Radolus
17.04.08,18:47
Dobrý deň.

Som mladý 27 ročný muž,ktorý by si chcel spraviť kurz masírovania a ktorý by si chcel otvoriť masérsky salón.

Preto by som Vás chcel poprosiť o nejaké rady.

Mal by som k Vám zopár otázok :

1) Čo potrebujem na to,aby som mohol začať podnikať a otvoriť si masérsky salón (stačí mi vybaviť si živnostenský list) ?
Miestnosť by som mal ( kolegyňa má v prenájme 2 izby a v jednej má kaderníctvo a druhá je volná tam by som bol ).

2) Čo stojí kurz ak by som chcel masírovať celé telo a kedy sú kurzy a aký kurz by ste mi odporučili na začiatok (samozrejme potreboval by som sa naučiť masírovať viaceré časti tela a nie len jednu časť) ?

3) Ak si spravím kurz,koľko je platný a čo stojí jeho predĺženie ?

4) Mal by som záujem aj o nejakú masážnu lavicu,akú by ste mi odporučili.

5) A či je reálne aby som mesačne zarobil 20 000 Sk,nakoľko mám také výdaje že min. 20 000 musím zarobiť.

Ďakujem
Dav
17.04.08,16:56
V akom meste to chceš otvoriť? Masérske kurzy a zariadenie masérskych salónov skús pohľadať cez Google, podľa bydliska. Aká je konkurencia? Koľko zákazníkov denne fyzicky zvládneš vymasírovať? Koľko korún uvažuješ brať za masáže?Odkiaľ získaš klientov? Dobrá špionáž je ísť do podobného zariadenia ako zákazník...
Radolus
17.04.08,17:24
Som zo Šale a plánujem salón otvoriť v Šali. Za prenájom priestoru budem platiť 4500,- . Na internete som našiel v Šali 7 ľudí čo masírujú z toho štyria majú salón a traja masírujú doma.

Klasická masáž chrbta a šije ide okolo - 500 Sk.
Ja by som pýtal 350 Sk. Neviem či je to veľa alebo málo ale na začiatok nemôžem dať vyššiu cenu.

Kurz, lavica, pokladnica a zariadenie ma stoja okolo 35 000 Sk, to by bola počiatočná investícia. Od štátu dostanem nejaký príspevok na podnikanie ale neviem koľko.

Bavilo by ma masírovať ale mám byt a hypotéku a preto by som potreboval zarobiť mesačne okolo 20 000 SK.
misomiso
17.04.08,17:32
Tak to su snad jednoduche pocty nie? Potrebujes zarobit 24.500, to je denne 1225 Sk, co je 3,5 zakaznika.
Radolus
17.04.08,18:06
Momentálne som zamestnaný,ale od pondelka budem nezamestnaný a chcel by som si vybaviť živnosť.
Dav
17.04.08,18:14
Momentálne som zamestnaný,ale od pondelka budem nezamestnaný a chcel by som si vybaviť živnosť.Tak počkaj 4 mesiace na príspevok, dovtedy si urob masérsky kurz. Dá sa robiť aj zadarmo ako rekvalifikačný kurz, ak bude niekto práve v tom čase kurz otvárať.
Prípadne si urob kurz, a aby ti to vyšlo na 4 mesiace, tak sa zamestnaj u kolegyne na dohodu na 3.200,- Sk a tuším 68 hodín mesačne ako masér.
Radolus
17.04.08,18:29
Zatiaľ som našiel Masérsky kurz cez Štúdio Ónyyx.
Termín: 21.5 - 10.6.2006
1. Masérsky kurz, akreditovaný MŠ SR
Cena: 9.900,-Sk

Kolegyňa (známa) má kaderníctvo a ja budem musieť všetko vybaviť (lebo ohľadom masáže tam nemá nič).

Ako sa to robí?Mám nakúpiť pokladňu,masážnu lavicu ,vybaviť hygienu a potom si vybavovať živnosť alebo najprv si musím vybaviť živnosť (ako sa to vybavuje a kde).Nemusím predkladať nejaký projekt ?
Dav
17.04.08,18:35
Pokiaľ chceš príspevok od štátu, máš 4 mesiace čas. Zaeviduj sa na úrade, pospytuj sa na podmienky poskytnutia príspevku. Urob si masérsky kurz. Pokladnicu, lavicu, ak chceš kúpiť z príspevku, musíš ho najprv dostať. Nedá sa, že teraz kúpiš a potom povieš, že si vraciaš peniaze. Živnosť vybavíš viac-menej do týždňa, aj s výpisom. Na získanie dotácie predkladáš podnikateľský zámer. Hygiena - áno. Popozeraj témy na Porade, boli tu riešené podobné otázky.
Radolus
17.04.08,18:56
Takže mi odporúčaš ísť od pondelka na úrad práce.Tam sa popýtať na podmienky.
Vydržať na úrade 4 mesiace (popri tom si spraviť masérsky kurz,napr:21.5 - 10.6.2006) a v Auguste požiadať o príspevok.

Mám poctivo odrobených 11 rokou,ale minulý rok som mal ísť do zahraničia (samozrejme,že to bol podvod) a bol som doma 1 celý mesiac (1.3.2007-31.3.2007).Tento mesiac som poberal podporu.Do 28.2.2007 som robil a aj od 1.4.2007 som nastúpil do práce.Nebude to vadiť,mám nárok na podporu?


Komu musím predložiť podnikateľský zámer (kedy by som ho mal predložiť) a koľko asi trvá kým sa dozviem či mi ho schvália?
Dav
17.04.08,19:19
Myslím, že máš, akurát sa ti bude krátiť o jeden mesiac, ktorý si vlani poberal dávky, bude sa to brať, že dočerpávaš ten prvý nárok, teda 5 mesiacov budeš mať aj dávku. Ale to rozhodne prekonzultuj s úradom práce. Taktiež aj podmienky, za akých máš nárok na príspevok, ktoré činnosti sú podporované, ako si predstavujú podnikateľský zámer. Aj ku začiatkom podnikania sa organizujú bezplatné kurzy, poinformuj sa. Preto ti odporúčam poradiť sa konkrétne, lebo platí "iný kraj, iný mrav" pri niektorých , už konkrétnych podmienkach získania dotácie. Tiež sa mení zákon o službách zamestnanosti.
Radolus
17.04.08,19:41
A ak nie začnem robiť Erotickú masáž :)

Sranda musí byť.
chlap
17.04.08,19:50
Skúsim zopár postrehov:

1. nie je masér ako masér - jedna moja známa bola u maséra, ktorý jej spôsobil masážou pohmoždeniny na chrbte - potom išla k inému a ten ju postavil na nohy.

