katka28
17.04.08,11:02
Dobrý deň,
mám otázku či mám dať zamestnancom náhradné voľno za vyšetrenie u lekára v prípade že zamestnanec prinesie "výmenný list-poukaz".
Toto tlačivko podľa mňa slúži na žiadanie odborného lekára o vyšetrenie a vydáva praktický lekár.
Maximálne slúži na ospravedlnenie, ale za to by som ja nedala/nazapísala im náhradné voľno.
Stáva sa aj to, že takéto "potvrdenie" mi donesie niekto na dva seba nasled.dni.
Aké potvrdenie vydávajú lekári na "jednodňovú" chorobu?
Tweety
17.04.08,09:14
Dobrý deň,
mám otázku či mám dať zamestnancom náhradné voľno za vyšetrenie u lekára v prípade že zamestnanec prinesie "výmenný list-poukaz".
Toto tlačivko podľa mňa slúži na žiadanie odborného lekára o vyšetrenie a vydáva praktický lekár.
Maximálne slúži na ospravedlnenie, ale za to by som ja nedala/nazapísala im náhradné voľno.
Stáva sa aj to, že takéto "potvrdenie" mi donesie niekto na dva seba nasled.dni.
Aké potvrdenie vydávajú lekári na "jednodňovú" chorobu?
Aj takéto, ak je tam potvrdenie od lekára na čas vyšetrenia, je to akceptovateľný doklad k § 141 ZP.
amakov
17.04.08,09:31
Lekár vydáva potvrdenie pre zamestnávateľa bežne aj na výmennom lístku , ale musí tam byť jasne napísané dôvod, pre ktorý mu ho vydal t.j., že bol napr. odbornom ošetrení príp.vyšetrení...
BXLmiami
17.04.08,09:42
Tak toto je téma,ktorá ma zaujíma.Potvrdzujem priepustky donesené,alebo mám klasické priepustky,kúpené v Sevte.Ale sú ľudia,ktorý trvajú na vlepovacom papieri,či výmennom lístku.Viem tak,že potvrdená priepustka bez času platí 4 hodiny a vždy mám strach,ked tam píšem platí celý den,ale ľudia mi tvrdia,že si to želajú zamestnávatelia.A zase sú situácie,ked potrebuje byť v ten a na druhý den doma a za svet nechce PN na 2 dni.Pre mna ako lekára je toto problém,aby som povedala pravdu.