tinockaaa
17.04.08,19:42
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, reklamovala som v spoločnosti Orange už tretí krát svoj mobilný telefon, prvý krát to bola manuálna vada, telefon sa nedal vysunúť. Druhý krát som telefon reklamovala, pretože mi vypadol hlasný odposluch. Telefon sa vrátil po dvoch týždňoch, že boli obnovené továrenské nastavenia a chyba sa nepotvrdila. O mesiac mi vypadol hlasný odposluch znova. Telefon teda putoval na reklamáciu znova. Vrátil sa mi dnes, znova zresetovaný, v správe napísané, že boli obnovené továrenské nastavenia a chyba sa nepotvrdila. Chyba tam ale je, ked ten telefon šiel do opravy, tak hlasný odposluch nefungoval. V servise ho ale preinštalujú a tvrdia že chyba tam nie je. Mňa ale nebaví drahý telefon posielať raz mesačne do servisu a hlasný odposluch potrebujem, brala som ten telefon kvôli 3G hovorom. Takže mi v Orange povedali že oni mi telefon nemôžu vymeniť, lebo servis im chybu nepotvrdil. Čo mám robiť? Ešte mi poradili v predajni, že továrenské nastavenia si môžem obnoviť aj sama, to ale podľa mňa nie je riešenie. Vie mi niekto prosím s týmto poradiť? Pomohla by mi SOI? Ďakujem krásne
bunovaa
17.04.08,17:53
chce to trpezlivosť, mala som podobný problém, len s inou chybou, musíš to reklamovať stále dookola /za cenu, že zostaneš bez mobilu/, dokiaľ ti neuznaju chybu, tiež mi 2 x odpísali, že sa chyba nenašla, až na tretí krát, oni sa totiž boja, že budú musieť vymeniť celý mobil, my sme ich bombardovali aj mailami a telefonátmi do Blavy- skontroluj si, či funguje už pri preberaní mobilu pri vrátení z reklamácie, ak nefunguje, ani ho nepreberaj a vráť ho zas naspäť- prajem pevné nervy
BKJURAJ
17.04.08,17:55
BKJURAJ
17.04.08,17:57
TRPEZLIVOST. PRESTUDOVAT ZAKONY VED NA NETE JE TOHO VELA.NAM SA STALO NIECO PODOBNE A NAKONIEC POVOLILI, URCITE ZALEZI AJ NA PRISTUPE ZAMESTNANCA PREDAJNE:):):):):):)
Chobot
18.04.08,07:33
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, reklamovala som v spoločnosti Orange už tretí krát svoj mobilný telefon, prvý krát to bola manuálna vada, telefon sa nedal vysunúť. Druhý krát som telefon reklamovala, pretože mi vypadol hlasný odposluch. Telefon sa vrátil po dvoch týždňoch, že boli obnovené továrenské nastavenia a chyba sa nepotvrdila. O mesiac mi vypadol hlasný odposluch znova. Telefon teda putoval na reklamáciu znova. Vrátil sa mi dnes, znova zresetovaný, v správe napísané, že boli obnovené továrenské nastavenia a chyba sa nepotvrdila. Chyba tam ale je, ked ten telefon šiel do opravy, tak hlasný odposluch nefungoval. V servise ho ale preinštalujú a tvrdia že chyba tam nie je. Mňa ale nebaví drahý telefon posielať raz mesačne do servisu a hlasný odposluch potrebujem, brala som ten telefon kvôli 3G hovorom. Takže mi v Orange povedali že oni mi telefon nemôžu vymeniť, lebo servis im chybu nepotvrdil. Čo mám robiť? Ešte mi poradili v predajni, že továrenské nastavenia si môžem obnoviť aj sama, to ale podľa mňa nie je riešenie. Vie mi niekto prosím s týmto poradiť? Pomohla by mi SOI? Ďakujem krásne

Ja na to zareagujem po technickej stránke, nie spotrebiteľskej. Kedy ti vypadne hlasitý odposluch? Nepridávaš nejaké zariadenie k mobilu - napr. nejaké BT zariadenie (hansfree sadu)? Alebo pri zapojení sluchátok, keď počúvaš hudbu?

Zamyslela si sa nad tým? Lebo môže byť, že pripojením nejakého zariadenia sa automaticky deaktivuje hlasitý odposluch (asi by nebolo príjemné zistiť, že hudbu, ktorú počúvaš v sluchátkach, počujú aj okolostojaci z hlasitého odposluchu).