2. už si skúšal masírovať svoju ženu (priateľku) nepretržite 45 min. ? a po 15 min. pauze opäť a potom ešte raz ? --- vieš, aká je to makačka ?

A či sa to oplatí ? Iste - ak si vybuduješ meno, budeš dobrý a budeš mať stálu klientelu ..... ale nečakaj, že to bude za 2 mesiace od začiatku.
xBORISx
17.04.08,19:56
Radolus: to ze ekonomika ide nenormálne hore je fakt, a nie v Pakistane ale na Slovensku. Iste jedna vec su makro a duha vec su mikro udaje, ale da sa povedat ze mame slusny rast ekonomiky. To len pre upresnenie :D
Muška
17.04.08,20:05
klikni: http://www.porada.sk/t5332-p3-podnikatelsky-plan.html .......a prečítaj si príspevky 10, 26 a 28 - možno Ti to pomôže
xBORISx
17.04.08,20:34
Aku mas VS? Preco nejdes za pracou do BA?
poho31
17.04.08,20:49
20 tis mesačne čistého na masážach nezarobíš. Musel by si si zaplatiť poriadnu reklamu v miestnych médiach, a aj tak keď si až piaty, taký počet zákazníkov po celý rok bude veľký problém. K masážnemu salónu treba aj sprchy a sociálne zariadenie pre zákazníkov sólo pre každé pohlavie, tiež šatne na prezliekanie, registračnú pokladňu. Štartovací kapitál najmenej 200 tis. ( Prvé dni, možno i mesiace si nezarobíš ani na nájomné a energie. ) Beata
Radolus
17.04.08,22:34
Beata.

Zákazníkov mi bude na začiatku dohadzovať kolegyňa z kaderníctva.Je to iné nemať na začiatku nikoho,alebo mať cca. 20 - 30 zákazníkov. Ona už má svoju klientelu a to je pre mňa veľké plus.A nájomné budeme platiť na polovicu 4500,-Sk ona a 4500,-Sk ja.

A to sa mi moc nezdá,že budem potrebovať sprchy zvlášť pre každé pohlavie.Polovica masérov pracuje doma a tam majú iba jednu sprchu.Ja by som chcel malý masérsky salón (samozrejme rohovú sprchu tam budem mať ak to bude potrebné).

Podla mňa (toto je len môj názor) potrebujem : Pokladnicu na Sk a na Eurá (cca. 10 000 Sk),masážnu lavicu napr. : Masérsky stôl PROFI 1 (od Štúdia Ónyyx 10 000 Sk),vešiak kam si dá zákazník veci (nejaká plachta za ktorou sa vyzlečie) 5 000 Sk,Nejaké doplnky (polička,skrinka,krémy,rohová sprcha atď. 15 000 Sk),masérský kurz (osvedčenie 10 000 Sk).

Samozrejme bude potrené vybaviť si všelijaké povolenia,hygiénu a podobne.

Ja viem,že to neje len tak,ale každý raz začínal a každý nemal na začiatku veľa peňazí.


Podla mňa počiatočná investícia bude okolo 50 000 Sk.
Samozrejme čo sa bude dať,to sa budem snažiť zohnať (spraviť) svojpomocne.

Je to iba môj názor,možno že sa mýlim.Neviem ale človek musí niečo špekulovať.
Radolus
18.04.08,07:56
Od 22.4.2008 budem evidovaný na úrade práce a živnosť si plánujem otvoriť v Auguste.

Chcem sa spýtať na aké výhody budem mať právo a aké odvody musím odvádzať.

Ďakujem
Bastian
18.04.08,08:34
Beata.

Zákazníkov mi bude na začiatku dohadzovať kolegyňa z kaderníctva.Je to iné nemať na začiatku nikoho,alebo mať cca. 20 - 30 zákazníkov. Ona už má svoju klientelu a to je pre mňa veľké plus.A nájomné budeme platiť na polovicu 4500,-Sk ona a 4500,-Sk ja.

A to sa mi moc nezdá,že budem potrebovať sprchy zvlášť pre každé pohlavie.Polovica masérov pracuje doma a tam majú iba jednu sprchu.Ja by som chcel malý masérsky salón (samozrejme rohovú sprchu tam budem mať ak to bude potrebné).

Podla mňa (toto je len môj názor) potrebujem : Pokladnicu na Sk a na Eurá (cca. 10 000 Sk),masážnu lavicu napr. : Masérsky stôl PROFI 1 (od Štúdia Ónyyx 10 000 Sk),vešiak kam si dá zákazník veci (nejaká plachta za ktorou sa vyzlečie) 5 000 Sk,Nejaké doplnky (polička,skrinka,krémy,rohová sprcha atď. 15 000 Sk),masérský kurz (osvedčenie 10 000 Sk).

Samozrejme bude potrené vybaviť si všelijaké povolenia,hygiénu a podobne.

Ja viem,že to neje len tak,ale každý raz začínal a každý nemal na začiatku veľa peňazí.


Podla mňa počiatočná investícia bude okolo 50 000 Sk.
Samozrejme čo sa bude dať,to sa budem snažiť zohnať (spraviť) svojpomocne.

Je to iba môj názor,možno že sa mýlim.Neviem ale človek musí niečo špekulovať.

Sprcha je určite potrebná. Človek po masáži potrebuje umyť zo seba zostatky gélu a odstránené kúsky kože...
Radolus
18.04.08,12:49
Takže od utorka budem evidovaný na úrade práce a tam mi povedali, že sa menia zákony a stačí ak budem evidovaný 3 mesiace a pri založení živnosti mám nárok dostať 100 000 - 120 000 Sk.

Ako živnostník musím byť vedený 2 roky,potom sa nemusí vracať nič.

