Danielam
31.03.05,21:46
Ahojte.Ako by ste prosím Vás učovali v Ju platby cez banku, ktoré akože na výpise z účtu riadne prešli a na ďalšom výpise nám to vrátia, že to neprešlo (je to vinou našej pracovníčky lebo zadávala zle čísla účtov).Učtovali by ste to ako VNZD a potom ako PNZD?Alebo len cez priebežné položky?Vopred vďaka.
Muška
31.03.05,19:51
Cez priebežné položky určite nie,
Ja som to riadne zaúčtovala, lebo som nevedela, že som zaslala špatne. Keď prišiel ďalší výpis, kde to bolo vrátané, tak som to mínusovou položkou zase z toho istého odúčtovala
Zuzka
31.03.05,19:56
Ja to tiež takto účtujem.
Danielam
31.03.05,19:57
Chápem to dobre takto.Napr.bola to Fa za elektrinu tak to riadne zaučtujem ako výdavok z BU a prevádzkovú réžiu a potom kde mi to na BU vrátia ako mýlnu platbu tak ako príjem na BU a mínusom z prevádzkovej.A potom ked sa to tej našej pracovníčke podarí konečne dobre uhradiť tak to zaučtujem už riadne.S jednou Fa toľko práce....ale hádam sa to naučí.
Muška
31.03.05,20:00
Najskôr zaúčtuješ Prevádzková réžia - výdavok, pri vrátení platby zaúčtuješ mínus prevádzková réžia . Čiže "po lopate" dáš pred tú sumu znamienko mínus. Takže ten príjem do banky bude vlastne v stĺpci "výdaj z banky", ale so znamienkom mínus.
Danielam
31.03.05,20:05
Ďakujem.Niekedy to treba ozaj po lopate.Toto sa nám stalo 1krát tak nevedela som ako na to.
jeso
31.03.05,20:08
Najskôr zaúčtuješ Prevádzková réžia - výdavok, pri vrátení platby zaúčtuješ mínus prevádzková réžia . Čiže "po lopate" dáš pred tú sumu znamienko mínus. Takže ten príjem do banky bude vlastne v stĺpci "výdaj z banky", ale so znamienkom mínus.
mám presne takýto istý postup pri účtovaní mylnej platby-a u nás sú dosť často...
Muška
31.03.05,20:08
Myslím, že posledné dni by som potrebovala niekedy dostať už aj lopatou.
Danielam
31.03.05,20:12
To máš asi ozaj pravdu.Ale hlavne že máme odovzdané Daňové priznania.Dnes sa 1.krát po dlhom čase dobre vyspím a nebudú mi behať pred očami zelené tlačivá...
Muška
31.03.05,20:15
Danielka, ja som sa tiež akurát rozlúčila na "SHOUTBOXE" a po dlhej dobe idem spať skôr ako o 4.00 h ráno. Tak nám prajem príjemné sníčky.
ondrejvla
31.03.05,20:16
Myslím, že posledné dni by som potrebovala niekedy dostať už aj lopatou.
Muška, nie si sama, čo by potrebovala lopatou! Ja sa už tak aj cítim.
Inak tie "prázdne platby" aj ja takto účtujem.
Danielam
31.03.05,20:17
Tak sa maj.Dobrú noc a ešte raz dík za radu.
Muška
31.03.05,20:20
Vlasti, Danielka, Zuzanka, Karkulka /ak si ešte tu/ aj ostatné dievčatá a samozrejme všetci naši chlapci,
prajem Vám kráááááááááááááááááááááááá ásnu dobrú nôcku.
Cmuky Cmuk
kukučka
31.03.05,20:48
No ja som si už na to ponocovanie tak zvykla, že ani dnes sa neviem odlepiť a odplaziť . . .:p
Kika69
11.03.11,18:33
Môžete mi prosím poradiť, ako by ste účtovali mylnú platbu na prelome rokov? Na úhradu ZP som mala v banke stály prevodný príkaz, avšak ZP Dôvera zmenila od 1.1. 2011 čísla účtov a tak mi platba zdravotného poistenia december bola z účtu strhnutá 31.12. a platba sa vrátila na účet 3.1.2011. V predošlých príspevkoch sú príklady, no môj problém je v tom, že tieto platby sú na prelome rokov a tak sa nevynulujú. Ako tieto platby zaúčtovať? Ako výdaj NZD? ĎAKUJEM.
DanielaSL
11.03.11,18:58
Ja by som to zaúčtovala ako VNZD. Následne po prijatí PNZD. A platbu na dobrý účet už tak ako to malo byť VOZD.
Kika69
11.03.11,19:04
Ja by som to zaúčtovala ako VNZD. Následne po prijatí PNZD. A platbu na dobrý účet už tak ako to malo byť VOZD.


Danielka veľmi pekne ďakujem za reakciu zaúčtujem to ako VNZD. Pekný večer prajem. ;)