JSJP
17.04.08,13:31
Ahojte,

máme jednu firmu, ktorá momentálne nevykonáva žiadnu činnosť. Predtým sa venovala obchodnej činnosti. Máme nárok na vrátenie nadmerného odpočtu zo vstupov, aj ked na výstupe sme nič nefaktúrovali?

Ďakujeme
denisie
17.04.08,11:34
Ahojte,

máme jednu firmu, ktorá momentálne nevykonáva žiadnu činnosť. Predtým sa venovala obchodnej činnosti. Máme nárok na vrátenie nadmerného odpočtu zo vstupov, aj ked na výstupe sme nič nefaktúrovali?

Ďakujeme
nadmerný odpočet z minulého ú.o. ?
Mne avizovala daňová úradníčka že mám napísať žiadosť o vrátenie nadmerného odpočtu, lebo v decembri 2007 nám vznikol odpočet! Nárok na vrátenie určite máš
Tweety
17.04.08,11:35
Ahojte,

máme jednu firmu, ktorá momentálne nevykonáva žiadnu činnosť. Predtým sa venovala obchodnej činnosti. Máme nárok na vrátenie nadmerného odpočtu zo vstupov, aj ked na výstupe sme nič nefaktúrovali?

Ďakujeme § 49 Zákon o dph
(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.
(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7.
Takže nemáš.
Zoltán Kovács
17.04.08,11:37
Nárok na odpočet dph vzniká ak predmetné plnenia sa využívajú na podnikateľskú činnosť, teda na dosahovanie zdaniteľných príjmov.

Zákon o DPH

§ 49
Odpočítanie dane platiteľom



(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň
Zoltán Kovács
17.04.08,11:38
§ 49 Zákon o dph
(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.
Takže máš.

Ale ak plnenie sa nepoužije na podnikateľskú činnosť tak podľa mňa nemá nárok.
Tweety
17.04.08,11:45
Ale ak plnenie sa nepoužije na podnikateľskú činnosť tak podľa mňa nemá nárok.
Oj, súhlas, ostal mi vysieť bod 2. samozrejme máš pravdu, už som to opravila a doplnila.
Vladimír Ozimý
17.04.08,11:49
Ahojte,

máme jednu firmu, ktorá momentálne nevykonáva žiadnu činnosť. Predtým sa venovala obchodnej činnosti. Máme nárok na vrátenie nadmerného odpočtu zo vstupov, aj ked na výstupe sme nič nefaktúrovali?

Ďakujeme

na základe čoho vám vznikajú vstupy? ak len z titulu toho že nemôžte nájsť odberateľa...nevidím problém

ak ste však prestali podnikať tam by som problem videl pretože vy musíte preukázať že vykonávate činnosť ako platiteľ :)
JSJP
17.04.08,12:34
Spoločnosť momentálne nevykonáva obchodnú činnosť, ale už len vymáha dlžné pohľadávky, ktoré získala postúpením.