pačmaha
17.04.08,12:34
Dobrý deň, dúfam že som sa správne zaradila a nenašla som podobný problém.

Manžel dostal upovedomenie o začatí exekúcie. Dohodli sme sa s exekútorom na splátkach. Splácali sme to ale nie mesačne ( naša chyba ) a na to sme dostali exekučný príkaz na vykonanie exekúcie zriadením exekučného záložného práva na nehnuteľnosť. Tak po telefonickom pohovore nás pán ktorý to vybavuje navštívil u nás doma ( to bolo v piatok ) a začali sme rátať akú sumu ešte dlhujeme a po dohode že ju v pondelok zaplatím tak mi to zníži ešte o 1 500,- aby sa to zaokrúhlilo. tak som ju hned v pondelok zaplatila ale v utorok som zistila, že bolo splatené o 4 000 viacej tak som mu volala a povedal že preplatok vráti a aj úroky z omeškania budú nižšie. ( asi v tom majú neporiadok ked im prichádzajú peniaze a nevedia od koho). Ale za 2 týždne mi prišlo konečné vyúčtovanie a v ňom bola vyúčtovaná suma ale aj s tým preplatkom. Takže trovy exekúcie boli o tých 4 000 väčšie. Je to možné?
Dúfam že som to trošku zrozumiteľne napísala a že mi niekto pomôže. Ďakujem veľmi pekne...
hanelie
17.04.08,10:49
podanie sťažnosti Slovenskej komore exekútorov resp. námietky voči konaniu exekútora / neoprávnené navýšenie trov exekúcie
Barbara
17.04.08,11:10
:)no možno, že to zarátal len omylom, zabudol nato, že má to odrátať, :cool:no nieže by som ho ochraňovala, bohchráň, mám svoj názor na exekútorov,;) to len preto hovorím , že aj ja robím chyby, predsa kto pracuje, aj chyby robí. Treba sa ho nato najprv opýtať...:rolleyes:.možno....:rolleyes:. ....hovorí sa, že kôň má 4 nohy a predsi sa potkne
pačmaha
18.04.08,10:48
Ďakujem pekne za odpovede. No po mojom zvýšení hlasu a oznámení že napíšem sťažnosť na komoru exekútorov sa "ževraj" pomýlil. Možno by som mu aj verila, veď každý sa môže pomýliť ale nebolo to tak dávno aby si na to nezmyslel a nevedel o čo sa jedná... On si myslel, že to nechám tak keď už je to zaplatené. Napasoval to na tú sumu aká sa vyplatila a hotovo... A to mi má ešte volať akú sumu mi vrátia, tak to som zvedavá, či to bude celý preplatok alebo ma zasa oklamú na "trovách exekúcie". A ešte by ma zaujímalo: Od začiatku exekúcie som riešila veci so zamestnancom nemenovaného exekútora a teraz ked je problém tak mi vytkol že prečo som nehovorila s ním... je toto normálne????
hanelie
18.04.08,11:48
zameraj sa na fakty / neoprávnené navýšenie trov exekúcie / - najmä čo sa týka úradných záležitostí - obhajoba typu kto čo povedal patrí na trhovisko
optimálna je písomná forma
pačmaha
19.04.08,12:01
tak ešte raz dakujem, už sa to vyriešilo... vrátia mi peniaze o ktoré by som prišla kebyže to nechám tak...