R.evita
18.04.08,07:33
Dobré ránko prajem,

chcem sa opýtať či mi niekto neprazradí svoje skúsenosti - začiatky - kým sa stál účtovníkom.
Ja mám skončenú obchodnú akadémiu - a velmi ma baví účtovníctvo - už 4 roky pracujem vo firme - kde kompletne pripravujem všetký účtovné doklady - chodievam na školenia a tak venujem sa tomu.
Ale proste všetky doklady zoberie naša účtovníčka a ich nahodí do PC a zúčtuje ich - Tak sa cítim ako 10 koleso na voze, že všetko pripravím a nemôžem sa venovať tomu čo chcem. Preto sa chcem opýtať, či mi neprazradíte svoje začiatky. Či niesom ešte primladá nato, aby som robila účtovníctvo - alebo mám sa plno pustiť do toho???? Ďakujem
Melnick
18.04.08,05:36
Dobré ránko prajem,

chcem sa opýtať či mi niekto neprazradí svoje skúsenosti - začiatky - kým sa stál účtovníkom.
Ja mám skončenú obchodnú akadémiu - a velmi ma baví účtovníctvo - už 4 roky pracujem vo firme - kde kompletne pripravujem všetký účtovné doklady - chodievam na školenia a tak venujem sa tomu.
Ale proste všetky doklady zoberie naša účtovníčka a ich nahodí do PC a zúčtuje ich - Tak sa cítim ako 10 koleso na voze, že všetko pripravím a nemôžem sa venovať tomu čo chcem. Preto sa chcem opýtať, či mi neprazradíte svoje začiatky. Či niesom ešte primladá nato, aby som robila účtovníctvo - alebo mám sa plno pustiť do toho???? Ďakujem
Na začiatok dobrý predpoklad úspechu :):):)
liba2
18.04.08,05:40
:)
Dobré ránko prajem,

chcem sa opýtať či mi niekto neprazradí svoje skúsenosti - začiatky - kým sa stál účtovníkom.
Ja mám skončenú obchodnú akadémiu - a velmi ma baví účtovníctvo - už 4 roky pracujem vo firme - kde kompletne pripravujem všetký účtovné doklady - chodievam na školenia a tak venujem sa tomu.
Ale proste všetky doklady zoberie naša účtovníčka a ich nahodí do PC a zúčtuje ich - Tak sa cítim ako 10 koleso na voze, že všetko pripravím a nemôžem sa venovať tomu čo chcem. Preto sa chcem opýtať, či mi neprazradíte svoje začiatky. Či niesom ešte primladá nato, aby som robila účtovníctvo - alebo mám sa plno pustiť do toho???? Ďakujem
Treba poslať echo vedeniu firmy. Ak sa chceš osamostatniť - nie je problém. Živnostenský zákon umožňuje každému viesť účtovníctvo iným firmám. :)
m.hladka
18.04.08,05:49
Začiatok je ťažký. To je jedno, v ktorom čase začneš pracovať sama na seba. V každom prípade držím palčeky.
R.evita
18.04.08,05:59
Ďakujem veľmi pekne,
som si vedomá, že treba sa tomu venovať - nestačí ako ja mať plno školení - a v praxi to nezrealizovať. Viem, že je to ťažké, ale zároveň viem, že pristupujem k práci velmi zodpovedne - niekedy až príliš. Takže ďakujem za podporu.
viete niekedy máte okolo seba ľudí, ktorý dávajú najavo Vám, že ste neschopná - aspoň ja mám taký pocit.
Takže nebáť sa toho a ani daňovákov???
Tweety
18.04.08,06:02
Ďakujem veľmi pekne,
som si vedomá, že treba sa tomu venovať - nestačí ako ja mať plno školení - a v praxi to nezrealizovať. Viem, že je to ťažké, ale zároveň viem, že pristupujem k práci velmi zodpovedne - niekedy až príliš. Takže ďakujem za podporu.
viete niekedy máte okolo seba ľudí, ktorý dávajú najavo Vám, že ste neschopná - aspoň ja mám taký pocit.
Takže nebáť sa toho a ani daňovákov???
Áno, veriť si a začať si tie svoje znalosti overovať v praxi , to je základ úspechu. Želám veľa šťastia a úspechov.:)
kacena26
18.04.08,06:03
Ja mám 23 a robím učtovnícto uz 5 rok. takže nie si na to mladá.no výhodu (niekydy aj nevýhodu)oproti tebe mám tú že som na to sama a nik iný vo firme sa tomu nerozumie,takze sa možem naplno venovať tomu čo ma baví. niekedy mám hoho nad hlavu, ale dá sa to zvládnuť
R.evita
18.04.08,06:05
Ďakujem velmi pekne,
a hlavne všetkým poraďákom, a tým ktorý poradu vymysleli - je to moja najoblubenejšia stránka - na ktorej viem, že vždy najdem pomoc. Takže začnem aj ja.
Ešte raz ďakujem a prajem príjemný zvyšok dňa.
R.evita
18.04.08,06:07
a ešte Kacenka - ja mám tiež 23 o dva mesiace 24
a stále som si vravela - nemám vysokú školu - nemôžem to robiť.
Tweety
18.04.08,06:08
a ešte Kacenka - ja mám tiež 23 o dva mesiace 24
a stále som si vravela - nemám vysokú školu - nemôžem to robiť.
Tak už si to nevrav.:)
Martasch
18.04.08,06:19
a ešte Kacenka - ja mám tiež 23 o dva mesiace 24
a stále som si vravela - nemám vysokú školu - nemôžem to robiť.

