48912
18.04.08,07:50
Dobry den, chcela by som sa opytat co vsetko treba prilozit k dodatocnemu DP - PO. Na zaklade dodatocneho sa spolocnosti znizil zisk a znizila sa aj danova povinnost. Jednalo sa o opravu nevyznanmnej položky, takze vykazy sme neopravovali.
48912
18.04.08,06:15
Ja viem, že suvahu a Vykaz netreba posielat, len som chcela vediet či treba k dodatocnemu prilozit "Nove poznamky" a "Novy Cash flow".
HankaH
18.04.08,06:21
Ja som podávala pred mesiacom dodatočné DPPO a okrem samotného daňového priznania nepotrebovali na DÚ nič a dokonca mi už aj vrátili daň, keďže sa nám tiež znižoval základ dane.
HankaH
18.04.08,06:39
Záleží na tom, či sa oprava chýb robí do dňa schválenia účtovnej závierky, vtedy je možné opätovné otvorenie účtovných kníh, alebo až po schválení, čo je aj môj prípad. V prvom prípade sa samozrejme zostaví nová účtovná závierka nakomplet, t.j. aj výkazy a prílohy. V druhom prípade sa oprava zaúčtuje do aktuálneho účtovného obdobia buď ako nákladová položka (nevýznamné chyby) alebo cez účet 428,429 (významné chyby) a teda vsupuje do výkazov aktuálneho obdobia a pôvodné výkazy sa neopravujú. Vtedy stačí len dodatočné daňové priznanie.
Iveta1
21.04.08,06:36
Prosím poraďte: robíme dodatočné DP PO. Vypísali sme tlačivo s tým, že v r.100 sa nám zmenil výsledok hospodárenia - zvýšil. Pracovníčka na DÚ nám povedala, že r.100 sa v dodatočnom DP nemení, t.z. že suma ostáva z pôvodného. Rozdiel medzi pôvodným a terajším výsledkom sa má zapísať niekde do položiek zvyšujúcich výsledok hospod.
Máte niekto s tým skúsenosť?
JankaV
22.04.08,05:02
Otvárala som účtovné knihy a teda aj nové výkazy aj poznámky a DDP som urobila podľa nových údajov aj r. 100. Potom pôvodný údaj som dala do riadku 950.
Nikde som sa nedopátrala, že je to nesprávne. Ak bude, pôjdem to opraviť.
Pekný deň prajem