Kde by mi vedeli povedať,čo všetko potrebujem mať a zohnať do masážneho salónu ?
cicinkos
18.04.08,14:43
Takže od utorka budem evidovaný na úrade práce a tam mi povedali, že sa menia zákony a stačí ak budem evidovaný 3 mesiace a pri založení živnosti mám nárok dostať 100 000 - 120 000 Sk.

Ako živnostník musím byť vedený 2 roky,potom sa nemusí vracať nič.

Kde by mi vedeli povedať,čo všetko potrebujem mať a zohnať do masážneho salónu ?

Organizuju sa rozne maserske kurzy napriklad celkom slusny je SKOMAS, v Bratislave.. Taktiez v inych mestach. Myslim ze ten skomas stoji cez 10 000, Sk (co nie je take strasne) - klasicka masaz. Naucia Ta tam rozne metody. Upozornujem Ta na to, ze klasicka masaz - kurz je len zaciatok trva to okolo 3 tyzdnov az mesiac intenzivneho chodenia na kurz. Teoria, prax navkonci skusky. Ty si budes myslet co si na naucil ale v skutocnosti budes vediet uplne zaklady. Sklamanie pride az po prvych komercnych masazach. :)Co sa tyka povoleni tak to Ti uz tu pisali. Urcite to nie je jednoduche. Kedze ide o Salu (neviem ako to tam je), ale Bratislava Hlavne mesto a tu nezarobis 20 tisic za mesiac ako maser ak si zaciatocnik. Ver tomu, ze ak sa na to das budu to pre Teba tazke chvile. Kurz zvladnes, ale ak chces byt uspesny a vediet vela musis chodit po roznych seminaroch, po roznych masarskych salonoch aby si videl ako to tam chodi.. Co ta bude stat niekolko tisic. Inak sa neuplatnis. Maser je nieco take ako maly doktor, ludia za tebou pridu ak ich nieco boli, ak im nepomozes viac nepridu.. Ludia si tiez myslia, ze staci jedna masaz a vsetko prejde. Si zober ze by si musel mat niekolko 10 trvalych zakaznikov a to nemas sancu ziskat. Ak si napriklad spravis reklamu v regionalnych novinach povylepujes po vchodoch letaky tak cakaj max 5 ludi ohlas z toho tak 1 k tebe pojde na masaz.
Urcite by som Ti neodporucal masirovat na zivnost. Ak tak tak si sprav kurz, zamestnaj sa v nejakom salone (samozrejme vzdelavanie neustale musi byt)
ziskaj klientelu a az potom ked budes mat urcitu klientelu vtedy si otvor salon.
Ako novacik ak nebudes mat medialnu silnu kampan a urcite postavenie nezarobis ani na slanu vodu. Ti co Ti teraz hovoria, ze pojdu sa k tebe masirovat ti ti nepomozu a nezaplatia ti aby si mohol zit..
BXLmiami
18.04.08,15:16
Aká je Tvoje pôvodné vzdelanie?Pokiaľ nie zdravotnícke,tak na začiatku by si mal potrebovať aj niekoho kto sa za teba zaručí.A dobrú poistku,ak niekoho ,,doriadiš".Zákaznikov v Sali?Ved sa tam všetci poznáte,vážne si myslíš,že teraz nerobíš v tej oblasti,prejdeš pár dnovým kurzom a zákazníci sa Ti budu hrnuť?Začiatky budu ťažké.Myslím,že je viac než veľmi trúfalé myslieť na otvorenie masážneho salonu a ešte nemať ani masérsky kurz.Chudáci ľudia s boľavými ramenami.Sprav si kurz,potom masíruj všetkých naokolo a až tak veľmi pomaly začni myslieť na podnikanie.Zatiaľ bud na podpore.
Zuziana
18.04.08,15:34
Bastian
18.04.08,15:47
Aká je Tvoje pôvodné vzdelanie?Pokiaľ nie zdravotnícke,tak na začiatku by si mal potrebovať aj niekoho kto sa za teba zaručí.A dobrú poistku,ak niekoho ,,doriadiš".Zákaznikov v Sali?Ved sa tam všetci poznáte,vážne si myslíš,že teraz nerobíš v tej oblasti,prejdeš pár dnovým kurzom a zákazníci sa Ti budu hrnuť?Začiatky budu ťažké.Myslím,že je viac než veľmi trúfalé myslieť na otvorenie masážneho salonu a ešte nemať ani masérsky kurz.Chudáci ľudia s boľavými ramenami.Sprav si kurz,potom masíruj všetkých naokolo a až tak veľmi pomaly začni myslieť na podnikanie.Zatiaľ bud na podpore.

Na klasickú masáž nie je potrebné žiadne špeciálne vzdelanie. Keď má k tomu človej vzťah a nechýba mu cit v rukách, tak sa do toho môže pustiť aj hneď po absolvovaní kurzu. Pravdaže čím dlhšie to človek vykonáva, tým viac prenikne do tajov masáže. Kde pritlačiť viac, ako komunikovať (a či vôbec) pri masírovaní, rozdelenie času na jednotlivé partie a hmaty, nájdenie miesta kde treba zotrvať dlhšie...

Len treba byť pritom veľmi vnímavý... všímať si reakcie klientov pri jednotlivých hmatoch. Niekoho niečo skôr bolí, iného šteklí...:)

