nokia901
17.04.08,13:50
Dobrý deň, ako referentka dane z nehnuteľnosti som sa stretla s prípadom jednej pani, ktorá je vlastníčkou preukazu ZŤP na základe čoho má nárok na úľavu dane z nehnuteľností na rodinný dom, ale v jej prípade ona aj spolu s manželom vlastní ešte ďaľšie dva domy, a prišla za mnou, že ona chce uplatniť úľavu na všetky 3 domy. Ako jej mám prosím vás slušne vysvetliť, že nemá nárok na úľavu na všetky 3 kedže obýva len jeden dom aj s rodinou.
Ľubica2
17.04.08,14:46
Ahoj,
pokiaľ viem, tak úľavu na dani z nehnuteľnosti si môže uplatiť len na rodinný dom (alebo byt) v ktorom má evidovaný trvalý pobyt. Nech ti zdokladuje na ktorom dome má trvalý pobyt a na ten jej uznaj úľavu.
nokia901
17.04.08,15:10
Ďakujem za radu, a pripravím si aj zákon, lebo to už je nehorázne, čo a ako to niektorí ľudia chcú zneužiť.
Ľubica2
18.04.08,04:51
Ahoj Nokia901,
dnes som si to preverovala u svojej kolegyni, tiež daniarky. Takže zákon dáva každému mestu možnosť si upraviť vo svojich všeobecných záväzných nariadenia podmienky úľavy na dani. U nás je to tak ako som písala, na dom alebo byt kde je trvalý pobyt. Takže záleží aké máte vy stanovené podmienky vo VZN.