adam
01.04.05,08:52
Firma hľadá nového zamestnanca. Konkurz robí takto: Na zákade žiadostí o prijatie do zamestnania, si pozýva každý deň jedného uchádzača o zamestnanie. Ten je vo firme 2-3 hodiny, zoznamuje sa s požiadavkami zamestnávateľa, ten si ho za ten čas "oťuká". Ide mi o to, že pri tomto šialenstve nahlasovania a odhlasovania do poisťovní, čo s takýmto človekom?
Ak mi príde tá kontrola o zamestnávaní na čierno?? Ako mám postupovať, mám mu na ten čas vypísať DOVP, ráno ho ísť prihlásiť, večer odhlásiť:confused:, i keď mu žiadnu mzdu vlastne vyplácať nebudem???? AKO??????????AKO?????????:confused:
anka1
01.04.05,07:19
Firma hľadá nového zamestnanca. Konkurz robí takto: Na zákade žiadostí o prijatie do zamestnania, si pozýva každý deň jedného uchádzača o zamestnanie. Ten je vo firme 2-3 hodiny, zoznamuje sa s požiadavkami zamestnávateľa, ten si ho za ten čas "oťuká". Ide mi o to, že pri tomto šialenstve nahlasovania a odhlasovania do poisťovní, čo s takýmto človekom?
Ak mi príde tá kontrola o zamestnávaní na čierno?? Ako mám postupovať, mám mu na ten čas vypísať DOVP, ráno ho ísť prihlásiť, večer odhlásiť:confused:, i keď mu žiadnu mzdu vlastne vyplácať nebudem???? AKO??????????AKO?????????:confused:
No... neviem, ale veď to je iba konkurz. Dá sa povedať nejaký predbežný pohovor s uchádzačom o zamestnanie. Ak by prišli na kontrolu tak predsa nevedia či ten dotyčný tam sedí 10 min alebo dve hodiny. Máš predsa nejaký kalendár a tam máš zapísané schôdzky na každý deň. Máš jeho žiadosť o zamestnanie, takže dalo by sa to vysvetliť že to je iba konkurz. Ja by som ho nenahlasovala. Čo na to ostatní???
bea
01.04.05,07:23
Ja by som ho tiež nenahlasovala. Aj keď ho "prichytí" kontrola, že nejako pracuje, tak to dokážeš tak nejako ako píše anka1. To predsa nie je zamestnanec, nebude mať od Vás žiaden príjem.
porfin
01.04.05,08:01
súhlasím spredchádzajúcimi odpoveďami, snáď len doplním, že ak hľadáš zamestnanca tak máš predsa aj "dáky doklad" o tom, že ho hľadáš... napríklad dal si nzerát do novín, na ÚP, alebo cez internet....
Takže ja by som ho nenahlasovala.
Origos
01.04.05,08:09
Netreba ho nahlasovať. Inšpektor ho aj tak vyzve aby sa legitimoval a spýta sa ho, že čo tam robí.
Len aby ON sám vedel, že na čo tam vlastne došiel... :-)
adam
01.04.05,08:36
Ďakujem všetkým za názory......... súhlasim........no dúfam, že nikto nepríde na kontrolu, máme dosť iných problémov........
Pekný deň...........:)
Evanka
01.04.05,08:53
Firma hľadá nového zamestnanca. Konkurz robí takto: Na zákade žiadostí o prijatie do zamestnania, si pozýva každý deň jedného uchádzača o zamestnanie. Ten je vo firme 2-3 hodiny, zoznamuje sa s požiadavkami zamestnávateľa, ten si ho za ten čas "oťuká". Ide mi o to, že pri tomto šialenstve nahlasovania a odhlasovania do poisťovní, čo s takýmto človekom?
Ak mi príde tá kontrola o zamestnávaní na čierno?? Ako mám postupovať, mám mu na ten čas vypísať DOVP, ráno ho ísť prihlásiť, večer odhlásiť:confused:, i keď mu žiadnu mzdu vlastne vyplácať nebudem???? AKO??????????AKO?????????:confused:Predsa ucastnik konkurzu na zamestnanie nie je zamestnancom. Myslim vsak, ze "otukanie" neznamena, ze nejaky cas samostatne pracuje. To uz je zamestnanec v skusobnej dobe.
adam
01.04.05,09:02
Predsa ucastnik konkurzu na zamestnanie nie je zamestnancom. Myslim vsak, ze "otukanie" neznamena, ze nejaky cas samostatne pracuje. To uz je zamestnanec v skusobnej dobe.
Ako sa vezme to "samostatne". Ak chce šéf zistiť schopnosti, musí niečo robiť.
Samostatne? No je tam prítomná zamestnankyňa, ktorú má nahradiť
(odchádza na MD). Nezdá sa mi to na PZ so skúšobnou dobou, ešte ako tak DOVP.......:confused:. Veď na druhý deň možno vôbec nepríde......???
Pekný deň..........:)
brm
01.04.05,10:12
Ako sa vezme to "samostatne". Ak chce šéf zistiť schopnosti, musí niečo robiť.
Samostatne? No je tam prítomná zamestnankyňa, ktorú má nahradiť
(odchádza na MD). Nezdá sa mi to na PZ so skúšobnou dobou, ešte ako tak DOVP.......:confused:. Veď na druhý deň možno vôbec nepríde......???
Pekný deň..........:)prima, tak ja si na každý deň pozvem adeptov a budú makať zadara...dobrý nápad, budem to aplikovať najmä počas termínov na odovzdanie štatistík,výkazov a iných debilín
rosemary
01.04.05,10:20
U nás funguje jedna firma /je to kaviareň/ dala si inzerát, že príjme pracovníkov, prihlasovať sa majú telefonicky. Kto sa prihlási, toho vyzvú aby si to prišiel skúsiť jeden deň, potom ho zavolajú ešte na jeden deň, a ešte na jeden deň, uchádzačov majú niekoľko desiatok, takže im makajú zadarmo akože vrámci výberu a na mzdách a odvodoch ušetria. Vážení, takto sa dnes podniká....klobúk dolu pred slovenskou vysc.....sťou!
adam
01.04.05,10:22
Nejde o žiadnu veľkú makačku, skôr chce zistiť či vie komunikovať so zákazníkom, jeho vystupovanie, a či sa vôbec na takú prácu hodí.......nie je to žiadne zneužívanie pracovnej sily, je to skôr príťaž, dievča, ktoré je na tú prácu zamesnané to len zabáva
a komplikuje rýchle vybavovanie zákazníka.........Karkulka, myslím,že si to nepochopila správne...........:-(