Keď budeš vedieť povedať, kedy ti do deaktivuje, dá sa potom jednoznačne určiť, či ide o vadu telefónu, alebo je to jeho funkčnosť.

Neverím, že by sa to vyplo len tak z ničoho nič. Myslím, že to bude dané jeho funkcionalitou, keďže pomáha obnovenie továrenského nastavenia.
rickman
20.04.08,14:39
aka je to znacka, typ? :)
tinockaaa
21.04.08,05:29
Nie, nepoužívam k telefonu ani handsfree sadu, ani slúchatká, používam hlasný odposluch vyslovene len pri 3G hovoroch. A reprák vypadáva naozaj "len tak". Neviem čo to spôsobuje, keby som to vedela tak ich na to upozorním. Inak, je to SE W 910i. Takže vôbec nie lacný telefon. Teraz som okrem toho zistila, že asi neustálym obnovovaním továrenských nastavení má telefon pomalú odozvu. Neviem, či môžem požiadať v predajni o stanovisko nejakého iného servisu alebo ako? Som zúfalááááá
rickman
21.04.08,06:24
Nie, nepoužívam k telefonu ani handsfree sadu, ani slúchatká, používam hlasný odposluch vyslovene len pri 3G hovoroch. A reprák vypadáva naozaj "len tak". Neviem čo to spôsobuje, keby som to vedela tak ich na to upozorním. Inak, je to SE W 910i. Takže vôbec nie lacný telefon. Teraz som okrem toho zistila, že asi neustálym obnovovaním továrenských nastavení má telefon pomalú odozvu. Neviem, či môžem požiadať v predajni o stanovisko nejakého iného servisu alebo ako? Som zúfalááááá

Ja som reklamoval asi pred 2,5 rokom Siemens S65, taktiez v Orange. Politiku mali vtedy nastavenu tak, ze musis 3x reklamovat tu istu chybu, aby sa nieco zacalo diat (ak totiz reklamujes stale inu, tak ti to budu opravovat az do konca sveta). Trvalo to spolu 3-4 mesiace, telefon mi vymenili za iny z ponuky - a to bol aj ucel mojej reklamacie (nie odstranenie chyby) :). Stastie som mal v tom, ze islo o softwareovu chybu, ktoru nedokazali odstranit.

Momentalne mam ten, ktory som zobral este vtedy na zaklade predchadzajucich skusenosti. Zjavne ho budem mat este aspon 10 rokov alebo kym si ho nenecham umyselne ukradnut, kym ho umyselne nestratim alebo kym ho neprejde nieco nad 1 tonu :).
Vie lietat, je vode/mrazu/50°C/piesku-odolny :D. A mam ho trochu aj rad ;).
lu_lu
21.04.08,18:01
Tento problem som mala aj ja - reklamovala som telefon 2x, prvy krat mi ho zobrali, nahodili nanovo software, druhy krat odmietli a zaplatila som si opravu s tym, ze je to sposobene oxidaciou kontaktov na vsunutie handsfree - t.j. telefon reagoval ako keby mal sluchadla, aj ked som ich v zivote nepouzila (len na margo toho: dcera bola v stadiu oblizovania vsetkeho, raz sa tomu nevyhol ani mobil, pamatam si to, lebo bol cely od slin.... moja chyba)
lu_lu
21.04.08,18:18
Napada ma vsak este jedna suvislost s reklamaciou mobilnych telefonov, konkretne vsetkych Nokii, ktore su k dostaniu cca od augusta 2007.

Niekedy v novembri som bola reklamovat svoju Nokiu kvoli (podla mna) softwareovej chybe: nove Nokie pri pisani sms odpocitavaju za makcen, dlzen v rozpati od 13 do 25 znakov, takze za take slovo "dĺžeň" aj s diakritikou vam to zoberie mozno 40 znakov. 1 sms = 160 znakov, ale za tychto podmienok vam to vyjde mozno na 10 kratkych slov. Na toto som vsak prisla az z manzelovho mobilu, pretoze mne za slovo "dĺžeň" v okne odpocita 5 znakov (avsak v skutocnosti tych 40), kym manzelovi to ukazuje realne. (aj som sa vzdy cudovala, ze moja 1 sms prisla inym ludom aj v troch sms, podotykam aj 3 boli zauctovane).