Inak už aj na Slovensku ľudia prichádzajú na to, že svoje telo treba sem-tam aj odmeniť. Veď nás celý život poslúcha, nosí nás kde len chceme a vlastne urobí všetko čo nás napadne (často aj pekné hlúposti) ;)
Dav
18.04.08,16:22
Prvoradé teraz bude urobiť si masérsky kurz. Kým ho absolvuješ, môžeš so spraviť prieskum trhu na dodávku zariadenia. Predpokladám, že aj na kurze sa dozvieš výhody a nevýhody masážnych stolov. Jeden zo spôsobov, ako získať klientov, aj príjem, je ponúknuť svoje služby firmám, aby zamestnancom zo sociálneho fondu prispeli na služby maséra, ako rehabilitáciu pracovnej sily. Potom je to už na tebe, aký dobrý masér budeš, akú si získaš klientelu. Možno zistíš na začiatku kurzu, že to nezvládneš, a možno budeš taký šikovný, že budeš musieť klientov odmietať. Zájdi na masáž ako klient ku každému z tvojej budúcej konkurencie, zisti, čo sa ti tam páči - nepáči. Či je 24 tis. reálny zárobok v Šali - to závisí od veľa okolností. Od tvojho nasadenia, reklamy, konkurencie,...ale je možné ho dosiahnuť.
BXLmiami
20.04.08,04:55
myslím,že takto nejako vznikaju myty o arogantných a povyšených lekároch.Rovno ste sa začali ohradzovať,že čo vzdelanie,dobrý može byť,atd,atd-Lenže moja otázka mala racionálny podklad.Pokiaľ viem tak maserske služby sú viazaná živnosť=myslím= a tým pádom su tam iste predpisy,ktoré by si mal mladý muž zistiť.Je možné,že po skončení maserskeho kurzu mu živnosť na maserske služby nedaju,bude musieť mať na to prax alebo niekoho kto sa za neho zaručí.V prípade,že má zdravotnú školu,bývaju tie podmienky makšie.Takto som to myslela s otázkou na vzdelanie.A tiež ako varovanie,aby pri prvých masážach nebol veľmi smelý a nepušťal sa do oblastí krku a varikoznych nôh.A aby nerobil lymfaticku masáž u onkologického pacienta.Býva z toho totižto malér pomerne veľký.:)
Dav
20.04.08,06:52
myslím,že takto nejako vznikaju myty o arogantných a povyšených lekároch.Rovno ste sa začali ohradzovať,že čo vzdelanie,dobrý može byť,atd,atd-Lenže moja otázka mala racionálny podklad.Pokiaľ viem tak maserske služby sú viazaná živnosť=myslím= a tým pádom su tam iste predpisy,ktoré by si mal mladý muž zistiť.Je možné,že po skončení maserskeho kurzu mu živnosť na maserske služby nedaju,bude musieť mať na to prax alebo niekoho kto sa za neho zaručí.V prípade,že má zdravotnú školu,bývaju tie podmienky makšie.Takto som to myslela s otázkou na vzdelanie.A tiež ako varovanie,aby pri prvých masážach nebol veľmi smelý a nepušťal sa do oblastí krku a varikoznych nôh.A aby nerobil lymfaticku masáž u onkologického pacienta.Býva z toho totižto malér pomerne veľký.:)

Na masérskom kurze sa naučí, na čo má dávať pri masážach pozor, a pre ktorých klientov masáž nie je vôbec vhodná. Upozornenie, pre koho je masáž vhodná, musí mať vyvesené v prevádzke, aby sa vedel klient zorientovať, či pri svojom zdravotnom stave si má dopriať masáž, alebo nie - na to ho upozornia na kurze a aj hygienici . Pokiaľ by potreboval aj iný doklad, ako certifikát o ukončení masérskeho kurzu, dá sa, v niektorých prípadoch, požadovaná prax nahradiť kvalifikačnou skúškou pred komisiou. Veci okolo živnosti a vzdelania, potrebného na jej otvorenie, mu najistejšie poradia na príslušnom živnostenskom úrade.
Nespochybňujem, že praxou sa človek zdokonaľuje, ale masérsky kurz je časť teórie, a hlavne masáže, masáže a masáže.
Petra Nová
20.04.08,10:31
Pomerne pravidelne využívam klasickú, aj reflexnú masáž . Ak by som mala 18 rokov a mala úplne zdravé telo, možno by som ho aj prepožičala na získanie praxe u začínajúceho maséra. Pretože moje telo už vyžaduje údržbu, vybrala som si maséra s dobrými referenciami, o ktorom viem, že má strednú zdravotnú školu a úžasný cit v rukách. Preto netreba mať romantické predstavy o tom, že klienti sa len tak „pohrnú“ masérovi s masérskym kurzom a bez praxe. Ak za službu treba aj platiť, asi väčšina zákazníkov dá prednosť kvalite. To názor jednej zákazníčky.

Uvedomujem si , že každý musí raz začať. Vedela by som si predstaviť, že kto skutočne má záujem o ľudské telo a cit v rukách, žeby sa zamestnal u iného, už skúseného maséra , s dobrou povesťou. A potom uvažoval o osamostatnení. Tam by sa dala získať prax, aj reálna predstava o tom , aké príjmy možno získať z tohto druhu podnikania.

Živnostenský úrad a hygienici najpresnejšie vedia povedať, čo treba k vybaveniu živnosti. A kto, okrem praktizujúceho maséra, môže mladému mužovi zodpovedne potvrdiť, či zarobí mesačne 20 000,- Sk alebo viac, a za akých podmienok? No, neviem, neviem... , ale skoro všetko sa dá skúsiť!
Filip Glasa
20.04.08,11:25
len to preboha neotvárajte ako Agáta v paneláku :-) Neviem či ju tam chceli vykresliť ako neschopnú, alebo je neschopný scenárista čo to s tým salónom vymyslel.
Dav
20.04.08,11:47
Petra Nová : kto zodpovedne povie, koľko zarobí?

Môj názor je taký, že nikto. Dá sa predpokladať, na základe prieskumu trhu, kúpyschopnosti obyvateľstva, ale čo akú prognózu si podnikateľ vypracuje, prax mu odpovie, či sa trafil. Ide tu aj o osobné nasadenie, charizmu, chuť do podnikania... a veľa iných vecí. Každý podnikateľ po pár mesiacoch podnikania zistí, čo robí zle, čo mal urobiť ináč, alebo lepšie. Dobrá povesť sa buduje roky, lebo po počiatočnej zvedavosti klientov príde fáza udržiavania zákazníkov.
A ešte niečo sa tu nespomenulo, alebo som nepostrehla. Práca maséra môže pôsobiť negatívne v rodinných vzťahoch . Myslím žiarlenie partnerky, rôzne klebety, že bohvie čo on robí v tom salóne , ktoré preveria rodinný život.
V každom prípade nezarobí 20 tis. mesačne ten, čo sa do ničoho nepustí.
Radolus
20.04.08,21:43
Asi si spravím masérsky kurz a poobzerám sa v Šali a v okolí či nezháňa nejaký salón maséra.Potom tam budem (2-3 mesiace kým budem na podpore) a uvidím ako sa mi bude dariť.

