Mima P.
17.04.08,10:11
Dobry den.
Precitala som si podobne temy, ale nenasla som odpoved na mozno trivialnu otazku:
Prisli mi na zamestnanca zrazky zo mzdy 2.800 Sk od Home Credit (§551Obc. zák.). Zamestnanec ma manzelku a 4 deti. Ak zadam do tabulky na vypocet zrazky od Zity (myslim, z temy exek. a zrazky zo mzdy),a dam tam vyzivované osoby, splatky mi nevyjde ziadna, pretoze ma maly prijem a vela vyzivovaných osob.
Mam mu zrazku zo mzdy aj tak stiahnut, mam pocit, ze by som konala protipravne.
Ved ked mu nevyjde podla vypoctu na exekuciu, mozem napriek tomu stiahnut zrazku podľa Dohody o zrazkach zo mzdy (§551 Obc.zak)?
Vopred dakujem za odpovede.
Pekny den prajem.
Barbara
17.04.08,09:28
nám keď príde z Home na zrážanie, tak je tam zadaná čiastka koľko mu máme zrážať mesačne. Hovoríš, že 2800,- máš zrážať. keď tam uviedli, že mesačne treba zrážať 2800 ,- tak mu zrážaj toľko. ešteraz si prečítaj tú dohodu, čo ti poslali. ujasnime si keď to neprišlo od exekútora, tak nemusíš zrážať tretinovo. tretinovo sa zrážajú iba exekúcie. jedine pre Pohotovosť zrážame tretinovo, lebo oni neuvádzajú pevnú čiastku, že koľko treba zrážať mesačne.
§ 551 zrážky zo mzdy znamená, že sme povinní zrážať všetko, čo nám doručia. keď nám z banky pošlú na zrážanie, tiež nezrážame tretinovo, lebo tam napíšu, že koľko treba zrážať mesačne.
takže si myslím, že mu máš zrážať tých 2800,- a nie tretinovo.:rolleyes: