T1971
16.04.08,17:13
Učiteľka dnes zobrala synovi v škole mobil. Bolo po zvonení na prestávku, ale vyučujúca p.Riaditeľka bola v triede a tak mu ho zobrala a nevrátila.
Má na to právo? Nemala to riešiť poznámkou? Ona mu zoberie mobil?!
Andea
16.04.08,16:32
U nás je takáto situácia riešená v poriadku školy. Riaditeľka môže zobrať mobil žiakovi, ktorý ním vyrušuje a používa ho počas vyučovania, čo je od 8.00 hod do skončenia vyučovania podľa toho, koľko má žiak hodín. Musí ho mať vypnutý a zapnúť až mimo školy, alebo v sprievode učiteľa, ak má na to náležitý dôvod - napríklad mu je zle alebo sa niečo vážne stalo. Ak mu riaditeľka zoberie, tak treba ísť za ňou a vysvetliť jej, prečo má žiak v škole zapnutý mobil. Rodičovi mobil vždy vrátia.
Chobot
17.04.08,07:50
Učiteľka dnes zobrala synovi v škole mobil. Bolo po zvonení na prestávku, ale vyučujúca p.Riaditeľka bola v triede a tak mu ho zobrala a nevrátila.
Má na to právo? Nemala to riešiť poznámkou? Ona mu zoberie mobil?!

Nevieš, ako to tam bolo, preto je nemožné takto na diaľku posúdiť, či na to právo mala alebo nie. Pokiaľ s nimi niečo riešila riaditeľka (alebo aj učiteľka) hoci aj cez prestávku, tak mali dávať pozor.

Možno tým telefónom vyrušoval a preto mu ho zobrala. Aj v minulosti sa brali rôzne veci, ktorými žiaci vyrušovali a nikto sa nad tým nepozastavoval. Dnes, keď každý pozná svoje práva, ale povinnosti už nie. Zákony nám čoraz viac komplikujú život, za pár rokov by som sa nečudoval, keby rodič v takomto prípade prišiel za riaditeľkou v sprievode svojho právneho zástupcu. Aj ty už uvažuješ skôr v právnej rovine - "Mala na to právo alebo nie?", než v morálnej - "Prečo mu zobrala ten mobil?"

A po vyučovaní mu ten mobil vrátila? Právne je to jeho (resp. tvoj) majetok, preto ak mu ho zobrala, nemusíš sa báť, že mu ho nevráti. Dnes je už mobil v škole bežnou vecou, nestáva sa často, že by ho žiakovi zobrali pre nič za nič.

Ak mu ho nevrátila po vyučovaní, to by som považoval za nesprávny postup a potom by som až navštívil riaditeľku. Inak by som z toho vedu nerobil (keby ho po škole dostal späť).
Zoltán Kovács
17.04.08,08:21
V prvom rade by som riešil otázku, prečo zobrala mobil? Či syn nevyrušoval s mobilom? A ak po vyučovaní dostal späť tak nevidím v tom žiadný problém.
Dav
17.04.08,08:33
Predstav si situáciu - 30žiakov, 30 mobilov, posielajú sa SMS, MMS, sťahujú súbory z jedného do druhého mobilu, počúva sa hudba, hrajú sa hry... Asi sa to veľmi nezlučuje s predstavou, čo by sa malo robiť na hodinách. Pokiaľ je v triede vyučujúci, hodina neskončila. A pedagóg má čím ďalej, tým menšiu autoritu. Pritom potrebuje pri dnešných deťoch rekvalifikačný kurz krotiteľa šeliem. Ďalej si myslím, že na rodičovskom upozorňovali rodičov na nepoužívanie mobilov. Podotýkam, že neučím. A dopĺňam, že po vyučovaní ho mala vrátiť, buď žiakovi, alebo rodičovi.
tomas4578
24.03.09,19:22
chcem sa spytat ze ci maju profesori pravo na to aby mi zobrali mobil ked som cez zastupovanu hodinu odfotil spoluziaka (zabudol som sa dajak) tomu este chapem ze mi ho zobrali, ale ide o to ze mi ho zobrali a vratia ho jedine rodicom ktori si samozrejme pon nechcu prist hh. Mam pravo aby ho vydali aj mne alebo nie?
kyblik
24.03.09,20:55
Mily Tomas, opat problem... Precital si si poriadok skoly? Ucil som na troch skolach ale ani na jednej nebol mobil pocas vyucovania povoleny...

V kazdom pripade sa mozes ohlasit na UNICEF - najdes v Google a oznamit vsetky krivdy, ktore na Tebe v skole Ti delbilni profaci pachaju.:rolleyes: no ja by som im ukazal...

A nezlosti sa, naskor si precitaj povinnosti a potom kric, ze mas prava... hlavne ak zrejme aj rodicia suhlasia s postojom pedagoga, kedze nechcu pre ten mobil ist.
Darina1234
24.03.09,21:08
jednoznačne, ste ... , ak sa niekto slušne pýta a vy odpoviete ... ohlasiť na UNICEF,
všetci dospelí použivame mobil a nie vždy, ked je potrebný
a zažila som situaciu, že som vošla do kancelarie/ všetko dodspelí ľudia/ a všetci 3 pracovníci telefonovali a používali MOBIL
Myslíte, že keby sme mali možnosť dnešných detí, že by sme boli iní?
kyblik
24.03.09,21:39
Jasne, ze by sme neboli. Ani v skole sme neboli ini, stale sme sa snazili nejako presadit... To bude vekom, Cesi maju pre to taky pekny vyraz ze: TELECI LETA... Ale boli krasne.:mee:
samuelovic
26.03.09,05:54
Ja som chodil do školy už davnejšie a nemali sme mobili a neuverite školu sme skončili.
Učiteľ má právo zobtať mobil, a žiak ho môže počas vyučovania používať iba v niektorých prípadoch, keď je to nevyhnutné.
Je zaujímavé, ýe doma dáme dieťaťu po zadku a je to ok, hoci nusíme zvládnuť možno iba jedno ale predstavme si , že máme takýchto detí doma 30. Vydržali by sme to?
Nie som za fyzické tresty, ale aj učitelia majú tiež práva . Nezabúdajme na to. Mám 2 dcéry , mobil ešte nemajú a neuveríte vždy prišli domov aj bez neho.
kyblik
26.03.09,10:21
Ja som chodil do školy už davnejšie a nemali sme mobili a neuverite školu sme skončili.
Učiteľ má právo zobtať mobil, a žiak ho môže počas vyučovania používať iba v niektorých prípadoch, keď je to nevyhnutné.
Je zaujímavé, ýe doma dáme dieťaťu po zadku a je to ok, hoci nusíme zvládnuť možno iba jedno ale predstavme si , že máme takýchto detí doma 30. Vydržali by sme to?
Nie som za fyzické tresty, ale aj učitelia majú tiež práva . Nezabúdajme na to. Mám 2 dcéry , mobil ešte nemajú a neuveríte vždy prišli domov aj bez neho.

Lenze ako natacat nejakeho vyucujuceho bez mobilu...? A vies aka je to sranda ked sa to potom zavesi na internet?:rolleyes:

Viackrat ked som mal dozor, pocul som zvlastne vzdychanie... ked som sa dostal na miesto odkial zvuky vychadzali stala tam hrba chalanov a pozerala z mobilu Pecko... A neuveris priamo mu ten mobil nemozes zobrat, pretoze cez prestavku je povoleny a kym prides s nim k riaditelovi uz su videa zmazane... to ale musi clovek zazit... A musis tiez respektovat ich prava... Podotykam, ze toto bolo na strednej...