Ja síce mám aj vysokú školu, ale môžem Ti povedať, že v účtovníctve viac využívam to, čo som sa naučila na strednej. Držím place!
kacena26
21.04.08,04:16
a ešte Kacenka - ja mám tiež 23 o dva mesiace 24
a stále som si vravela - nemám vysokú školu - nemôžem to robiť.

ani ja nemám ale raz sa na to odhodlám a budem ju mať. nie je dolezité mať výšku, ale oveľa dolezitejsie sú tvoje vedomosti, priebojnosť a odhodlanie ísť stále dalej...
R.evita
21.04.08,05:05
Dobré ránko,
ešte sa chcem opýtať - je jedno akú výšku bude mať človek - dôležitý je titul?
Lebo všade kde pozerám - na profesiu - tak píšu vysokoškolské vzdelanie - ale nikde nepíšu ?
Eda
21.04.08,06:03
Ahoj, ja mám 25, budem mať 26, a začala som robiť účt. pred viac ako 2. rokmi ako živnsotníčka. Tiež som skončila OA. Pri mojich začiatkoch mi pomáhal teraz už snúbenec a rodina, ako morálne, ale skúsenosti musím naberať sama a to i doteraz. Dôležité je byť precízny a "makať". Časom sa všetko vyvýja, tak sa neboj a kľudne rob, čo ťa baví.

Edit
Eda
21.04.08,06:07
Ešte pridám, snúbenec má výšku, dokonca štátnicu z účtovníctva ale v praxi sa preorientoval sa na úplne iný odbor. Ak ti na OA dali dobré základy, máš z čoho vychádzať.
Tinika
29.05.08,14:04
Dobrý deň, ja tiež robím účtovníctvo vyše 2 rokov - jednoduché, ale vždy som chcela robiť podvojné. Keďže tam kde pracujem som sa toho nedočkala, snažím sa to zmeniť. Ale keďže stredná škola bola už dávno a moje vedomosti z podvojného účtovnícta sú už zaprášené, idem na kurz, hoci neviem či ma pripraví až tak dobre na prax. Moja otázka zne, mám možnosť pracovať pre firmu, ktorá kupuje a predáva pozemky. Čítala som tu niečo o koeficientoch pri dph, čo mi vraví len tak stručne čo to je. Myslíte že si mám trúfnuť? Dá sa to zvládnuť? Ja som ešte podvojné nerobila v praxi a mala by som tam pracovať sama, takže žiadne rady od nikoho. A neviem či aj mzdy netreba robiť a to je kapitola sama o sebe pre mňa, lebo tam kde som teraz, na to máme oddelenie. Prosím poradťe mi. Ďakujem všetkým
Tinika
29.05.08,14:06
A najlepšie je, že keď počúvam niekedy kolegyne z podvojného, aké majú problémy s niektorými klientami, tak sa toho obávam ešte viac. Ale chcem to robiť, tak to musím prekonať
blcha
29.05.08,15:18
Tinika, koeficient v DPH-čke nesúvisí s účtovníctvom! To sa ti môže stať aj v jednoduchom.

Babenky, čo s bojíte? Skočte do vody a buď vyplávate alebo nie. Ale aspoň už budete vedieť, že prečo nie.
Ak sa bojíte pokút, môžete sa poistiť na riziko spojené s podnikaním.

Živnosť na účtovníctvo si môže otvoriť každý, kto má maturitu. Podľa mojich skúseností je to skôr o povahe človeka ako o vzdelaní. Aj inžinierka sa musí rovnako učiť ako vy, lebo nám neustále tie zákony menia a mienia a menia...

Ešteže máme PORADU!
Tinika
29.05.08,15:28
Tinika, koeficient v DPH-čke nesúvisí s účtovníctvom! To sa ti môže stať aj v jednoduchom.

Babenky, čo s bojíte? Skočte do vody a buď vyplávate alebo nie. Ale aspoň už budete vedieť, že prečo nie.
Ak sa bojíte pokút, môžete sa poistiť na riziko spojené s podnikaním.

Živnosť na účtovníctvo si môže otvoriť každý, kto má maturitu. Podľa mojich skúseností je to skôr o povahe človeka ako o vzdelaní. Aj inžinierka sa musí rovnako učiť ako vy, lebo nám neustále tie zákony menia a mienia a menia...

Ešteže máme PORADU!

Blška ja mám živnosť ale na jednoduché účtovníctvo a viem že koeficient môže byť aj v jednoduchom účtovníctve, ja som s ním ale ešte nemala skúsenosti. Ja si tiež hovorím, že nemám čo stratiť, jedine tak prácu. A nevieš poradiť k tej poistke niečo? Koľko to tak asi stojí? Jasné že závisí od sumy poistnej, ale aspon cca, je to drahé??
Zoltán Kovács
29.05.08,15:30
Živnosť na účtovníctvo si môže otvoriť každý, kto má maturitu. Podľa mojich skúseností je to skôr o povahe človeka ako o vzdelaní. Aj inžinierka sa musí rovnako učiť ako vy, lebo nám neustále tie zákony menia a mienia a menia...

Ešteže máme PORADU!


Ani maturita nie je podmienkou. :mee:
Zoltán Kovács
29.05.08,15:31
Blška ja mám živnosť ale na jednoduché účtovníctvo a viem že koeficient môže byť aj v jednoduchom účtovníctve, ja som s ním ale ešte nemala skúsenosti. Ja si tiež hovorím, že nemám čo stratiť, jedine tak prácu. A nevieš poradiť k tej poistke niečo? Koľko to tak asi stojí? Jasné že závisí od sumy poistnej, ale aspon cca, je to drahé??

To akože máš v živn.liste uvedené len "vedenie jednoduchého účtovníctva"?

Poistka môže byť aj 5 tisíc, ale aj 20 tisíc a viac ročne.
Tinika
29.05.08,16:06
Nie, ja tam mám viac vecí, ale to je hlavná činnosť
Zoltán Kovács
29.05.08,16:10
Nie, ja tam mám viac vecí, ale to je hlavná činnosť

Takže živnosť máš aj na PÚ potom.
Tinika
29.05.08,16:14
no na vedenie účtovníctva teda aj JU aj PU prečo?
Tinika
29.05.08,16:15
Ja som v príspevku nižšie chcela povedať, že robím len jednoduché, že v PU ešte nemám skúsenosti
Vranová
21.06.08,06:54
Nuž moje začiatky boli veľmi ťažké. Nemala som ani OA a predsa robím účtovníctvo už 10 rokov a 5 rokov na živnosť. Ide o to, či chceš to robiť!
Ja som vtedy nemala iného východiska a tak som skočila do oceána!
Nemala som žiadné kurzy, lebo som nato nemala peniažky, len čo som si pozháňala knižky a učila som sa doma sama. Ani písať na stroji som nevedela, PC bol pre mňa ALFA, OMEGA, ale som proste CHCELA! Všetko som zvládla, síce niekedy aj slzy tiekli od zúfalstva.
Držím pršteky všetkým čo chcú začať s účtovníctvom, treba si uvedomiť , že je to drina na začiatku ale dá sa to zvládnuť!
Tie čo sa boja PU, tak sa nemusia, pretože ja radšej robím PU ako JU, lebo je prehľadné a spravíš tam menej chýb, lepšie sa to kontroluje, akurát ročná uzávierka je odosť náročnejšia, ale ešte raz .....VŠETKO SA Dá ZVLÁDNUŤ, KEĎ CHCEME!
Kathryn
21.06.08,09:06
. Aj inžinierka sa musí rovnako učiť ako vy, lebo nám neustále tie zákony menia a mienia a menia...

Ešteže máme PORADU!

