bea26
16.04.08,17:32
Dobrý deň.
Chcela by som sa informovať či má niekto skúsenosti s elektronickým podávaním DPH a ostatných tlačív na DU?
Keď sa zaregistrujem, takisto dostanem nejakú GRID kartu, ktorá bude slúžiť ako podpis?
Mohol by niekto poradiť či je to tak výhodné?
Ako presne to funguje?
Ďakujem.
Zoltán Kovács
16.04.08,16:53
Dobrý deň.
Chcela by som sa informovať či má niekto skúsenosti s elektronickým podávaním DPH a ostatných tlačív na DU?
Keď sa zaregistrujem, takisto dostanem nejakú GRID kartu, ktorá bude slúžiť ako podpis?
Mohol by niekto poradiť či je to tak výhodné?
Ako presne to funguje?
Ďakujem.

Na to aby si mohla podávať DPH, DP z príjmov alebo hoci čo iné na DÚ cez ich portál, tak potrebuješ mať certifikovaný elektronický podpis.
garter
01.08.08,08:35
Dobrý deň.
Chcela by som sa informovať či má niekto skúsenosti s elektronickým podávaním DPH a ostatných tlačív na DU?
Keď sa zaregistrujem, takisto dostanem nejakú GRID kartu, ktorá bude slúžiť ako podpis?
Mohol by niekto poradiť či je to tak výhodné?
Ako presne to funguje?
Ďakujem.
Ja si to teraz vybavujem. Treba mať od certifikačnej autority kvalifikovaný certifikát - mne ho vydala firma Disig. Zo zmluvou o vydaní a používaní kvalifikovaného certifikátu treba ísť na DÚ, tam spíšu zápisnicu o ústnom pojednávaní. No a už potom môžeš veselo podávať DP, výkazy, prehľady, písať listy atď. cez eTax - zatiaľ len za seba.
Teraz mi ešte zisťujú aké splnomocnenie mám mať, aby som mohla podávať aj za iné subjekty. Ak budem vedieť, oznámiť.
Rozalka
01.08.08,14:27
Koľko to stojí, taký kvalifikovaný certifikát, môžeš nám prezradiť?
garter
02.08.08,11:31
Koľko to stojí, taký kvalifikovaný certifikát, môžeš nám prezradiť?

Certikikát na rok stojí 780
no a ešte k tomu potrebuješ
IKEY 2032 FIPS - to je token, vyzerá to ako usb kľúč, to stojí 1904
a ešte potrebuješ k tomu program z Ardaca (že vraj zatiaľ oni sú jediný, čo majú ten program) je to program na podpisovanie, pre jednu osobu je cena 1178
token a program kupuješ raz, certifikát si obnovuješ ročne.
Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, ak nie tak sa kľudne pýtaj.

certifikát môžeš využit aj pri obchodnom registri, len tam potrebuješ sa zaregistrovať na portali.gov.sk a notársku zápisnicu, čo osvedčuje Tvoje údaje na OP a údaje čo si zadala pri registrácii na portáli. To potom pošleš na Úrad vlády a potom už môžeš elektronický podávať aj do obch. registra.
Llívia
26.11.08,04:34
Na to aby si mohla podávať DPH, DP z príjmov alebo hoci čo iné na DÚ cez ich portál, tak potrebuješ mať certifikovaný elektronický podpis.

Ak som to správne pochopila, tak sa to dá robiť aj bez certifikovaného elektronického podpisu. Vtedy uzatvorí firma "Dohodu o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, uzavretú podľa § 20 ods.8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov“. Ako to funguje v takomto prípade? Po podaní takého priznania sa vyplní "Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou", ktoré sa do nejakého času pošle na daňový úrad?