Ze neuhadnete reakciu T-mobilu? Budem citovat: "...jaaaj, to robi aj mne. no, to radsej nepouzivajte T9-inu, alebo ak, tak ju naucte slovam bez diakritiky... viete, to musite ist reklamovat k vyrobcovi, to je ich chyba
mamminta
22.04.08,16:05
pri reklamácii MT platia pravidlá:
3x tá istá vada....v servise ju MUSIA potvrdiť
neopraviteľný MT
neopravený do 30 dní

v žiadnom prípade v tom nehrá úlohu ochota predajcu, ten je len akýmsi "posúvateľom"
čiže zákazník MT donesie, popíše závadu, predajca to preberie, popíše závadu do protokolov a MT pošle do servisu

ak nie si spokojná s vyjadrením servisu, dá sa spísať odvolanie voči reklamačnému konaniu

ŠOI stým nenarobí nič - vlastná skúsenosť - oni len posúdia, či sa dodržala 30 dňová lehota

EŠTE SA OPÝTAM: VYPADÁVA TI TAK AJ BEŽNÝ HOVOR, ALEBO LEN KEĎ JE TO CEZ HLAS. ODPOSLUCH?
josiph68
23.04.08,05:40
môj kamarát mal podobný problém,bola to katastrófa!kúpil v tpd manažérsky telefón,zamŕzal-nestíhal,čo mal.musel tri krát reklamovať tú istú chybu,aj tak to ešte nešlo.požiadal o odstupenie zmluvy,to celé trvalo asi pol roka.na koniec mu vrátili peniaze,ale až po vyjadrení servisu k odstúpeniu od zmluvy.behanie medzi tpd a servisom nemalo konca.trpezlivos!!!
bunovaa
23.04.08,16:29
mojej dcére po reklamácii tej istej vady 3x zrušili zmluvu a mohla si vybrať druhý mobil na novú zmluvu- samozrejme že si vybrala drahší:), ale našťastie aj lepší
Miru
24.04.08,19:21
Dnes mi na LG - KG 800 chocolate vypadol obraz ,telefón funguje ale nemá obraz ,má niekto podobnú skúsenosť? čo ma čaká ?
mamminta
25.04.08,05:17
treba ísť tam, kde si LG kúpil so záručným listom a OP
ak je to Orange paušálny MT, do servisu ho môže dať iba osoba, ktorá podpisovala zmluvu, prípadne jej manžel/ka, alebo niekto so splnomocnením overeným na matrike
proste povedz, že ti "odišiel" display, MT pošlú do servisu... :rolleyes:
Miru
25.04.08,07:08
Ďakujem za radu, ale čakala som skôr názor na chybu či sa s tým niekto nestretol a či mám rovno vybrať nový mob. Napíšem ako som s ním dopadla .
mamminta
25.04.08,08:16
predpokladám, že ak sa stým niekto aj stretol, nebude ti asi vedieť povedať, ako k tomu došlo
väčšinou to je softw. problém, alebo chyba displaya a vtedy ho v servise úplne vymieňajú (myslím displ.), alebo prehrajú novšiu verziu softw.
katiq
17.06.08,14:29
ahojte ja som dnes total vytocena..rano som si bola pre novy mobil, nokia 6120 clasic, ked som dosla domov, tak som zistila, ze tlacitdla 7,9 nefunguju poriadne, tak som ho odniesla naspat a oni mi ho dali na reklamaciu, zobrali mi telefon, aj ked to vobec nebola moja chyba a vobec som ho nepouzivala..myslela som, ze :mad: niekde mi ale povedali, na inej predajni, ze mam narok na vymenu noveho, len je to vela papierovaciek a im je lahsie ho poslat do servisu..nemate niekto s tym skusenost? dakujem velmi pekne, dnes idem nastudovat zakony a moje prava :(
mamminta
17.06.08,14:56
nooo
podla mna ti mali MT vymenit...ale ak náhodou taký istý na predajni nemali, museli poslat do servisu...
a zalezi aj na tom, ci to bolo hned v ten isty den, alebo dalsi, alebo az neskor...
katiq
17.06.08,18:18
mamminta: bolo to v ten den, rano som ho kupila a cca o 15:00 som ho sla vratit, na predajni ich mali este dost, videla som, ze ved aj poobede ich predavali..ma to stve..musim si to nastudovat
mamminta
18.06.08,07:34
volá sa to DOA režim