Potvrdzujem, platí na 100 %. Určite vzdelanie ekonomického smeru je prínosom pre prácu s účtovníctvom, ale keďže sa zákony menia aj niekoľkokrát do roka, je nutné ich stále sledovať bez ohľadu na to, či máte OA, VŠ alebo akúkoľvek inú školu.
Tinika
21.06.08,12:16
Ahojte všetci, tak ja som urobila rozhodný krok, mám novú prácu, budem robiť PU a navyše mám tam aj kolegyne, ktoré to robia tak sa mám koho pýtať. A včera som mala jednanie s novými klientami, sú s.r.o. dobrovoľný platcovia dph, tak sa teším na letné študovanie. Ďakujem Vám všetkým za podporu a dúfam, že na tejto porade sa s Vami ešte stretnem v rôznych témach a že raz aj ja budem podporovať a radiť druhým.
R.evita
21.06.08,12:44
Ahojte
Aj ja som sa už definitívne rozhodla od 01.07. začínam na 100 % robit učtárku vo firme kde uz pracujem 4 roky - poznam všetko on A po Z ale učtovníctvo robila externa firma - Šef mi verí a chce aby som to robila ja - aj keď mám dušičku na krajíčku a z každej strany od mojich kolegov počujem len zle poznámky o tom, že to je náročne, že ako to chcem zvladnuť ...
Ale ja sa neviem dočkat uz na bezcenné noci, kedy sa budem trápiť s jednotlivými dokladmi, ktorých je vo firme neurekom.
Ale musím si verit a pojde to. Tak aj všetkým držím prsty a nebojte sa ved sme tu a tak si pomáhajme. A aj ja sa budem snažit pomáhat. S praním príjemného zvyšku dňa Vás zdraví Evita
Žabinka
21.06.08,13:49
Moje začiatky s účtovníctvom neboli ani tak ťažké, ako zábavné. Ako ženská zdravotná sestra som nemala o účtovníctve ani páru. Kamarát aj s mojim manželom ma nahovorili, že zdravotníctvo ide bohužiaľ dolu vodou, a akurát bude úrad práce otvárať kurz účtovníctva a počítačov, že nech dám výpoveď a skúsim to. Keďže v mladosti som bola dosť dobrodružná povaha, dala som v nemocnici výpoveď, prihlásila som sa na Úrad práce a po mesiaci som začala navštevovať kurz. Po otvorení živnosti som dostala z ÚP nenávratnú pôžičku, kúpila som si počítač+účtovný program, a začala som podnikať. Zvládla som to vďaka podpore ľudí okolo mňa, literatúre, a veľmi mi pomohla kamarátka, účtujúca už dlhšiu dobu, za ktorou som behávala s každým problémom. No, a v súčasnosti mi pomáha aj porada.
Tinika
22.06.08,08:15
Žabinka,
evinka
tak sa dajme do boja, ja sa tiež teším na ten horúci júl a moje študovanie po nociach, namiesto behania po pláži. Takže dúfam, že sa tu budeme podporovať a radiť si navzájom a bude to v pohode. :)
Johanka
22.06.08,12:04
Ahojte
Aj ja som sa už definitívne rozhodla od 01.07. začínam na 100 % robit učtárku vo firme kde uz pracujem 4 roky - poznam všetko on A po Z ale učtovníctvo robila externa firma - Šef mi verí a chce aby som to robila ja - aj keď mám dušičku na krajíčku a z každej strany od mojich kolegov počujem len zle poznámky o tom, že to je náročne, že ako to chcem zvladnuť ...
Ale ja sa neviem dočkat uz na bezcenné noci, kedy sa budem trápiť s jednotlivými dokladmi, ktorých je vo firme neurekom.
Ale musím si verit a pojde to. Tak aj všetkým držím prsty a nebojte sa ved sme tu a tak si pomáhajme. A aj ja sa budem snažit pomáhat. S praním príjemného zvyšku dňa Vás zdraví Evita
...asi si myslela noci bez snov, prebdené noci budú mať cenu obrovskú, len treba vydržať :).
Vranová
24.06.08,18:36
...asi si myslela noci bez snov, prebdené noci budú mať cenu obrovskú, len treba vydržať :).No práve teraz banujem , že som účtovníčka, lebo za dva dni idem na dovolenku a nie a nie, to všetko dorobiť,nočná to istí, ešte sa aj ozvali zábudlivci na RZZP!!! Ja asi budem účtovať aj v lietadle!No hrúza..a pritom idem len na dovolenku!! To je tá horšia stránka našej práce.......pretože skĺbiť účtovníčku, matku a manželku v jedno sa proste nedá, vždy si to odnesie tá rodina...:-((
rodina1
26.06.08,09:42
Ahojte účtovníci. V účtovníckej vode som tak trochu nováčik, aj keď pred viac ako 25 rokmi som ukončila ekonomickú školu. Účtovníctvo ma na škole veľmi bavilo, ale po jej ukončení som začala robiť úplne inú prácu. Pred dvomi rokmi som bola nezamestnaná, tak som absolvovala rekvalifikačný kurz na JU a PU, viac z dôvodu, aby som si obnovila, aj keď už staré, vedomosti. Od januára tohto roku pracujem ako účtovníčka v jednej malej firme. Okrem účtovníctva robím aj mzdy. Moje začiatky boli dosť chaotické, a dokonca som to chcela aj vzdať. Ale objavila som PORADU a začala som na jej stránkach listovať. Našla som tu veľmi veľa vecí, ktoré som potrebovala, či už v účtovníctve alebo v mzdách. Dokonca som sa osmelila, a napísala pár otázok, na ktoré mi poraďáci odpovedali a za ktoré ešte raz ďakujem. Bude mi určite trvať nejaký čas, aby som si povedala, že už ako tak to účtovníctvo ovládam. Ešte raz: ďakujem za PORADU!
liba2
26.06.08,10:06
Neboj sa, zvládneš to, všetci sme raz začínali....... :D
Sariana
26.06.08,11:41
Ahojte účtovníci. V účtovníckej vode som tak trochu nováčik, aj keď pred viac ako 25 rokmi som ukončila ekonomickú školu. Účtovníctvo ma na škole veľmi bavilo, ale po jej ukončení som začala robiť úplne inú prácu. Pred dvomi rokmi som bola nezamestnaná, tak som absolvovala rekvalifikačný kurz na JU a PU, viac z dôvodu, aby som si obnovila, aj keď už staré, vedomosti. Od januára tohto roku pracujem ako účtovníčka v jednej malej firme. Okrem účtovníctva robím aj mzdy. Moje začiatky boli dosť chaotické, a dokonca som to chcela aj vzdať. Ale objavila som PORADU a začala som na jej stránkach listovať. Našla som tu veľmi veľa vecí, ktoré som potrebovala, či už v účtovníctve alebo v mzdách. Dokonca som sa osmelila, a napísala pár otázok, na ktoré mi poraďáci odpovedali a za ktoré ešte raz ďakujem. Bude mi určite trvať nejaký čas, aby som si povedala, že už ako tak to účtovníctvo ovládam. Ešte raz: ďakujem za PORADU!

