slavuska
17.04.08,08:46
Viete mi niekto povedat, ci treba niekde nieco hlasit ak je podnikatel vo vysetrovacej väzbe s predpokladom nepodmienecneho trestu za neplatenie dani?
A ako to je potom, ak by si trest odsedel, s tymi dlhmi? Vykonom trestu sa to povazuje za vysporiadane?
A co s vyzivnym pre deti ak je rozvedeny? plati to stat a potom to od neho bude stat vymahat??
A treba podat danove na DPH za neho? alebo to uz treba nechat tak...
blcha
17.04.08,06:57
Dlhy sa nedajú odsedieť. Iba zaplatiť. Výkon trestu je šanca na "nápravu", takže až sa vráti, bude svoje dlhy splácať až do úplného splatenia, aj keby to malo byť z dôchodku. Navyše sa dlhy dedia, takže to budú splácať aj jeho deti. On vlastne nemá šancu sa dlhu zbaviť, deti sa môžu vzdať dedičstva.
Odporúčam pozastaviť alebo zrušiť živnosť, pravdepodobne bude na to musieť niekoho splnomocniť.

No, toto nechce asi nikto zažiť....
slavuska
17.04.08,07:02
a co s tym vyzivnym a DPH? kym nema pozastavenu /resp.zrusenu/ zivnost, aby mu to nenarastalo aspon o pokuty za nepodanie... ??
blcha
17.04.08,07:18
Priznanie by podať mal, veď zamestnanci môžu pracovať aj bez jeho fyzickej prítomnosti. To, že už teraz viete, že daň nebude zaplatená (v lehote alebo vôbec) nie je dôvodom na nepodanie tlačiva. Otázka je, či ho má ako podpísať. Práve na to je dobré to splnomocnenie.
Ja by som sa kontaktovala so správcom dane osobne.
Povinnosť platiť výživné nie je viazaná na to, či má alebo nemá živnosť. Z akéhokoľvek príjmu (napríklad môže pracovať aj vo väzbe) sa prednostne zráža výživné.
Nevieme, o aké sumy ide, ale predpokladám, že tento podnikateľ bude do konca života žiť zo životného minima. Všetko ostatné pôjde na splátky.
slavuska
17.04.08,07:30
Dakujem za rychle odpovede.
Problem je v tom, ze nikoho ku nemu nepustia, tak neviem ako by mohol dat niekomu splnomocnenie.
blcha
17.04.08,12:16
To môže vybaviť iba jeho advokát, aj to môže byť problém ak je podozrenie, že sa bude chcieť zbavovať majetku.

Čo sa týka DPH priznania, pošlite akékoľvek - iba aby nebola pokuta za nepodané DP, dodatočné môžete poslať kedykoľvek.