Janinkaaa
17.04.08,07:10
Denne veľmi veľa sedím pri PC.
V robote som od 8,00 hod. do 17,00 hod., niekedy aj do 18,00 hod. Veľakrát pracujem aj v sobotu.
Už asi mesiac cítim, že ma veľmi bolia nohy - lýtka. V noci sa zobudím zo spánku, ako mi láme nohy. Neviem opísať tú bolesť.
Nie je to bolesť, ako keď sa udriete, ale taká zvláštna, neviem to popísať.

A samozrejme veľmi málo chodím.

Nemáte aj vy taký problém ?
zuhl
17.04.08,05:14
Práve som sadla za PC a uvedomila som si, že hneď ako som vstala z postele ma bolia nohy, ale mňa nie lýtka ale odspodu ako keby som celú no chodila. Tiež neviem čo budem s tým robiť.
Zoltán Kovács
17.04.08,05:22
To čo opisuješ Janinkaaa dôverne poznám. Niekedy v noci sa budím na neznesiteľnú bolešť nôh. Krče a podobne.....
Mária27
17.04.08,05:41
Môže ísť o vnútorné žily, slabé prúdenie až zápal, treba si dať urobiť sono vyšetrenie. Chôdza a cvičenie pomáha, sú na to aj lieky.

Na stránke senior sk nájdete článok "Varixy alebo zdravé a ľahúčke nohy?", ktorý vám tiež veľa napovie.
Maruška54
17.04.08,05:59
Mňa bolia veľmi kolená, tiež si myslím že málo pohybu.
Jana Motyčková
17.04.08,06:04
Môže to byť problém so žilami, alebo nedostatok nejakých minerálov (napr.magnézium) a možno niečo celkom iné. Riešila by som to s lekárom. Plus samozrejme trochu pohybu, aj v práci si občas nohy precvičiť (aj chrbticu).
IVEB
17.04.08,06:20
Ja som tento problém riešila pred 2 mesiacmi , keď som pochodila lekárov a vyšetrenia .Tiež som si myslela , že to má niečo so žilami , bola som aj na USG , nič nezistili. Pobrala som kopu liekov proti bolesti / od ortopeda/ a nakoniec mi pomohla masáž chrbtice , sedenie na Fit lopte. A mala by som aj cvičiť , ale na to som veľmi lenivá. A najhoršie je keď je zmena počasia , vtedy začínam opäť cítiť chrbticu , nohy a kolotoč sa opakuje. Na posilnenie žíl je vhodné piť aj pohánkový čaj .
Andulenka
17.04.08,10:33
Proti ťažkým nohám mne pomáhajú striedavé sprchy-horúca-studená a hlavne masáže, ktoré si robím najskôr suchou kefou s dlhou rúčkou a potom masážnou chladivou emulziou.A samozrejme si nohy precvičujem-aj pod stolom s tým nešťastným PC (krčiť a vystierať prsty a tiež aj kolená.A keď zostanem sama v kancli,hneď sa bosá prejdem po špičkách a naspäť po pätách.Pomáha-skúste a napíšte ďalšie recepty.
damati
17.04.08,12:30
Proti ťažkým nohám mne pomáhajú striedavé sprchy-horúca-studená a hlavne masáže, ktoré si robím najskôr suchou kefou s dlhou rúčkou a potom masážnou chladivou emulziou.A samozrejme si nohy precvičujem-aj pod stolom s tým nešťastným PC (krčiť a vystierať prsty a tiež aj kolená.A keď zostanem sama v kancli,hneď sa bosá prejdem po špičkách a naspäť po pätách.Pomáha-skúste a napíšte ďalšie recepty.
Ja si po sprche robím jemnú masáž nôh chladivou emluziou s pagaštanom konským, ten má na žily veľmi dobrý účinok, pôsobí aj protizápalovo.
bunovaa
17.04.08,18:14
ono to možu byť žily, aj chrbtica, žily treba vyšetriť Sonografiou. Neni sa čo čudovať, ked tolké hodiny stráviš pri pc, pri sedení máš stlačené cievy aj nervstvo v nohách-bodaj by neboleli, mala by si niekolkokrát za den trochu cvičiť, sa čudujem, že to tolko vydržíš, ja to musím niekedy už po 1-2 hodinách vzdať, ked idem na prechádzku mám hned po bolesti, po takej práci by ťa mal zamestnávatel poslať na relaxačný pobyt, lebo na to doplatíš vlastným zdravím