pep
01.04.05,08:17
Dobrý deň,
poraďte mi prosím, ako najjednoduchšie a bezproblémovo vyradiť automobil z podnikania. Som živnostník, auto som som kúpil v marci 2004 za 25.000,- Sk, zaradil do podnikania /zápis aj v technickom preukaze/ a v septembri som ho prestal celkom používať /daroval som ho - prepis v TP/. Aký druh vyradenia mám použiť? Daňové som už odovzdal, len by som sa rád zbavil toho auta z evidencie.
Ďakujem
evina
01.04.05,06:19
Jednoducho ho vyraď z evidencie teraz a v r. 2005 už nebude nikde figurovať.
Zita5
01.04.05,06:22
Dobrý deň,
poraďte mi prosím, ako najjednoduchšie a bezproblémovo vyradiť automobil z podnikania. Som živnostník, auto som som kúpil v marci 2004 za 25.000,- Sk, zaradil do podnikania /zápis aj v technickom preukaze/ a v septembri som ho prestal celkom používať /daroval som ho - prepis v TP/. Aký druh vyradenia mám použiť? Daňové som už odovzdal, len by som sa rád zbavil toho auta z evidencie.
Ďakujem



Pokiaľ si auto zakúpil z prostriedkov firmy a daroval si ho , tak mám pocit , že si si mal navýšiť DZ v roku 2004 a vyradiť po prepise , zároveň odhlásiť aj cestnú daň a zvýšiť ZD aj o poplatok nespotrebovanej cestnej dane .
pep
01.04.05,06:34
Čím by bolo treba dokladovať, ak by som chcel auto vyradiť z dôvodu vysokého opotrebenia?
evina
01.04.05,06:45
Problém vidím v tom /čo som si všimla až teraz/ že septembri bol vykonaný prepis tohto auta v TP. Potom by som sa prikolonila k tomu čo hovorí Zita. Ak to chceš risknúť, tak ho treba vyradiť teraz z dôvodu opotrebovania a neuplatňovať žiadne výdavky. Neviem, čím sa dá doložiť opotrebovanie snáď by to mohlo byť zrejmé zo vstupnej ceny a roku výroby auta uvedenej v TP.