damati
17.04.08,14:41
Niekde na internete som čítala informáciu, že najmä pre peľových alergikov je dobrá namiesto protialergických sprejov do nosa slaná voda. Vraj to je účinnejšie ako predávané spreje. Ak ste to náhodou skúšali, tak dajte vedieť. Môj syn používa Livostin - nosový sprej.:rolleyes:
zuhl
17.04.08,12:45
Jeden môj klient mi spomínal, že to používa. Je to nejaký prípravok s morskou soľou, ktorú získavajú niekoľko metrov pod morom a že mu to fakt moc pomáha.
slavkasig
17.04.08,17:06
Mne pre moju 3 ročnú dcérku lekárka odporúčila PHYSIOMER je to Nosový čistiaci sprej . Stojí akolo 250 sk je tam 115ml . Používame ho asi od vianoc aj moje staršie deti . Keď má malá zaschnuté soplíky nastriekam jej sprej a potom sa jej dobre vysmrká všetko sa poodlepuje .
damati
29.04.08,02:58
Vyskúšala som vytrieť sliznicu nosa synovi obyčajným slaným roztokom /voda a kuchynská soľ/ a pochvaľoval si to, pomáhalo mu to na svrbenie sliznice.
maik
29.04.08,06:43
Na ochranu nosných dutín sa mi osvedčil sprej prvej pomoci aloe vera, obsahuje 15 vybraných byliniek, účinne spriechodňuje dutiny, nenarúša sliznicu. Veľmi dobre sa osvedčil pri nachladení - aj do hrdla a pri malých deťoch so zápalom str.ucha.
Bionda
29.04.08,10:46
Ja som používala MAR a tiež v prípade už začínajúceho soplíka sa mi osvečilo homeopatikum Euphorbium.
lindusaaa
29.04.08,20:25
Mne znama tiez odporucala tento sprej(skusenost mala konkretne s tym Mar), sice nie na alergiu, vraj ho doma pouzivaju pri prechladnuti, ze je to lepsie pre telo ako nosne kvapky. Kedze trpim alergiou tak si ho urcite zaobstaram do mojej "povinnej vybavy". A aj ja som pouzivala Livostin, celkom pomahal.
Vdaka za tip. :)
bobo1
30.04.08,11:58
Keď vypotrebujete kúpený nosový sprej z lekárne, nechajte si obal a pripravte si fyziologický roztok z morskej soli - je skutočne vhodný na hygienu nosa pre peľových alergikov aj počas nachladnutia
aktaK
30.04.08,12:04
Príprava fyziologického roztoku:
------------------------------
Do litra vody vsypeme 9 g (= 6 ml) soli, necháme prevariť, po vychladnutí skladujeme v uzavretej nádobe.
DanielaSL
30.04.08,12:10
V čase chrípok a všelijakých infekcií si takto pravidelne preplachujem nos prevarenou slanou vodou. Treba to robiť ráno a poprípade večer, je zbytočné vyhadzovať peniaze za drahé preparáty z lekární. Toto účinkuje aj ako prevencia , ale aj v čase nádchy , napomáha urýchleniu a ľahšiemu priebehu. Tiež som na to dlho neverila, ale až skúsenosť ma presvedčila, že to skutočne funguje. Som alergik, mám úplne slabú imunitu, ale nádchu som už veľmi dlho nemala.
jarosenka
30.04.08,12:21
Ja by som sa chcela spýtať na to preplachovanie nosa - ako ho urobiť dvojročnému dieťaťu? Stačí mu noštek len vytrieť? Mávam problémy so synom, keď má nádchu, veľmi často mu potom zatečú soplíky do uší a pravidelne skončíme na prepichovaní ušiek. Preto ma táto téma zaujala.
DanielaSL
30.04.08,12:30
Tak toto už veru neviem...také malé deti som mala už veľmi dávno... podľa toho ako je už rozumné, či by dokázalo vtiahnuť noštekom tú prevarenú vodu a potom vysmrkať. Ak nie, tak poprípade mu to dať do nejakého rozprašovača a nastriekať mu to do nošteka. Treba to však robiť tak, že najprv vtiahne vodu do jednej nosnej dierky, vysmrká a potom do druhej...tú opačnú vždy treba zatlačiť. Voda musí mať prijateľnú teplotu, niektoré deti sú hravé a dokážu napodobniť keď mu to dospelý ukáže. Teraz ma napadlo, že moje deti sa pomerne skoro naučili kloktať hrdlo, takže treba to skúsiť. Čím skôr sa to naučí, tým lepšie to pre neho bude. Ale zase treba to skúšať opatrne. Ťažko posúdiť, dôležité je aj , či nemá strach z vody a nejaký negatívny zážitok. Poprípade sa opýtať detskej lekárky.
jarosenka
30.04.08,12:40
Myslím, že skúsim použiť rozprašovač, ktorý mi zostal po kvapkách do nosa, uvidíme. Smrká dobre, ale kvapkanie nemá rád, preto viac používam rozprašovače. Vďaka za radu. A ešte sa chcem spýtať na to preplachovanie - tentokrát pre seba: keď vtiahneš vodu do nosa, to máš potom taký pocit, ako keď ju nechtiac na plavárni vdýchneš? :confused: Rada by som to vyskúšala aj na sebe, mám teraz také nanič obdobie, stále som nachladnutá.
DanielaSL
30.04.08,19:03
Keď je tá voda prevarená a slaná, tak nemáš ten pocit. Ja si dávam na približne množstvo vody v kompótovej hlbšej miske jednu rovnú mokka lyžičku morskej ,ale aj obyčajnej soli. Ja som mávala nádchy každý mesiac a odkedy toto robievam, tak sa držím. Tiež som sa bála toho pocitu ako keď sa na plavárni vdýchne nechtiac voda, ale toto sa skutočne vydržať dá.
UMMS
05.05.08,09:05
Reagujem trochu neskoršie, ale moja vyskúšaná rada :
Na čistenie a zvlhčenie nosa najlepšie poslúži Vincentka- spray,
dostať v lekárni a po spotrebovaní sa dá doplniť minerálnou vodou
Vincentka -tiež predávajú v sklenenej flaške v lekárni alebo v potravinách.
Anna
mirror
09.05.08,04:39
ja som vyškúšal STERIMAR a môžem povedať,že mi fakt pomáhal...stál cca 120sk,ale zato mi aj dlho vydržal....odporúčajú ich aj lekárnici,pretože sú založené čisto na prírodnej báze...
apucko1
09.05.08,15:41
Ako tu citam, vela ludi ma problem alergickou nadchou. A niekto tu spominal ako vhodny prostriedok Vincentku! Moj brat to uz pouziva roky a osvedcilo sa mu to. Zelam prijemne dychanie! :)
jjakr
10.05.08,12:12
moja vnučka tiež používa slanú vodu do nosa, je alergička-astmatička,dostaneš to kúpiť aj v lekárni, tie všelijaké spreje, to je samá chémia a zničia sliznicu, slaná voda je omnoho slabší roztok, ktorý vlastne iba vyplavuje peľové zrnierčka z nosa ,
....veľa šťastia.
jak
11.05.08,20:40
Alergologicka mi odporucila Physiomer, tak si to davam raz za den a dokonale to vycisti nos od alergenov... cize odporucam