Ďakujem za dodanie odvahy! Som už 4 roky von zo školy a rozhodla som sa, že skúsim účtovníctvo. V utorok nastupujem a mám z toho dosť stres. Ale keď viem, že aj iní tak začínali a zvládli to, hneď sa cítim lepšie. :)
michelle84
26.06.08,11:45
Ďakujem za dodanie odvahy! Som už 4 roky von zo školy a rozhodla som sa, že skúsim účtovníctvo. V utorok nastupujem a mám z toho dosť stres. Ale keď viem, že aj iní tak začínali a zvládli to, hneď sa cítim lepšie. :)

Neboj sa, kým neskúsiš, nezískaš ani skúsenosti. Začínala som v účtovníckej firme. Bola som tam pol roka a potom som hneď nastúpila do firmy, kde som mala na starosti úplne všetko, JU, mzdy, administratíva a kopec inej práce, čo s účtovníctvom nemá nič. A zvládla som to. Je to veľmi dobrý začiatok v takýchto menších firmách. Získaš skúsenosti a potom si budeš aj viac veriť a na viac sa aj odhodlať. Držím všetkým palce a držte aj mne palce, ja mierim na audítorstvo. Ale to ešte potrvá nejaký ten čas... :rolleyes:
Tinika
26.06.08,13:02
Ďakujem za dodanie odvahy! Som už 4 roky von zo školy a rozhodla som sa, že skúsim účtovníctvo. V utorok nastupujem a mám z toho dosť stres. Ale keď viem, že aj iní tak začínali a zvládli to, hneď sa cítim lepšie. :)

Ahoj, aj ja v utorok nastupujem do firmy, a tiež sa trocha bojím, ale beriem to ako výzvu, je to práca, ktorú som chcela robiť a teda chcem pre to urobiť všetko, a zase, veď čo sa mi môže stať, v najhoršom prípade prídem o prácu a nájdem si inú. Čo ma nezabije, to ma posilní. :)
R.evita
26.06.08,13:51
Ahojte

celkom dobrú tému som začala - lebo, každý deň si to tu čítam, a stále pribudaju nové a nové príspevky, ktoré má ešte viac posilňuju, aj keď mám ešte furt strach.
Aj ja to chcem dotiahnuť na auditorstvo- ale to musím počkať ešte aspon takých dobrých 26 rokov - lebo ako mi raz jedna povedala najlepšia auditorka je po´50 - desiatke aby mala už dosť skúsennosti. Ale keď to pojde všetko ako v mojej firme, kde pracujem chaotický rýchlo - a každý deň tu riešim nové a nové úlohy tak ku tej 50 desiatke sa dostanem za 2 roky xixi
Iveta M
06.07.08,18:22
Dobrý večer. Nevedel by mi z Vás, prosím, niekto poradiť účtovníka z Trenčianskeho kraja, ktorý by ma zaučil vo vedení PÚ, aj na PC?
edita Patschova
07.07.08,20:27
Len sa neboj a pusti sa do toho, keď ťa práca baví, začni hneď. Ak ti to pomôže, napíšem ti svoj príbeh: Keď som začala, mala som cca 34 rokov, nemala som ekonomickú školu, náhoda, alebo osud? chcel, aby sa ma raz kamarádka, ktorá začala podnikať spýtala /budeš mi robiť papiere? / a ja som povedala, budem ! Môžem ti povedať, že som nevedela vypísať ani výdavkový pokladničný doklad /vidíš, koľko toho vieš? / A tak som začala. Ako samouk som čítala haldy poradcov, chodila som na školenia ... Dnes? Pracujem na živnosť, som sama sebe pánom, robím účtovníctva od A-Z /teda všetko/ má okolo 30 firiem. Dievča, neboj sa ničoho. Veď, načo máš PORADU?
Magduš
16.07.08,12:29
Len sa neboj a pusti sa do toho, keď ťa práca baví, začni hneď. Ak ti to pomôže, napíšem ti svoj príbeh: Keď som začala, mala som cca 34 rokov, nemala som ekonomickú školu, náhoda, alebo osud? chcel, aby sa ma raz kamarádka, ktorá začala podnikať spýtala /budeš mi robiť papiere? / a ja som povedala, budem ! Môžem ti povedať, že som nevedela vypísať ani výdavkový pokladničný doklad /vidíš, koľko toho vieš? / A tak som začala. Ako samouk som čítala haldy poradcov, chodila som na školenia ... Dnes? Pracujem na živnosť, som sama sebe pánom, robím účtovníctva od A-Z /teda všetko/ má okolo 30 firiem. Dievča, neboj sa ničoho. Veď, načo máš PORADU?

