melondubnica
17.04.08,10:39
vie niekdo prosim vas ako zistit komplet udaje o PC,aky mam procesor,pamet,graficka kolko ma MB atd.,chcem porovnat udaje s tymi co mi predlozil predavajuci pri kupe, a porovnat ci vsetky udaje sedia.diky.
Chobot
17.04.08,08:54
vie niekdo prosim vas ako zistit komplet udaje o PC,aky mam procesor,pamet,graficka kolko ma MB atd.,chcem porovnat udaje s tymi co mi predlozil predavajuci pri kupe, a porovnat ci vsetky udaje sedia.diky.

V každom PC by malo ísť - do príkazového riadku daj msinfo32 - zobrazí ti konfiguráciu.

Alebo Start > Nastavení > Ovládací panely > Systém > záložka Obecné - tam máš info o procesore a pamätiach.

Alebo ak máš AMD procesor, tak použi priložený malý program.

Alebo si otvor skrinku a pozri čo v nej je. Všetko ostatné okrem procesora je vidno a na všetkom je napísaná značka a typ (ZD, pamäte, GK, zdroj, prídavné karty a pod.).
luigi72
17.04.08,09:00
Mozes skusit aj Everest Home.

popis najdes tu
http://www.zive.sk/default.aspx?article=261179
uskoboh
17.04.08,09:48
diry
17.04.08,15:10
Start > Nastavení > Ovládací panely > Systém > záložka Hardware-správca zariadení - je na nej všetok hardware v PC
headshrinker
17.04.08,15:20
áno, dá sa to aj programami a postupmi tu uverejnenými, ale niekedy pomôže len otvorenie skrinky a kontrola jednotlivých komponentov. Niekedy napr. nie je možné zistiť skutočného výrobcu napr. RAM modulov (dokonca ani Everstom alebo pomocou CPU-Z), tiež môže byť (hlavne pri starších PC), problém identifikovať skutočného výrobcu MB a graf. karty. No a samozrejme, použitý zdroj sa dá zistiť tiež len vizuálne.
BKJURAJ
17.04.08,17:14
NAZDAR-----OTVOR TENTO POCITAC---KLIKNI NA ZOBRAZIT SYSTEMOVE INFORMACIE---A MAS TO TAM---OPERACNY SYSTEM,PROCESOR A JEHO RYCHLOST,RAM JEJ VELKOST..OK:):):):):):)-----VELA ZDARU
BKJURAJ
17.04.08,17:23
START----NAPOVEDA A ODBORNA POMOC-----VYKON A UDRZBA-----UDRZBA POCITACA-----ZISKANIE INFORMACII O POCITACI, A MAS TO TAM POD ZELENYMI SIPKAMI SI VYBERIES CO POTREBUJES VEDIET O SVOJOM POCITACI. VIAC SA ANI NEDA ANI DOZVEDIET. VELA ZDARU.:):):):):):)
Fero11
17.04.08,18:18
ja odporucam, tiez alternativny everst
melondubnica
18.04.08,12:16
diky za everest,je tam vsetko,ani som nevedel ze mam graficku v notbooku az 512 MB,diky.
Katabaticky
19.04.08,00:00
To bude 512 buffered ;)
Aspon teda myslim prepac ak podcenujem tvoj notas :)