Ďakujem za všetky rady a príspevky.
panki
08.05.08,16:25
Ahoj radolus, podľa mňa by si to mal skúsiť, tie investície nie sú vysoké a zdá sa mi veľmi výhodné, že to môžeš robiť v rámci kaderníckeho salónu.
Poradím ti ešte, skús sa zamyslieť nad možnosťou masážý na objednávku, existujú skladacie stoli, ktoré prinesieš priamo k zákazníkovy a spravýš ho, z vlastnej skúsenosti viem, že keď niekoho na danej adrese dobre vymasíruješ, ostatný domáci len ťažko odolávajú a podľahnú:-)))
bernyka
17.06.08,12:42
ahoj..nechcelo sa mi vsetko citat...
ale chcela som sa spytat ci uz si robis ten kurz.lebo v piestanoch je lacnejsi za 9900sk a mas aj klasicku a aj sportovu masaz..
ja tiez masirujem a som z galanty.ja by som si tiez chcela salon niekedy v buducnosti otvorit.ale vies to sa neda hned takto z hurta..musim mat cim viac kurzov aby si mal co ponuknut zakaznikom.pretoze v dnesnej dobe ak sa chces uchytit musis s niecim novym prist.
a onyyx poznam..tam som si robila jeden kurz a chystam sa tam na dalsi teraz cez vikend.
aaa ete som cela..ze musis niekde nadobudnut aj prax.to sa neda ze spravis si kurz a hned budes v svojom salone masirovat.treba si to dostatocne preskusat.aby si nahodou nesposobil viac zla ako dobra.aa to je asi vsetko.ked ma nieco napadne tak napisem zase..:D
garter
17.06.08,15:56
Asi si spravím masérsky kurz a poobzerám sa v Šali a v okolí či nezháňa nejaký salón maséra.Potom tam budem (2-3 mesiace kým budem na podpore) a uvidím ako sa mi bude dariť.

Ďakujem za všetky rady a príspevky.
Doporučujem zotrvať na úrade práce, informovať sa o podmienkach na poskytnutie príspevku na začatie podnikanie, z ktorého by si niektoré výdavky pokryl. Možno sa nejaký masérsky kurz bude realizovať aj cez úrad práce, len sa treba pýtať, prípadne si vypísať prihlášku - určite Ti pracovníčky úradu práce v Šali podajú informácie, mám to overené;)
Ityty
08.11.09,17:01
Ak môžem ja som teraz vybavovala všetko ohľadom masérskeho salónu. Keď si spravíš kurz, potom nasleduje živnostenský úrad. Potrebuješ potom nájomnú zmluvu s tou musíš ísť na hygienu, na živnostenský úrad nahlásiť prevádzku, daňový úrad a vybavenie pokladne. Ja som na to potrebovala také 2 -3 týždne. Prajem veľa šťastia a pevné nervy.
Dantess
08.11.09,18:06
Nič proti nikomu, ale nemám rád kurzových masérov. 90% z nich sa nám fušuje do remesla a robia zlé meno masérom hlavne chlapom. Ľudia si o nich myslia potom, že sú úchyláci a čo ja viem čo ešte. Predstavuješ si to moc jednoducho. Spraviť kurz, prenajať priestorykúpiť stol od onyyxu za 10 000 (ja to mam z profi firmy za polovicu) a hrrrr otvoriť salón. Ak si si nepozrel už len to, že kde koľko stoja stoly ako sa do toho chceš pustiť ?! Štýlom veď kaderníčka mi dohodí klientov?! Pani XY z onyxu aj nam chcela predat lavove kamene za 200% navýšenie, než sa normálne predávajú, tak si radšej oťukni kde, čo kupuješ.
Naspäť k salónu. Predpokladajme, že dostaneš 120 000 z UP. -10 000 kurz, - 6 000 stol, - 4 veškeré zariadenie = 100 000 SKK. Takže, máš zariadený, otvorený salón bez klientely. Musíš spraviť kvalitnú a dobrú web stránku s naozaj kvalitným SEO - 10 000. V Šali je 5 iných masérov, ktorý predpokladám budú pred tebou v googli, kým Ta SEO dostane na top to potrvá aj 3-5 mesiacov, takže v začiatkoch sa na to nedá spoliehať. Ako sa ľudia dozvedia o tebe teda? Letáky, miestne noviny a reklama reklama reklama. Prvý klienti (ak budeš dobrý) rozšíria o tebe dobré reči, ale toto je extrémne dlhodobý proces. - 20 000SKK reklama cca na 3 mesiace.

Zostáva nám 70 000 - 4000 za 3 mesiace ZP - 13 000 za prenájom - 40 000 (?) za hypotéku na tri mesiace.
13 000SKK je to čo ti zostane po 3 mesiacoch.

Masážny salón je sakramentsky dobrý biznis ak už má svoje meno, reklamu a tradíciu. Ak ale nie, tak to je čierna diera, ktorá pohltí tvoje peniaze. Neodrádzam Ťa od toho, len som zhruba vypočítal ako to bude. Viem o čom hovorím prežil som to na vlastnej koži, teda prežívam.

Bez peňazí nemáš reklamu, bez reklamy nemáš klientov, bez klientov nemáš peniaze. začarovaný kruh. Ak by si ale chcel v niečo pomôcť, rád pomôžem.
cabada
12.11.09,06:20
Nič proti nikomu, ale nemám rád kurzových masérov. 90% z nich sa nám fušuje do remesla a robia zlé meno masérom hlavne chlapom. Ľudia si o nich myslia potom, že sú úchyláci a čo ja viem čo ešte. Predstavuješ si to moc jednoducho. Spraviť kurz, prenajať priestorykúpiť stol od onyyxu za 10 000 (ja to mam z profi firmy za polovicu) a hrrrr otvoriť salón. Ak si si nepozrel už len to, že kde koľko stoja stoly ako sa do toho chceš pustiť ?! Štýlom veď kaderníčka mi dohodí klientov?! Pani XY z onyxu aj nam chcela predat lavove kamene za 200% navýšenie, než sa normálne predávajú, tak si radšej oťukni kde, čo kupuješ.
Naspäť k salónu. Predpokladajme, že dostaneš 120 000 z UP. -10 000 kurz, - 6 000 stol, - 4 veškeré zariadenie = 100 000 SKK. Takže, máš zariadený, otvorený salón bez klientely. Musíš spraviť kvalitnú a dobrú web stránku s naozaj kvalitným SEO - 10 000. V Šali je 5 iných masérov, ktorý predpokladám budú pred tebou v googli, kým Ta SEO dostane na top to potrvá aj 3-5 mesiacov, takže v začiatkoch sa na to nedá spoliehať. Ako sa ľudia dozvedia o tebe teda? Letáky, miestne noviny a reklama reklama reklama. Prvý klienti (ak budeš dobrý) rozšíria o tebe dobré reči, ale toto je extrémne dlhodobý proces. - 20 000SKK reklama cca na 3 mesiace.

