Kika69
17.04.08,11:44
Milí Poraďáci!

Prajem vám pekný deň. Chcela by som vás poprosiť o radu. Firma, v ktorej účtujem, je nebankovým subjektom, zhodnocuje vklady klientov na základe zmluvy o pôžičke. Mesačne účtuje klientom poplatok za vedenie účtu, ktoré potom strháva pri výplate úrokov. Je tento poplatok finančnou službou podľa par. 39 zákona o DPH? Mám túto sumu uviesť v daňovom priznaní na r. 13-dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane? Vopred vám veľmi pekne ďakujem za vaše rady.
betka
17.04.08,17:05
Pre finančné činnosti, kt. sú oslobodené od dane platí oslobodenie od dane bez ohľadu na subjekt, ktorý ich poskytuje: banka a nebankové subjekty.

Oslobodenie od dane sa nevzťahuje na vymáhanie dlhov, kt. obsahuje aj faktor. činnosť. Ak sa jedná o činnosť v súvislosti s CP, sa oslobodenie od dane nebvzťahuje na správu a úschovu CP
Kika69
18.04.08,06:53
ĎAKUJEM za odpoveď. Takže sú tieto poplatky za vedenie účtu, ktoré firma strháva z úrokov vyplatených klientom finančné služby v zmysle par.39? Mám túto sumu uviesť do daňového priznania do r. 13? Pochopila som to správne? Ďakujem.
Vladimír Ozimý
18.04.08,07:01
ano!!!
Kika69
18.04.08,07:33
Ďakujem pán Vladimír, veľmi ste mi pomohli. Moc si cením vaše rady, tento týždeň ste mi už veľmi pomohli s DPH v jednej inej téme http://www.porada.sk/t79838-dph-na-vstupe-a-vystupe-financna-cinnost.html V súvislosti s týmto mi vznikol ďalší problém pri vypracovaní daňového priznania. Chcela by som vás poprosiť o pomoc, vrátila by som sa k svojej predošlej téme, môžem? Pozreli by ste sa na to? Vopred ďakujem.