dark32
17.04.08,09:55
Ahojte poraďáci potrebujem poradiť.

Moja manželka chce začať podnikať ako SZČO od 01.07.2008, bude si môcť uplatňovať náklady na

1. Osobné motorové vozidlo vo výške skutočná spotreba PHM v rámci podnikateľskej činnosti podľa knihy jázd + základná náhrada za každý km jazdy podľa knihy jázd, keď predmetné vozidlo máme v bezpodielovom spoluvlastníctve ale v TP som vedený ako držiteľ a majiteľ vozidla ja, a ktoré by sa používalo na súkromné aj podnikateľské účely ale by nebolo zaradené do podnikania ?
Ak áno potom aj zaplatenú daň z motorových vozidiel za predmetné vozidlo ?

2. Mobilný telefón – paušál, ktorý používa v súčasnosti na súkromné účely ( zmluva konči až 12.12.2009 ), keď nie je na jej meno ale na mňa ( zmluva je na moje meno ) ?
Respektívne mal by sa prepísal na ňu ako na SZČO ?

3. Internetové pripojenie, ktoré v súčasnosti používa v domácnosti ( zmluva konči až 30.05.2009 ), keď nie je na jej meno ale na mňa ( zmluva je na moje meno ) ?
Respektívne mal by sa prepísal na ňu ako na SZČO ?
mimi8712
17.04.08,09:35
S tým paušálom Ti viem poradiť. Robím v telekomunikačnej oblasti. U nás sa to volá prevod. Musíte byť obidvaja na predajni aj tel. číslo, čo chcete prepíať. (SIM karta), Dotyčný čo prepisuje číslo na podnikanie musí mať zo sebou ak ide o právnicku osobu výpis z registra trestov, prip. kartičku DiČ, fyzická osoba podnikateľ´živnostenské oprávnenie. Viazanosť sa nemení ostáva rovnaká.
Mimi:)
hanelie
17.04.08,09:56
SZČO - živnostenský list / originál k nahliadnutiu + kópia / tú si urobia