Zostáva nám 70 000 - 4000 za 3 mesiace ZP - 13 000 za prenájom - 40 000 (?) za hypotéku na tri mesiace.
13 000SKK je to čo ti zostane po 3 mesiacoch.

Masážny salón je sakramentsky dobrý biznis ak už má svoje meno, reklamu a tradíciu. Ak ale nie, tak to je čierna diera, ktorá pohltí tvoje peniaze. Neodrádzam Ťa od toho, len som zhruba vypočítal ako to bude. Viem o čom hovorím prežil som to na vlastnej koži, teda prežívam.

Bez peňazí nemáš reklamu, bez reklamy nemáš klientov, bez klientov nemáš peniaze. začarovaný kruh. Ak by si ale chcel v niečo pomôcť, rád pomôžem.

Ahoj Dantess,
poradíš nám, ktorý masážny stôl je dobrý, keďže už ho máš odskúšaný. Prípadne by ma zaujímali aj emulzie a tak. Ak je to reklama, napíš mi to do SS
díííky za pomoc
Dantess
12.11.09,07:38
Ahoj Dantess,
poradíš nám, ktorý masážny stôl je dobrý, keďže už ho máš odskúšaný. Prípadne by ma zaujímali aj emulzie a tak. Ak je to reklama, napíš mi to do SS
díííky za pomoc
Ahoj, masérsky stol odporúčam kúpiť do 6000SKK. My máme tiež taký a niesu sním problémy, možno pár klientov má problém s dierou, že je malá, ale to sa dá vyriešiť.
Tu je pár linkov:
http://www.zelys.com/cennik.php - model gerisa máme my. Je za 6000SKKNekupuj si k tomu ale nič čo ti ponúkajú, ani pod hlavu, ani pod ruky ani nič také. Je to zbytočne drahé a my sme to zatial za 7 mesiacov nevyužili ani raz.

http://www.profistoly.com/cennik.html tu je stol profi 1 za 6500SKK je to PRESNE na milimeter ten isty stol ako link nad tým, len má iný názov.

http://www.maser.sk/component/option,com_virtuemart/page,shop.browse/category_id,21/Itemid,114/ - tu nájdes stoly už od 3900SKK a je to tiež podobné ako ten náš.

Hlavne si nekupuj stoličku, lebo sú drahé. Stoja aj 100eur a my sme úplne rovnakú kúpili za 2,50 :D

Radím Ti zavolať do všetkých firiem a trošku na nich natlačiť štýlom či by to nešlo lacnejšie, lebo priatelka si kupovala za 4500SKK, len ti ešte nestihla dať kontakt na tu firmu a ty ju nevieš najsť na nete blabla a potom ti cenu znížia, pretože chcú zarobiť aspoň niečo ;-)

K olejom. Objednávame ich cez juventas.sk sú lacné, kvalitné a rýchlo dodané. Skús im napísať, určite ti pošlú vzorky ak si nebudeš vediet vybrat, my už máme oťuknuté tie svoje, tak to nepotrebujeme.

Dufam, že som pomohol :)
cabada
12.11.09,13:32
Díky za rýchlu odpoveď,
si pokladík :)
Tieto rady sú pre nás s manželom veľmi cenné, keďže si otvárame masérsky salón, ako sme už spolu písali.
Dantess
12.11.09,14:37
Díky za rýchlu odpoveď,
si pokladík :)
Tieto rady sú pre nás s manželom veľmi cenné, keďže si otvárame masérsky salón, ako sme už spolu písali.
keď viem pomôžem, veď preto sme na porade :)
cabada
12.11.09,16:37
Ešte mi napadlo,
mám trochu obavu kúpiť skladací stôl, je dosť pevný, rovnako ako ten neskladací ?
Zdá sa mi totiž, že keďže je skladací, nemá takú stabilitu.
Rozdiel v cene je dosť markantný.
Takže...stačí skladací ?
Dantess
19.11.09,16:49
Ešte mi napadlo,
mám trochu obavu kúpiť skladací stôl, je dosť pevný, rovnako ako ten neskladací ?
Zdá sa mi totiž, že keďže je skladací, nemá takú stabilitu.
Rozdiel v cene je dosť markantný.
Takže...stačí skladací ?
noo ten náš skladací už vydržal všeličo :)
cabada
20.11.09,13:38
noo ten náš skladací už vydržal všeličo :)

:):)
cabada
21.11.09,16:33
Tak oplatí sa
otvoriť ten masážny salón v dnešnej dobe ? Príspevok je starší, môžme ho trochu oživiť. Od tých čias je masérov ako maku.
Určite to môžeme trochu "rozdebatiť". Lebo to potom vyzerá, že existujú len dvaja - dantess a ja :):)
Cripo
07.03.10,22:22
Zaujímalo by ma, ako dopadol Radolus... Tiež sa zaujímam o masírovanie a myslím si, že časom prichádza uznanie a potom môže prísť úspech a peniaze. To že začínajúci masér by mal prachy na reklamu, musí dokázať že je dobrý, resp. taký, aby vyhovoval klientom. Inak sú to vyhodené peniaze.
Radolus
02.11.10,04:47
No ešte som nezačal , ale pevne nad tým rozmýšlam.

