fachman
16.04.08,19:55
Zdravím vás,poprosím o radu,yačal som používať novšiu verziu Spybotu,vyhadzuje mi okienka či mám dovoliť alebo odmietnuť zmeny,aký je princíp fungovania,postup vo voľbe a následné dôsledky.Potom oznámi ešte červené okienko destory?Ďakujem.
omega2.0
16.04.08,20:49
Spybot kontroluje nie len vtedy ,ked mu das skontrolovat obsah PC na neziaduci software. Ono to je nieco podobne ako firewall ,ale monitoruje zmeny v registroch. To znamena, ze napriklad mal si naistalovane programy, ktore sa spustaju same po starte systemu, tak teraz sa ta po kazdom starte Windows, Spybot pyta, ci ma dovolit danemu programu, aby sa naozaj spustil.
Ty si musis postupne prejst vsetky okna, v ktorych ta upozornuje na dany program a musis dovolit , alebo zakazat, ci sa dany program naozaj ma spustit automaticky po starte systemu. Su to programy ako napr ICQ,Skype, postovy klient a niekolko dalsich, podla toho , co mas.
Este pred tym ako povolis/zakazes , tak mas moznost zaskrtnut, ci si tvoju volbu ma Spybot zapamatat, alebo nie. Ked mu das zapamatat, tak ta uz s danou vecou nebude otravovat pri dalsom starte, az kym nenastane zase nejaka zmena daneho programu napr. upgrade na novu verziu.
Ked toto nastavenie urobis spravne, tak si uz ani nevsimnes, ze Spybot vobec bezi.
A este jedna vec. Po uplnom skontrolovani obsahu tvojho compu aplikaciou Spybot , je velmi vhodne spustit imunizaciu.
Potom sa system bude tvarit , ako keby uz danu skodlivu aplikaciu , ktora ta chce napadnut ma a systemu da "pokoj".


Toto je cisto moje ponatie funkcnosti programu Spybot. Ak sa mylim, tak budem velmi rad , ked ma niekto poopravite , alebo doplnite.
Dakujem

http://webbox.sk/files/xg05ymj94ph3x9omsplg.gif
fachman
17.04.08,05:36
Ďakujem za odpoveď,bol som na stránke jaknato.com,ale moc neporadili,mal som týždeň nainštalovaný leg.windows,používam firefox,zrazu šiel pomalšie ako slimák,cez spybot našlo win.security int.explorer,dal som opraviť,a potom som PC už nezapol,zrútil sa windows,dosť ma zlostilo že nechcelo aktualizovať windows,včera po preinštalovaní aktualizácie natiahlo,som zvedavý,preto som sa pýtal na ten spybot,čo z voľbami dovoliť či nie ?
omega2.0
17.04.08,11:33
Ked ti moj navod pomohol, tak som velmi rad.
Ja so Spybot fungujem uz dlho a som spokojny.
http://webbox.sk/files/xg05ymj94ph3x9omsplg.gif
Stevo5
17.04.08,14:59
Presne ako ti radil omega2. Ak vieš že si niečo v PC prestavoval alebo menil, Spybot sa na povolenie zmeny spýta, tak to povol.
Ale ak si len tak surfuješ po Internete a naraz sa Spybot pýta či má niečo povoliť, .... no ja by som to nepovolil. To je už na tebe aby si to posúdil.
headshrinker
17.04.08,15:09
Spybot, jeho najnovšia verzia, je pomerne nevydarená, nakoľko relatívne dosť (oproti predchádzajúcim verziám) vyťažuje systémové prostriedky. Funkcia Spybot (ale aj iných antispy programov) spočíva (aj ) v tom, že monitorujú diane v počítači, konkrétne v tomto prípade zápis do registrov, spúšťanie dll knižníc, asociácie knižníc a podobne. Dané kontroly vykonáva Spybot, keď je pustení rezidentne (vidíš jeho ikonu v systray vedľa hodín), konkrétne v Spybot sa táto funkcia nazýva TeaTimer. Niekedy je toto správanie pomerne dosť obťažujúce (najmä, keď inštaluješ, alebo spúšťaš prvý krát novo inštalovaný SW, ktorý vykonáva dodatočné zápisy do registrov). V zásade, pokiaľ máš OS dostatočne zabezpečený (pravidelné aktualizácie + firewall), podobné riešenia nepotrebuješ (z vlastnej skúsenosti mi antivír NOD pri pokuse infiltrácie hlásil všetko, antispyware sa ani neozval). Z tohto dôvodu netreba mať antispyware pustený rezidentne, ale napr. raz za čas (1x do týždňa - dvoch) ho spustiť a vykonať kontrolu (mnohé programy majú aj plánovač, kde sa dá kontrola vykonať automaticky a nemusíš na ňu myslieť). A stavím sa o čokoľvek, že ti nájde maximálne nejaké neškodné tracking cookies.
Gapo
17.04.08,18:25
Zdravím vás,poprosím o radu,yačal som používať novšiu verziu Spybotu,vyhadzuje mi okienka či mám dovoliť alebo odmietnuť zmeny,aký je princíp fungovania,postup vo voľbe a následné dôsledky.Potom oznámi ešte červené okienko destory?Ďakujem.
No ja by som navrhol, odinštalovať ho a znovu nainštalovať a nepovoliť Tea Timer, potom tie okienka nebudú vyskakovať a na prípadné preskenovanie to stačí raz za čas spustiť.
fachman
18.04.08,08:52
Zdravím vás,keďže unás v meste,je problém pripojiť sa na internet,včera večer som nameral cez speedmeter fmg,rýcklosť 29,50 kbps,údajne za to môže firma GTS Nextra,tak som skúsil cez Spybot vyhľadať háveď v PC,našlo Microsoft Win.decurity Int.explorer a Double click,keď som pred pár dňami našiel win security a sal opraviť,spadol windows,po preinštalovaní,je tam zasa,nechcem už dať opraviť,lebo čo ak zasa spadne windows.Dal som disk C preveriť ESETOM,infiltrácie nenašlo,v protokole som našiel o security-chyby pri otváraní.Tak neviem,to spomalenie pripojenia na internet,je spôsobené menovanou firmou,alebo aj nálezom v spybote.
A ešte,ako odstrániť Ciber link,nejde unistalom v štart-program a ani ov.panel pridať odstrániť.Ďakujem.
Pru
22.05.08,07:35
prosím vás, poradí mi niekto, spustila som už niekoľkokrát spybot, má skontrolovať napr. 155 tis.produktov a skontroluje 133 a zastaví sa, síce vypisuje, že kontroluje, ale takto je na mieste aj 3 hodiny, potom to musím zrušiť, čo mám urobiť? ďakujem pekne
premiko
22.05.08,07:51
- osobne súhlasim s headshrinkerom, vyjadril to pomerne presne, osobne som ja sam po odskusani novej verzie ho vyrazil z PC ...

