova
31.03.05,18:47
pokiaľ si miesto 31.03.2005 napísala 31.03.2004 a podpísala si sa vedľa, to by sa ešte dalo prehliadnuť, prípadne by ťa úradníčka zavolala priamo to opraviť, ale pokiaľ si uplatňovala výdaje preukázateľne a nedodala si s DP aj výkazy, tak určite podaj dodatočné DP, skús to čo najskôr odniesť priamo na oddelenie úradníčky pod ktorú patríš, či by sa to nedalo nejako zameniť alebo doložiť len výkazy ......
ak nie rátaj min. s 2000.- pokuty
babenko1
31.03.05,22:28
Ja by som zajtra išla na DÚ za správcom, pod ktorého patríš... a povedala, že si tam zabudla dať tie výkazy... no.. s tým podpisom to bude horšie.. vieš si predstaviť, kde to v tých kopách bude hladať? kým to roztriedia, to bude nejaký ten mesiac.. ale hlavne sa treba s nimi dohodnúť..
atramka
31.03.05,22:41
Ja by som zajtra išla na DÚ za správcom, pod ktorého patríš... a povedala, že si tam zabudla dať tie výkazy... no.. s tým podpisom to bude horšie.. vieš si predstaviť, kde to v tých kopách bude hladať? kým to roztriedia, to bude nejaký ten mesiac.. ale hlavne sa treba s nimi dohodnúť..
Oh babenko1, budem tam musieť aj ja - nevieš poradiť? zaslala som ti SS
vďaka
babenko1
31.03.05,22:44
zatiaľ mi nedošla SS...
atramka
31.03.05,22:57
zatiaľ mi nedošla SS...prosím poraď
ahoj poraďáčka, vidím, že sa tu hrabeš v poradách, potrebujem poradiť - príjem v Írsku, ak môžeš, prosím poraď :

osoba pracovala v Irsku od 1.1.2004 do 20.7.2004, t.j. viac ako 6 mesiacov.
Tam požiadala o vysporiadanie dane. Irsky úrad vysporiadal dan a preplatok na dani vrátil zamestnancovi jeho účet.
Potom bol potom zamestnaný na Slovensku od 1.9. - jeho príjem bol menší ako 40000,- Sk.
1. DP som urobila len z príjmu v SR.
2. Uplatnená celá nezdaniteľnú časť -cca 80 tis. Sk.(tým preplatok na dani)
3. Trebalo do DP uplatniť aj zárobok vysporiadaný v Irsku??
4. Ak aj írsky , ako mám postupovať ?-
5. Alebo ten írsky zárobok tam vôbec neuvádzať, keďže bol vysporiadaný v Írsku?
Neviem čo s tým mám urobiť? asi budem bežať na DÚ, ale čo s tým??
vďaka za radu
Anna Priščáková
04.04.05,09:37
Ahoj ja som urobila to isté, Zavolala som správkyni a dohodla sa s ňou, kedy jej to mám doniesť, bola zlatá, nič mi nepovedala.