Monika C.
18.04.08,08:23
Ahojte poradáci mala by som na Vás obrovskú prosbu. Majiteľ mi doniesol fa :
sú tam uvedené veci : príslušenstvá do počítača a inštalácia programu je to veľká FA 159000,-. Viem si to uplatniť pri DPH ked firma vznikla vo februári platcom je 25.02.2008 a faktúra je na 19.03.2008. Môžem to zobrať ako majetok alebo tie súčiastky ako zásoby čo s tou inštaláciou. Je to program , ktorý bude využívať / internetový obchod / viem si uplatniť DPH. Podľa mňa by som zobrala tie veci do počítača ako zásoby ale neviem inštaláciu tam by som neuplatňovala a ešte teraz som si všimla že 1 z tých vecí stojí samostatne 1 ks 53635,- bez dph čiže to zaradujem do majetku vlastne to je celok čiže dávam na účet 013 softvér a zároveň odpisy. A už nie som istá idem hladať.Prosím poradte mi. Dakujem.
cloe
18.04.08,06:39
Ahojte poradáci mala by som na Vás obrovskú prosbu. Majiteľ mi doniesol fa :
sú tam uvedené veci : príslušenstvá do počítača a inštalácia programu je to veľká FA 159000,-. Viem si to uplatniť pri DPH ked firma vznikla vo februári platcom je 25.02.2008 a faktúra je na 19.03.2008. Môžem to zobrať ako majetok alebo tie súčiastky ako zásoby čo s tou inštaláciou. Je to program , ktorý bude využívať / internetový obchod / viem si uplatniť DPH. Prosím poradte mi. Dakujem.

V uplatnení DPH nevidím žiadny problém. Určite si môžeš uplatniť.
Čo sa týka zaradenia dlhodobého majetku, treba rozdeliť, čo sú príslušenstvá k PC a samostatne program vrátane inštalácie. Možno sú na faktúre aj položky, ktoré netreba odpisovať, ale dajú sa priamo do spotreby. Ale to nevieme posúdiť.
Monika C.
18.04.08,06:47
Ahoj Vierka a dakujem písali sme včera túto faktúru doručil dnes ide mi to na kontrolu takže sa bojím. Sú tam položky nižšie , ktoré pôjdu do spotreby len jedna je veľká suma ale je to ako súbor vecí patria k sebe je tam aj Windows a veci do počítača. Neviem čo s tou inštaláciou. Aj tak dakujem. Bod ti neviem dať musím dakomu inému najprv.Ešte doplním : je to jeden velký hardver a menšie veci sú nainštalované na tomto hardveri je to ako celok a nachádza sa v Bratislave podnikateľ je z Košíc ale zaplatením tejto faktúry je to jeho majetok. Neviete mi poradiť aj s účtovníctvom aj s DPH. Dakujem za všetky príspevky.
cloe
18.04.08,07:04
Inštalácia bude súčasťou ceny na zaradenie dlhodobého majetku. Podľa postupov účtovania, či už sa jedná o dlhodobý hmotný alebo nehmotný majetok, sú súčasťou obstarávacej ceny aj náklady súvisiace s jeho obstaraním. A to je v tvojom prípade inštalácia.
Monika C.
18.04.08,07:19
Dakujem Vierka čiže môžem účtovať to ako celok na 013 - softvér a do nákladov pôjdu len odpisy a zároveň si uplatním DPH. Dáš mi za pravdu.
cloe
18.04.08,07:24
Áno:)
Monika C.
18.04.08,07:27
Dakujem bude aj bodík len tebe som dala naposledy a nemám komu teraz dať takže až potom. Ešte raz dík.
Monika C.
18.04.08,07:47
Vladimír dakujem aj tebe dačo mi napíš aby som ti mohla dať bodík zaslúžite za skorú odpoved.
Vladimír Ozimý
18.04.08,07:53
Vladimír dakujem aj tebe dačo mi napíš aby som ti mohla dať bodík zaslúžite za skorú odpoved.

ďakujem za bodík :D

pán doktor potreboval by som niečo proti chamtivosti ale veľa veľa :)...



niečo na odlahčenie
Monika C.
18.04.08,09:01
Dík Vladimír ked mi dačo súri a rýchla odpoved je balzam na dušu.