- to ze neskontroluje vsetko ako ukaze povodny pocet treba zmenit v nastaveniach
scorp
22.05.08,08:20
Mne pomohlo, ked spybot bezal v nudzovom rezime Windows.
Pru
22.05.08,08:32
môže mi prosím niekto poradiť na príspevok č. 9. teraz už dve hodiny spybot stojí na 133, vyhodil, že jeden problém mikrosoft Windows, security internet explorer.....1 entries, čo s tým, keď dám prerušiť, potom mi to pôjde od znova a zastaví sa to tak isto, čo s tým? dík moc
HankaS
22.05.08,11:25
Vy mate spusteny rezidentny stit ktory Vas na to upozornuje. Pokial mate neaky AV, tak rezident u SpyBota vypnite.
Pru
22.05.08,12:55
môžete mi poradiť ako ho mám vypnúť? Ďakujem
Pru
19.06.08,10:05
dala som si znova skontrolovať, ale zastaví sa mi to na jednom bode, ale teraz mi vypíše aj problém, ale ked ho dám odstrániť, tak vypíše, že sa nedá lebo je v pameti a popis je kľúč v registri a taká roztrúsená kocka, čo s tým?
LOTNIM
23.06.08,07:13
No doplním to, Spybot mi spôsobil aj namalý problém, a to tak, že po zapnutí PC AMD 750 MHz si začal sám PC kontrolovať 8 minút a nedalo sa nič iné robiť. Tak som musel jeho činnosť obmedziť len na požiadanie.Teraz mi funguje len po ručnom spustení a je pokoj.Pri silnom PC je možné použiť aj imunizáciu, ale referenčné súbory sú už pre malé a stredné PC veľké.
Stevo5
23.06.08,11:28
No doplním to, Spybot mi spôsobil aj namalý problém, a to tak, že po zapnutí PC AMD 750 MHz si začal sám PC kontrolovať 8 minút a nedalo sa nič iné robiť. Tak som musel jeho činnosť obmedziť len na požiadanie.Teraz mi funguje len po ručnom spustení a je pokoj.Pri silnom PC je možné použiť aj imunizáciu, ale referenčné súbory sú už pre malé a stredné PC veľké.

Nemyslím že AMD 750Mhz je "slabý" pre normálnu funkciu Spybot. Pred týmto PC som používal AMD 1000 a 8GB HDD - pre systém a neboli problémy. Tvoj problém by vyriešilo vypnutie skenovania systému Spybotom po štarte PC. Skenujem len ručne.
Ale nie je dobre aby bol vypnutý TeaTimer. Ten systém síce mierne zaťaží, ale zistí väčšinu pokusov o napadnutie počítača. Ak je vypnutý, tak pri občasnom preskenovaní už môžeme len opravovať chyby ktoré boli napáchané, ale niektoré sa už nedajú napraviť (napr posielanie správ o heslách, prístupových kódoch a pod.).
TeaTimer preto doporučujem nevypínať, ale Spybot si nastaviť tak, aby sa skenovanie spúšťalo len ručne. Zostane spustená kontrola nepovolených zmien v registroch.
premiko
25.06.08,12:55
- novy spybot je moloch, vyrazil som ho z mojho kompu, pouzivam SUPERAntiSpyware a pokoj........