Ahoj, tiež uvažujem o tom ako mám začať podnikať v podvojnom účtovníctve, baví ma tá práca, zatiaľ pracujem v malej firme kde vykonávam všetky účtovnícke práce až na ročnú uzávierku. Ako mám hľadať nové firmy ktoré by stáli o moju prácu. Vo svojom príspevku uvádzaš že robíš účtovníctvo pre určitý počet firiem, boli spokojný alebo dokonca si musela aj niekoho odmietnuť z neserióznosti. ďakujem za všetky odpovede
R.evita
16.05.09,22:37
Ahojte účtovníčky a účtovníci,
tak po roku som tu zas - tak som urobila ako ste mi poradili dala avizo riaditeľovi. a zacala robit účtovníctvo sama. Bol to velmi velmi ťažký rok lebo spatne som nahravala za polrok účtovníctvo - pretože sa nedalo preklopiť, zároveň robila aj dalšie mesiace a zároven zaúčala nové kolegyne, aby robili to čo ja doteraz. Takže za rok som získala takú rýchlú prax a všetko sama. a auditorkou skontrolované a pochválené. zároveň som už zvládla daňovú kontrolu a tiež som bola pochválená - nič nie je lepšie keď niekto ocení Vašu prácu - len pár milých slov vie človeka tak dobre povzbudiť a posunúť ďalej a ďalej. Nechcem tým zas povedať, že už som výborná účtovníčka, ale už mam začiatok za sebou a už ho musim len rozširovať a zlepšovať.
Takže milé účtovníčky aj tie začiatočné smelo do toho, keď Vás baví zhormažďovanie majetku a znížovanie záväzkov - a Ma dať a dal - tak držím prsty ...

tak prajem príjemný zvyšok večera

aj keď ja mám zároveň ďalšiu depku ako spojit prácu zo školou - lebo ako som písala mojim snom je este mať VS -ekonomickú a teraz som sa dozvedela, že budem prijatá. Tak to bude študovanie a prax v priamom prenose xixi
waitinka7
05.04.11,04:27
Ahojte účtovníci. V účtovníckej vode som tak trochu nováčik, aj keď pred viac ako 25 rokmi som ukončila ekonomickú školu. Účtovníctvo ma na škole veľmi bavilo, ale po jej ukončení som začala robiť úplne inú prácu. Pred dvomi rokmi som bola nezamestnaná, tak som absolvovala rekvalifikačný kurz na JU a PU, viac z dôvodu, aby som si obnovila, aj keď už staré, vedomosti. Od januára tohto roku pracujem ako účtovníčka v jednej malej firme. Okrem účtovníctva robím aj mzdy. Moje začiatky boli dosť chaotické, a dokonca som to chcela aj vzdať. Ale objavila som PORADU a začala som na jej stránkach listovať. Našla som tu veľmi veľa vecí, ktoré som potrebovala, či už v účtovníctve alebo v mzdách. Dokonca som sa osmelila, a napísala pár otázok, na ktoré mi poraďáci odpovedali a za ktoré ešte raz ďakujem. Bude mi určite trvať nejaký čas, aby som si povedala, že už ako tak to účtovníctvo ovládam. Ešte raz: ďakujem za PORADU!

Nebuď skromná! Po dvoch rokoch praxe v účtovníckej brandži získať 18329 súhlasov...tak tomu sa hovorí KLOBUK DOLE. Zrejme si na sebe musela inac makat, ked si to dotiahla az tu!
Kiez by takychto sikovnych ludi bolo stale viac a viac!