ale ide aj o operátora, Orange to má, T-mob nie!
Ide vlastne o výmenu kus - kus a treba volať do skladu a ten musí povoliť výmenu
lulu18
09.08.10,17:48
Dobrý deň, teda večer, prosím vás, bola by som veľmi vďačná každému, kto by bol ochotný poradiť mi vo veci reklamácie mobilného telefónu. Nedávno, 21. 4. 2010, som si kúpila v spoločnosti OKAY Sony Ericsson W205. Nie je to moc drahý telefón, ale veľmi sa mi zapáčil. No od vtedy bol už dvakrát reklamovaný na tú istú poruchu a teraz ho idem reklamovať tretíkrát, pretože sa to začalo odznovu. Jeho poruchou je, že keď počúvam hudbu tak, neviem ako by som to presne definovala, hocikedy mi začne akokeby "žuť" piesne; a keď mi sa mi niekto pokúša dovolať, tak som nedostupná ako keby som mala telefón vypnutý, aj napriek tomu, že ho mám stále zapnutý a signál mám plný. Po prvom vrátení z reklamácie mi povedali, že to bola chyba softvéru, tak mi ho preinštalovali. Asi mesiac bolo všetko v poriadku, no potom sa to začalo znovu. Po druhom reklamovaní mi povedali, že to znovu bola chyba softvéru a znova ho preinštalovali a urobili aj nejaký test GSM a aj ten bol v poriadku. No a jeden ich zamestnanec mi povedal, že tento typ telefónu býva často reklamovaný, ale že sa môže stať, že mi odpovedia, že som si tú chybu zapríčinila sama, ako sa to stalo jednej pani predomnou. A ja by som chcela byť dopredu pripravená, keby sa mi to stalo, aby som vedela ako reagovať a nedať sa odbiť, pretože sa v týchto veciach dáko moc nevyznám. Ďakujem za poradenie.
Chobot
10.08.10,07:02
Dobrý deň, teda večer, prosím vás, bola by som veľmi vďačná každému, kto by bol ochotný poradiť mi vo veci reklamácie mobilného telefónu. Nedávno, 21. 4. 2010, som si kúpila v spoločnosti OKAY Sony Ericsson W205. Nie je to moc drahý telefón, ale veľmi sa mi zapáčil. No od vtedy bol už dvakrát reklamovaný na tú istú poruchu a teraz ho idem reklamovať tretíkrát, pretože sa to začalo odznovu. Jeho poruchou je, že keď počúvam hudbu tak, neviem ako by som to presne definovala, hocikedy mi začne akokeby "žuť" piesne; a keď mi sa mi niekto pokúša dovolať, tak som nedostupná ako keby som mala telefón vypnutý, aj napriek tomu, že ho mám stále zapnutý a signál mám plný. Po prvom vrátení z reklamácie mi povedali, že to bola chyba softvéru, tak mi ho preinštalovali. Asi mesiac bolo všetko v poriadku, no potom sa to začalo znovu. Po druhom reklamovaní mi povedali, že to znovu bola chyba softvéru a znova ho preinštalovali a urobili aj nejaký test GSM a aj ten bol v poriadku. No a jeden ich zamestnanec mi povedal, že tento typ telefónu býva často reklamovaný, ale že sa môže stať, že mi odpovedia, že som si tú chybu zapríčinila sama, ako sa to stalo jednej pani predomnou. A ja by som chcela byť dopredu pripravená, keby sa mi to stalo, aby som vedela ako reagovať a nedať sa odbiť, pretože sa v týchto veciach dáko moc nevyznám. Ďakujem za poradenie.

Podľa mňa máš na výber 3 možnosti:

1. naťahovať sa so spoločnosťou, kde si mobil kúpila, stále reklamovať, dávať robiť odborné posudky a možno ti ho raz zoberú späť. Prečítaj si všetky predchádzajúce odpovede, tam nájdeš rôzne skúsenosti ako argumentovať u predajcu a ako reklamovať.

2. Zabaliť ten mobil a predať ho. Následne kúpiť na inzerát taký istý, alebo iný model.

3. Skúsiť sama preinštalovať jeho operačný systém (ak je to možné) a zvyknúť si na jeho chyby.