- novy Spybot je podobny nepodarok ako novy Ad-Aware 2007 .....
Pru
28.07.08,06:04
mohol by mi niekto odpovedať na príspevok 15? ď
Stevo5
28.07.08,13:47
Pru:
Na toto sa ťažko dá jednoznačne odpovedať, treba zistiť kde je problém.
Mohlo by tobyť aj v tom, že je chyba na HDD v systéme súborov. Mohla by si skúsiť takto - spusti si defragmentáciu. Ak ti prebehne v poriadku, nie je dôvod aby sa ti Spybot zastavoval. Ak ti vypíše chybu, daj ju opraviť a potom skús znova defrag. Musí prebehnúť celý disk a normálne sa ukončiť, to znamená že máš všetky súbory prístupné a v poriadku.
Potom skús spustiť Spybot. Ak sa znova zastaví, tak ho odinštaluj zo systému, daj prehľadať HDD s voľbou Spybot a vymaž všetko čo ešte po ňom zostalo.
Potom si Spybot nainštaluj znova a vyskúšaj ho.

Tá roztrúsená kocka - to by mohol byť problém s registrami. Použi niektorý program na opravu registrov, napr. Reg cleaner alebo Tune up Utilities 2008 CZ. Ale pri ich použítí opatrne, vedia pomôcť ale pri nesprávnom použití aj rozhádzať systém. Jednoduchší je Tune up CZ, pretože je v češtine. Je platený, ale na tú jednu opravu postačí.

P.S. A iné programy ktoré prehliadajú systematicky disk - napr. ak spustíš antivír (hĺbková kontrola) - ten prebehne v poriadku?
Pru
06.08.08,09:52
Antivir prebehne v poriadku. Tebe sa to píše, ale ja nie som až taká zdatná , možno som odinštalovala čo som nemala.............no vyskúšam, dík
janasv
07.09.08,12:32
Mám otázku: Keď zbehne Spybot a nájde problémy, označí ich červenou:mad: a zelenou farbou:D. Červených špiónov opraví, keď spustím opravu, ale zelené problémy ostanú tak. Je tam síce pomocník, ale je v angličtine, takže neviem, treba aj tie zelené označiť krížikom a odstrániť, alebo to nechať tak?:confused::confused::confused:
sondaw
15.09.08,22:20
Spybot označí červenou barvou rïzikové položky, většinou spyware, které je potřeba odstranit, zelené jsou tzv. usage tracks, ve většině případů užitečné a neznamenají pro PC riziko
janasv
23.09.08,19:42
:--- Ďakujem za vysvetlenie. :---
Olice
20.12.08,18:43
V poslednom čase sa mi ukazuje pri otváraní tém na Porade okienko s názvom Spybot-S D zablokoval stiahnutie "/doubleclick"!

Ukazuje sa to takmer pri každej otváranej téme. Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo je to tak?
sondaw
24.12.08,23:14
Nevím to úplně jistě, Spybot sice používám, ale bez rezidentního štítu, protože ten mám spuštěný v Esetu. Myslím si však, že ti to blokuje právě spuštěný štít u Spybotu, podívej se a uprav nastavení, určitě tam bude možnost vyjmutí z kontroly
pepsikova
26.12.08,21:57
Moja skúsenosť so Spybotom..mala som ho 3/4 roka a priemerne 1x mesačne bežal a čistil,nikdy nič nenašiel,ale v tom čase mi šiel počítač strašne pomaly,tak som ho zrušila a dala som si Ad-awar a k tomu na upratanie Bootvis. Teraz,keď chcem občasnú kontrolu,tak si ho stiahnem a po tom zase odinštalujem. Neviem,či je to správne,ale počítač ide rýchlejšie,keď ho nemám.A zatiaľ som nemala problémy s háveďou.
Olice
27.12.08,08:51
Nevím to úplně jistě, Spybot sice používám, ale bez rezidentního štítu, protože ten mám spuštěný v Esetu. Myslím si však, že ti to blokuje právě spuštěný štít u Spybotu, podívej se a uprav nastavení, určitě tam bude možnost vyjmutí z kontroly
Ďakujem za snahu pomôcť, ale ja si s týmto asi veľmi neporadím, ale už som sa dohodla s niekym kto mi PC celý prezrie a skontroluje, nainštaluje, preinštaluje a odinštaluje všetko tak ako má byť. Antivírus NOD32 mi ukazoval vírusy, aj som ich dala do karantény a vymazala. Ale fakt ten môj comp radšej zverím do rúk odborníkom;).
Pru
27.01.09,09:02
aj ja mám spomalený počítač, teraz som spustila spybot, našiel mi 3 chyby, ale vypísal, že opraviť idú len 2, že tá: BPSS Spyware Remover je niekde v pamäti, čo s tým, ako odstrániť?