V Šali vzniká 1 masérsky salón za druhým takže neviem , ale budem musieť v niečom začať lebo firma v ktorej pracujem za 2-3 mesiace končí.
Dantess
02.11.10,08:03
Radolus mal si sa zamestnat dovtedy niekde ako masér, aby si disponoval nejakými skúsenosťami. Samozrejme, že ľudia budú chodiť k masérom, ktorí majú už skúsenosti a vedia čo robia. Ak ich nemáš žiadne, prípadne len z kurzu, tak si doteraz strácal čas... Mnohí si myslia, že spravím si kurz a už som masér, ale našťastie to tak nechodí a ľudia vyskúšajú 2-3 masérov a až potom sa rozhodnú pre toho "svojho" maséra
betulla urbancová
03.03.11,09:10
po absolvovani maserskeho kurzu (od 280- 350E) si na zaklade certifikatu o absolvovani klasiky mozes ist rovno pre zivnostensky list... davaj si pozor aby malo skoliace stredisko akreditaciu od MSSR- inak dojdes o prachy a papier t bude na dve veci.... najskor sa zamestnaj v nejakom kozmetickom alebo maserskom salone- kukni na profesiu- as tam xy ponuk.....:) to ze nemas zdravotnicke vzdelanie nevadi-( pretoze ja aj ked ho mam musi si robit kurz- kvoli papieru)) takze to mozes byt v klude a po tom ako si vybudujes klientelu si otvor vlastnyy salon.... preto je lepsi postup najskor tpp- bez zivnosti( kym ziskas zrucnosti) a az potom sa osamostatnit.... mno kamoska to robi iuz tri roky takmer a na 20000mesacne moze zabudnut:) takze asi tak.. ja sa chystam tiez si robit kurz po materskej flek uz mam len este nieje papier,,,,:) a opatrovanie pre dieta kym sa bude mamicka vzdelavat:)) drzim palce:)
gabriska
01.05.11,13:25
Dobry den,
prosim vas, ako je to s masaznym salonom a relax. hudbou? Konkretne mam na mysli autorske prava a pod. Teda kebyze maser pri svojich masazach pouzival nejake napalene CD al. MP3...kontroluje aj toto nejaka inspekcia pri navsteve?
Dalej sa chcem opytat, ako by sa dala vyriesit nasl. vec:
Maser nema masazny salon, za klientmi chodi domov a pouziva nie svoje, ale od otca pozicane auto, to zn. nemoze si dat ako zivnostnik naklady za benzin do svojich vydajov, kedze nie je vlastnikom vozidla. Mohlo by sa to vyriesit formou nejakej najomnej zmluvy s otcom, ktr. je sukr. osobou, dajme tomu za nejaku symbolicku sumu za najom, prip. formou zmluvy o zapozicani vozidla?
Dakujem vopred za vsetky rady.
G.
Dantess
01.05.11,18:00
Tak oplatí sa
otvoriť ten masážny salón v dnešnej dobe ? Príspevok je starší, môžme ho trochu oživiť. Od tých čias je masérov ako maku.
Určite to môžeme trochu "rozdebatiť". Lebo to potom vyzerá, že existujú len dvaja - dantess a ja :):)
Ahoj Cabada, tak odpoveď na otázku sa ťažko hľadá. Pre každého je niečo iné to "oplatenie". Niekomu stačí 1 000e a niekto chce viac. Masérov je veru ako maku a každý to vidí ako super biznis, no naštastie Tí si väčšinou vylámu zuby.

Zajtra 2.5. budeme mať presne 2 roky. Čo som si všimol je, že sa extrémne kradnú nápady aj texty, formulácia noviniek a tak... Máme konkurenciu v meste, ktorá kopíruje presne nás, len si pridajú nejakú svoju "hodnotu" napríklad my máme niečo za 12,50e, tak oni za 12, my za 21, tak oni za 20. My sme prineisli akciu pre dôchodcov 20% oni maju 30%, my mame akciu pre dvojice 10% oni 20%. JE to do očí bijúce, lebo rovnaké akcie, rovnaký cenník, len sú lacnejší a "výhodnejší". Z jednej strany mi imponuje, že sme vzorom pre iných, ale z druhej strany ma to štve. Ešte info naše vlastnoručne písané texty používa 15iných salónov po celom Slovensku...

Taktiež ma dokáže iritovať, keď niekto pripisuje masážam nadprirodzené schopnosti, alebo ak sa niekto nazýva liečiteľom, pritom len zapáli vonnú sviečku navyše...

Takže pre zadávateľa témy, aj Vás ostatných, ak to chcete otvárať kôli peniazom, tak sa na to vys...e, lebo ľudia časom vycítia faloš a len prerobíte a stratíte svoje dobré meno. Toto remeslo nieje len biznis, treba sa mu venovať srdcom a láskou a milionárov z Vás nespraví za pár rokov...
gabriska
11.05.11,11:25
Prosim vas, vedel by niekto poradit ohladom mojho prispevku vyssie?
blavaciko
11.05.11,16:55
Gabriska, treba spisat zmluvu o najme hnutelnej veci, auto zaregistrovat na danovy urad a zaplatit z neho dan
gabriska
13.05.11,20:37
dakujem
Dantess
14.05.11,06:01
12.5. v reflexe boli 2 super "články" v reflexe na makríze o maséroch a masážach. Akoby som niektoré texty, čo hovorili písal ja :D Určite si to pozrite v archíve markízy :-)
220870
14.05.11,06:26
Prosim vas, vedel by niekto poradit ohladom mojho prispevku vyssie?
Položte túto otázku samostatne do témy podnikanie.
Dav
14.05.11,06:50
Dobry den,
prosim vas, ako je to s masaznym salonom a relax. hudbou? Konkretne mam na mysli autorske prava a pod. Teda kebyze maser pri svojich masazach pouzival nejake napalene CD al. MP3...kontroluje aj toto nejaka inspekcia pri navsteve?
Dalej sa chcem opytat, ako by sa dala vyriesit nasl. vec:
Maser nema masazny salon, za klientmi chodi domov a pouziva nie svoje, ale od otca pozicane auto, to zn. nemoze si dat ako zivnostnik naklady za benzin do svojich vydajov, kedze nie je vlastnikom vozidla. Mohlo by sa to vyriesit formou nejakej najomnej zmluvy s otcom, ktr. je sukr. osobou, dajme tomu za nejaku symbolicku sumu za najom, prip. formou zmluvy o zapozicani vozidla?
Dakujem vopred za vsetky rady.
G.
Treba sa skontaktovať so SOZA - Slovenský ochranný zväz autorský http://www.soza.sk/, prihlásiť sa, zaplatiť poplatok a je to v poriadku. (Poplatok nie je vysoký)
marjankaj
14.05.11,07:26
Položte túto otázku samostatne do témy podnikanie.

