nikitaf1
17.04.08,18:45
Caute poradaci, strasne moc vas prosim poradte mi. Uctujem v Money JU a klient daroval kalendare. Je spravny takyto postup?
1.urobila som vydajku zo skladu ale ta mi nevstupila nikam, len urobila odpis zo skladu a je vidiet OC tovaru aj s DPH
2.na zaklade tejto vydajky som urobila v knihe pohladavok pohladavku na sumu z vydajky kde som dala clennie prijmy za tovar a DPH "dodanie tovaru a sluzby v tuzemsku"
3.vyrovnala som pohladavku cez IP aby mi nefigurovala ako neuhradena
Ked skontrolujem DPH tak mi to pekne potiahne do uskutocnenych zdanitelnych plneni, ale nevidim to v penaznom denniku... viete mi prosim niekto poradit? :mee:
nikitaf1
18.04.08,11:47
prosiiiim, nikto mi nevie poradit?
Zoltán Kovács
18.04.08,12:13
Podľa mňa v peňažnom denníku to ani nemá byť. Nakoľko nedošlo k pohybu peňazí.
nikitaf1
18.04.08,12:19
a nemalo by to byt oslobodene od dani z prijmu? Lebo ked kupoval ten tovar, tak si uplatnil dan z prijmu a teraz som myslela ze to pojdem minusom... ospravedlnujem sa ale trochu mam vo vzorkach nejasno. Dakujem za kazdu radu.
SAIVI
18.04.08,12:58
a nemalo by to byt oslobodene od dani z prijmu? Lebo ked kupoval ten tovar, tak si uplatnil dan z prijmu a teraz som myslela ze to pojdem minusom... ospravedlnujem sa ale trochu mam vo vzorkach nejasno. Dakujem za kazdu radu.
...pokial ide o vzorky, ako píšeš, pozri si §8 zákona o DPH ods.3
Pri DPH neuvádzame: povinné vzorky, vzorky kníh, vzorky na reklamné účely-vlastnej výroby
nikitaf1
18.04.08,13:15
saivi myslis ze by som teda nemala robit dph na vystupe? Su to totiz nejake caje, kavy a taketo hovadinky zakaznikom... bez obchodneho mena a urcite do 500,- Sk...
SAIVI
18.04.08,13:22
...v zákone je písana podmienka, že to musí byť označené obchodným menom. Myslým že ináč sa to považuje za dodanie tovaru za protihodnotu a vtedy bude základom dane suma za ktorú sa predmetný tovar obstaral.
nikitaf1
18.04.08,13:35
čize ak dobre chapem staci mi normalne spravit len vydajku zo skladu, bez vplyvu na dph ani na dan z prijmu nakolko to som si uplatnila pri nakupe... mne robi trochu problem JU lebo som zatial pracovala len v PU a zda sa mi logickejsie... staci ked tovar vydam zo skladu, nikde sa mi tento pohyb nezobrazi ale pri DP udavam vlastne skladove stavy takze mi to tam vstupi... chapem to tak spravne?
Zoltán Kovács
18.04.08,13:38
čize ak dobre chapem staci mi normalne spravit len vydajku zo skladu, bez vplyvu na dph ani na dan z prijmu nakolko to som si uplatnila pri nakupe... mne robi trochu problem JU lebo som zatial pracovala len v PU a zda sa mi logickejsie... staci ked tovar vydam zo skladu, nikde sa mi tento pohyb nezobrazi ale pri DP udavam vlastne skladove stavy takze mi to tam vstupi... chapem to tak spravne?

Hrubo označenej formulácii nerozumiem.
nikitaf1
18.04.08,14:56
trosku zle som sa vyjadrila, myslela som to tak ze vstup urobeny bol a vystup netreba nakolko to spada pod paragraf ktory mi saivi napisal..