VladoaKatka
17.04.08,11:07
Dnes som sa dostala k týmito článkami a trochu ma to aj vystrašilo. Je naozaj až také nebezpečné používanie rovnakého hesla, teda opakovanie hesiel pre rôzne stránky?


http://pocitace.sme.sk/c/3832658/Opakovanie-hesiel-sa-moze-obratit-proti-vam.html
http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=3763772
mpca
17.04.08,09:17
mno ano,,, je to pravda co sa pise v clakoch,,, lebo ak "zlodej identity" predpoklada ze "obet" pouziva tzv. univerzalne heslo a univerzalne meno tak prakticky moze sa kamkolvek,,,,,
zuhl
17.04.08,09:20
"Potešila si ma". Ja mám asi sedem vecí zaheslovaných tým istým heslom.
Barbara
17.04.08,09:38
;):D ďakujem Katka za ten článok , porád som si zmenila heslo ...... niekde...... aj ja som bola taká pohodlná, že som mala všade rovnaké heslo:eek: no však čo si ja budem lámať hlavu nadtým, že aké mám heslo kdetade:D:--- nonie????:D
ešteraz dík
VladoaKatka
17.04.08,09:50
Verím tomu, že je nás tu viac takých aj tu na porade, ja dokonca kde sa dalo som aj dala "zapamätať".
hraniciar
17.04.08,10:14
Používanie jedného hesla pre niekolko stránok, môže byť opravdu nebezpečné, ale viacej nebezpečné je používanie krátkého hesla. Heslo by malo mať minimálne 8 znakov a najlepšie čísla aj písmena. Znižuje sa tým pravdepodobnosť nabúrania sa na stránku. Čím dlhšie heslo tým je možnosť nabúrania nižšia, pri heslách o viacero ako 12-ti znakoch to už je skoro nemožné.
mpca
17.04.08,10:59
mnoo,, samozrejme ze tie minimalne dlzky hesla su 4 - 6 znakov,,, a odporuca sa kombinovat cisla zo znakmi,, avsak proti "brutforce" a aj "slovnikom" su niektore (lepsie) stranky zabezbecene,, ze po zadani 10 krat zleho hesla sa prihlasovanie zablokuje napr. na hodinu,,,
mno je to na poskytovatelov web sluzby a potom na VAS!
BKJURAJ
17.04.08,17:49
OPAKOVANIE HESLA JE NEBEZPECNE ALE POKIAL NENAVADZAM RAKETOPLAN:):):):):) JE VSETKO V POHODE.AK NEMAME CO SKRYVAT. SAMOZREJME INE POCITAC V PRACI A OCHRANA UDAJOV PRED ZNEUZITIM.:):):):):):)
Fero11
17.04.08,18:14
hmmmmm..... keby som si mal vsade pamatat hesla ake som daval, tak to by som sa uz na stranku nedostal, alebo kazda navsteva (nechodim tu moc casto) by skoncila tak, ze heslo by som si nechaval posielat na mail...
ja pouzivam, len jedno heslo vsade, aj tak vacsina diskusii pouziva kodovanie MD5, takze ani admin nevie ake maju uzivatelia hesla. Samozrejme na mail mam ine heslo ako davam vsade....
BTW odporucam davat ako heslo nezmyselne slovo (pokial sa to za slovo vobec da povazovat :) )