cicinkos
18.04.08,09:48
Dobry den,

chcel by som zamestnast studentu bud na dohodu o vykonani prace alebo ako brigadu. Pozeral som si prispevky, ktore su tu uvedene ohladom tychto zalezitosti a chcel by som sa opytat, ze to staci vyplnit dohodu o vykonani prace alebo tu inu a to jej mam dat a mam to aj niekde zaregistrovat na nejakom urade? Trebe aj nieco platit odvody a komu to mam platit? Ja som SZCO.

Vopred dakujem za odpoved.
VERONIKA6
18.04.08,07:51
Dobry den,

chcel by som zamestnast studentu bud na dohodu o vykonani prace alebo ako brigadu. Pozeral som si prispevky, ktore su tu uvedene ohladom tychto zalezitosti a chcel by som sa opytat, ze to staci vyplnit dohodu o vykonani prace alebo tu inu a to jej mam dat a mam to aj niekde zaregistrovat na nejakom urade? Trebe aj nieco platit odvody a komu to mam platit? Ja som SZCO.

Vopred dakujem za odpoved.
Treba prihlásiť pred nástupom zamestnanca do sociálnej poisťovni, keď skončí odhlásiť. Platíš 19% daň, úrazové a garančné odvody do soc.poisť.
cicinkos
18.04.08,07:53
Treba prihlásiť pred nástupom zamestnanca do sociálnej poisťovni, keď skončí odhlásiť. Platíš 19% daň, úrazové a garančné odvody

Dakujem za extra rychlu odpoved :) Teda mne staci ist do socialnej poistovne a tam to vsetko vybavim?
Evanka
18.04.08,07:55
Dobry den,

chcel by som zamestnast studentu bud na dohodu o vykonani prace alebo ako brigadu. Pozeral som si prispevky, ktore su tu uvedene ohladom tychto zalezitosti a chcel by som sa opytat, ze to staci vyplnit dohodu o vykonani prace alebo tu inu a to jej mam dat a mam to aj niekde zaregistrovat na nejakom urade? Trebe aj nieco platit odvody a komu to mam platit? Ja som SZCO.

Vopred dakujem za odpoved.
Je tu o tom veľa, daj si vyhľadať, tak iba stručne:
1. Písomná dohoda medzi SZČO a zamestnancom.....
2. Registrácia SZČO ako zamestnávateľa na DÚ a v SP. Zamestnanca v sociálnej poisťovni...
3. Daň z príjmu (može podpísať u teba Vyhlásenie na uplatňovanie nezdaniteľnej časti)
4. Odvody ado soc. poist. - úrazové zamestnávateľ - 0.8% a 0,25% garančné poistenie
5. Štvrťročné prehľady a Hlásenie na daňový úrad
Tweety
18.04.08,07:56
Dakujem za extra rychlu odpoved :) Teda mne staci ist do socialnej poistovne a tam to vsetko vybavim?
AK nie si prihlásený ako zamestnáv. na DÚ na daň zo závislej činnosti ,tak je potrebné to urobiť. Inak súhlasím s predch. odpoveďou.
VERONIKA6
19.04.08,16:36
Dakujem za extra rychlu odpoved :) Teda mne staci ist do socialnej poistovne a tam to vsetko vybavim?
Zamestnanca prihlasuješ v soc. poisťovni RL FO. Samozrejme predpokladám, že si zamestávateľ riadne zaregistrovaný na DÚ, Soc. poisť.
Lucida
09.06.08,12:41
STE SUPER BOMBA PORADACI!!! TU NAJDEM VSETKO!!!

VRELA VDAKA!
CMUK CMUK
Lucida
09.06.08,12:42
Este: mám dohodár nárok na odpočet nezdanitelnej ciastky dane? 8208,-Sk?

Ď Ď Ď
Zoltán Kovács
09.06.08,14:31
Este: mám dohodár nárok na odpočet nezdanitelnej ciastky dane? 8208,-Sk?

Ď Ď Ď

Ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu, tak áno.
Lucida
10.06.08,13:09
Ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu, tak áno.
Tzn. môže aj nemusí si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku? Na to je aj nejake tlačivo? Ja to iba zaškrtávam v programe (MRP).

Pekny den!
Zoltán Kovács
10.06.08,13:10
Tzn. môže aj nemusí si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku? Na to je aj nejake tlačivo? Ja to iba zaškrtávam v programe (MRP).

Pekny den!

Keď nemá podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmom, tak konáš protizákonne. Na to aby si to mohol uplatniť musí mať podpísané to vyhlásenie.
Denda
10.06.08,13:18
Tzn. môže aj nemusí si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku? Na to je aj nejake tlačivo? Ja to iba zaškrtávam v programe (MRP).

