Dada
01.04.05,10:47
Mali ste už prosím Vás niektor kontrolu na daň z príjmov zo závislej činnosti a funkčných pôžitkov? Čo všetko Vám kontrolovali? Lebo keď som volala na Daňový úrad, tak mi tá pani vravela, že chce všetky doklady (aj faktúry, aj pokladničné doklady) proste všetko. Načo je potrebné pri kontrole tejto dane predkladať aj faktúry???
bea
01.04.05,08:50
My sme mali také kontroly na viac firmie, ale bolo to už dávnejšie a vtedy faktúry nechceli. Ale počula som, že kontrolujú aj fakturantova preto, lebo pri mesačných faktúrach sa to niekedy dá posudzovať aj ako závislá činnosť. Ak je vykonávaná na pracovisku odberateľa a na jeho pracovných prostriedkoch. Tak asi to je dôvod, pre ktorý to žiadajú.
ALDA
01.04.05,09:54
Ešte som sa s takou požiadavkou DU nestretla!
Spýtaj sa na drsr./asi sa jedná o vyplácanie mzdy cez pokladňu?
Ale učíme sa celý život.A tých prekvapení je neúrekom!!!
ayya
01.04.05,10:35
;) Ale áno, aj faktúry ich môžu zaujímať. Ak sa vypláca fyzickým osobám, tak je to buď závislá činnosť, alebo by to malo byť v "žalobabe", alebo ako niekto hovorí: v "bonzáku". Treba si pripraviť kópie oznámení na DÚ.
K nám keď prišli, tak som im ukázala kópie a podklady k žalobabe a bolo to ok
:-)
ayya
01.04.05,10:44
A ešte by asi bolo dobré mrknúť na knihu jázd, či tam neutiekla náhodou nejaká súkromná šéfova jazda na podnikovom aute, to by sa tiež malo dodaňovať ako neneňažný príjem, ... stále to platí, že? (mne sa také nevyskytuje, tak to nesledujem)
;)