A prečo?:confused: Veď toto tu nie sú "srandičky":eek:
Jurivo
14.05.11,14:20
12.5. v reflexe boli 2 super "články" v reflexe na makríze o maséroch a masážach. Akoby som niektoré texty, čo hovorili písal ja :D Určite si to pozrite v archíve markízy :-)

Pozeral som tú reláciu a osobne si myslím, že tak ako môže ublížiť masér, ktorý má len "obyčajný kurz", môže ublížiť aj masér, ktorý má niekoľkoročnú školu a skúsenosti.
V takýchto prípadoch vzdelanie a prax nerozhoduje, ale záleží na tom aká osobnosť je masér a aký má prístup ku klientom.
Dantess
14.05.11,17:19
Pozeral som tú reláciu a osobne si myslím, že tak ako môže ublížiť masér, ktorý má len "obyčajný kurz", môže ublížiť aj masér, ktorý má niekoľkoročnú školu a skúsenosti.
V takýchto prípadoch vzdelanie a prax nerozhoduje, ale záleží na tom aká osobnosť je masér a aký má prístup ku klientom.
že prax a vzdelanie nerozhoduje ??? takže tvrdíš, že je rovnaká šanca, že Ti ublíži čerstvý absolvent kurzu ako že Ti ublíži fyzioterapeut s 20ročnou praxou ??
Jurivo
14.05.11,17:31
že prax a vzdelanie nerozhoduje ??? takže tvrdíš, že je rovnaká šanca, že Ti ublíži čerstvý absolvent kurzu ako že Ti ublíži fyzioterapeut s 20ročnou praxou ??

Netvrdím, že je to rovnaká šanca ale, že sa to môže stať. Tak ako môže skúsený lekár stanoviť nesprávnu diagnózu.

Treba dať šancu aj kurzovým masérom lebo každý raz musí začať. Keď je masér empatický, má cit v rukách a komunikuje s klientom, tak nemusí mať školu na to aby bol dobrý. Aj ten fyzioterapeut raz musel začať.

Aký je potom rozdiel medzi terapeutom s 10 ročnou praxou a kurzovým masérom s 10 ročnou praxou? Záleží na tom kto odmasíroval viac klientov? Podľa čoho sa posudzuje odbornosť a kvalita? A čo nevidiaci maséri? Musia mať tiež zdravotnícke školy aby boli dobrí? V dnešnej dobe už málokedy záleží na vzdelaní, skôr na šikovnosti a praxi.
Dantess
14.05.11,17:35
Protirečíš si. Najprv hovoríš, že nezáleží na vzdelaní a praxi a teraz píšeš že záleží aj na praxi...
Jurivo
14.05.11,17:42
Protirečíš si. Najprv hovoríš, že nezáleží na vzdelaní a praxi a teraz píšeš že záleží aj na praxi...

V poriadku, opravujem, na praxi záleží ale na vzdelaní málokedy. :)

Len chcem poukázať, že každý musí raz začať a nemôžme porovnávať fyzioterapeuta s 20 ročnou praxou a napr. fyzioterapeuta, ktorý práve skončil školu.

Aj kurzový masér môže byť dobrý a skúsený, nedá sa to zovšeobecňovať.

Ten príspevok na markíze bol dosť namierený proti kurzovým masérom a nikde sa nespomenulo, že ublížiť môže aj terapeut.

Školy, ktoré robia kurzy museli na svoju činnosť dostať akreditáciu od MŠ, museli preukázať, že dokážu vyškoliť kvalitných ľudí.
To by sme mohli potom zrušiť všetky akreditované inštitúcie lebo od ich absolventov hrozí nebezpečenstvo (kaderníci, kozmetičky, sbskári atď).
Dantess
14.05.11,17:56
Majú garanta, to je všetko čo majú. Doktora, ktorý sa zaručil za ich kvalitu, ktorý má provízie z ich ziskov... Nebudem sa tu hádať, lebo tým nič nevyriešime vo finále rozhodnú ľudia čo chcú. Samozrejme aj kurzový maséri môžu byť dobrí a pomáhať, to nepopieram, ale určite sa hľadajú ťažšie. Okrem toho čo mi vadí je, že skončia kurz a otvoria salón. Mala by sa zaviesť minimálna 2 ročná prax v nejakom zariadení, tak ako to majú kozmetičky.
Jurivo
14.05.11,18:14
Mala by sa zaviesť minimálna 2 ročná prax v nejakom zariadení, tak ako to majú kozmetičky.

Záleží na tom či by na nich počas tej 2 ročnej praxe niekto dohliadal. Pochybujem, že v salónoch alebo prevádzkach kde sa poskytujú masáže majú dosť času na prizeranie čerstvých absolventov.

Ale súhlasím s tým, že absolvent kurzu by mal najskôr získať nejakú prax a klientov a až potom si otvoriť salón. Na mnohých fórach aj web stránkach mas. škôl odporúčajú práve prax v iných zariadeniach a až potom otvorenie vlastného salónu.

Ja len nemám rád príspevky a relácie kde sa posudzuje len 1 strana. Kazí to potom dobré meno aj tým kvalitným odborníkom, ktorí nemôžu za chyby a omyly druhých.
alaya1
06.06.11,07:30
Nemozem vygooglit ziaden akreditovany masersky kurz na vychode, neviete o niecom? Klasicka, pripadne sportova masaz.
masagg
14.09.11,16:14
Nemozem vygooglit ziaden akreditovany masersky kurz na vychode, neviete o niecom? Klasicka, pripadne sportova masaz.

ja som čerstvá absolventka kurzu klasickej masáže..robila som ho vo vrútkoch a tam boli aj kolegovia z východu..
a ked že aj ja potrebujem získať prax, tak touto cestou prosím ochotných profesionálov masérov či by mi dali túto šancu..BA, GA, SC..
dakujem za prípadné ponuky
lulicka
08.01.13,20:00
mozem sa opytat, nemate nahodou niekto materialy na pripravu na masersky kurz, velmi rada by som sa uz zacala ucit, nechcem mat na to len tri tyzdne, dakujem pekne