Pekny den!
V prípade, že si u Vás neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku a vy mu ju uznávate "zaškrtnutím v programe" robíte mu nesprávny výpočet preddavku na daň zo mzdy. Tento nesprávny výpočet je zo strany daňového úradu sankciovaný.
maroskoq
10.06.08,13:38
dajte ju na prikaznu zmluvu a s prijmom do 45 tic za rok
Lucida
11.06.08,12:20
V prípade, že si u Vás neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku a vy mu ju uznávate "zaškrtnutím v programe" robíte mu nesprávny výpočet preddavku na daň zo mzdy. Tento nesprávny výpočet je zo strany daňového úradu sankciovaný.
uf! vrela vdaka za info! idem to hladat v super fasa bingo MRP :-)

Dakujem velmi pekne!
Lucida
12.06.08,12:03
Ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu, tak áno.
ešte ma napadlo, keď má dohodár aj iný-hlavný pracovný pomer, môže si nezdaniteľnú čiastku uplatnovať len v jednom pomere však? len v hlavnom v tomto prípade. teda u mňa ako dohodár už nemôže či ano?
denisie
12.06.08,12:30
ešte ma napadlo, keď má dohodár aj iný-hlavný pracovný pomer, môže si nezdaniteľnú čiastku uplatnovať len v jednom pomere však? len v hlavnom v tomto prípade. teda u mňa ako dohodár už nemôže či ano?
dohodár, či zamestnanec môže podpísať vyhlásenie na zdanenie iba u jedného zamestnávateľa, teda u teba už nemôže.
Lucida
12.06.08,12:37
dohodár, či zamestnanec môže podpísať vyhlásenie na zdanenie iba u jedného zamestnávateľa, teda u teba už nemôže.
DANKE ŠN!
Lucida
20.06.08,08:10
AHojte!

Prosím Vás na tlačive "Evidencný list do SP" je dohodar dobrovolne poistena osoba (oddiel 11) či oddiel 10?

Ďakujem pekne!
Lucida
20.06.08,08:10
myslela som samozrejem registracny list, ked ho chcem poslat do SP...

:-)
Tweety
20.06.08,08:24
myslela som samozrejem registracny list, ked ho chcem poslat do SP...

:-)
Nie, dohodár nie je dobrovoľne poistená osoba, ona odvody z dohody neplatí, platí len zamestnáv. a to GF, ÚP.
Tweety
20.06.08,08:27
Nie, dohodár nie je dobrovoľne poistená osoba, ona odvody z dohody neplatí, platí len zamestnáv. a to GF, ÚP. RLFO vypíš rovnako ako u zamestnanca, len uvedieš Dohoda.
Lucida
20.06.08,08:30
no a teraz mi vlastne doslo, ze ked je prechadza zamestnanec z hlavneho pomeru na dohodu tak v SP sa nemusi nic odhlasovat ani prihlasovat. mam pravdu?
Kde sa tam zaskrtava dohoda? len tak na margo...


Ďakujem pekne!
Zoltán Kovács
20.06.08,08:32
no a teraz mi vlastne doslo, ze ked je prechadza zamestnanec z hlavneho pomeru na dohodu tak v SP sa nemusi nic odhlasovat ani prihlasovat. mam pravdu?
Kde sa tam zaskrtava dohoda? len tak na margo...


Ďakujem pekne!

Na RLFO v hlavičke napravo máš chlievik dohoda.
Tweety
20.06.08,08:34
Na RLFO v hlavičke napravo máš chlievik dohoda.mimotemy
Aj ja používam tento termín.:---
Tweety
20.06.08,08:36
no a teraz mi vlastne doslo, ze ked je prechadza zamestnanec z hlavneho pomeru na dohodu tak v SP sa nemusi nic odhlasovat ani prihlasovat. mam pravdu?
Kde sa tam zaskrtava dohoda? len tak na margo...


Ďakujem pekne!
Musí, ako zamestnanca ho musíš odhlási, a prihlásiš ho ako dohodára.
Antonia1
20.06.08,08:36
no a teraz mi vlastne doslo, ze ked je prechadza zamestnanec z hlavneho pomeru na dohodu tak v SP sa nemusi nic odhlasovat ani prihlasovat. mam pravdu?
Kde sa tam zaskrtava dohoda? len tak na margo...


Ďakujem pekne!
musíš ho odhlásiť zo SP z hlavného pracovného pomeru a znovu prihlásiť na dohodu. Vpravo hore na reg. liste FO máš políčka prac. pomer, dohoda, SZČO, FO za ktorú platí štát, tam zaškrtneš krížikom, že je to dohoda.
Lucida
23.06.08,15:04
Ahojte!
Ak zamestnanec ide z HPP pracovat na DoVP treba ho odhlasit-prihlasit do SP alebo sa nemusi nic nahlasovat?

Ďakujem pekne!
veronikasad
23.06.08,15:47
Ahojte!
Ak zamestnanec ide z HPP pracovat na DoVP treba ho odhlasit-prihlasit do SP alebo sa nemusi nic nahlasovat?

Ďakujem pekne!
odpoveď máš v prísp. č. 26
Lucida
23.06.08,16:32
kde je tu príspevok č. 26?
Lucida
23.06.08,16:33
kde je tu príspevok č. 26?
uz mam asi fakt dost....

prepacte za blbu otazku :-))
Lucida
23.06.08,16:36
to som mala to starsie tlacivo - vyplnitelne. to tam vtedy nebolo, preto mi to svitlo az teraz... dakujem vam pekne!!!