jarra
01.04.05,11:58
Ahojte, je by som sa chcela spýtať ohľadom loga na reklamných predmetoch

Naša firma sa stala výhradným dovozcom jedného energetického nápoja.
Na podporu predaja tohto nápoja kúpila tričká s názvom tohto nápoja. A ja teraz neviem či ich môžem zaradiť ako reklamné predmety na účet. 501. Ich hodnota je do 500 Skk a uplatniť si odpočet DPH.
Ide mi o to logo. Nie je tam uvedený nazov našej firmy ale názov toho nápoja.

Vopred veľmi pekne ďakujem za radu
Zita5
01.04.05,10:15
Od 1.1.2004 sú výdavky na reklamné predmety s obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa v hodnote neprevyšujúcej 500 Sk/ 1 ks uznaným daňovým výdavkom bez obmedzenia . Tu máš aj nárok na odpočítanie DPH .

Ale, pokiaľ je to tričko s názvom nápoja , ktorý predávate , a na tričku nemáte ani svoje logo , tak podľa všetkého sa to nemôže dať do výdavkov a odpočtu DPH .

Hoci keď uvažujem , tak by to bola dosť veľká blbosť neuplatniť to jednak do výdavkov resp.odpočtu DPH , nakoľko predaj uvedeného nápoja Vám ako firme zabezpečí príjem a štátu dane . Já by som to riskla a dala aj...aj ..
jarra
01.04.05,12:40
Ďakujem pekne za radu, ja už som to hľadala všade možne ale všade sa hovorí len o logu - čiže o názve firmy a to ja na tom tričku nemám. Ale aj tak to asi risknem a dám to do tých nákladov. Alebo som ešte rozmyšlala, že by som si tie tričká mohla nahrať na sklad ako tovar a keď budem robiť faktúrku za nápoje a dáme im aj tieto tričká prípadne iné veci z názvom nápoja tak im ich nafaktúrujem za 1Skk alebo nejakú symbolickú sumu.
Neviem, môžem to tak spraviť?
Evanka
01.04.05,14:54
Ahojte, je by som sa chcela spýtať ohľadom loga na reklamných predmetoch

Naša firma sa stala výhradným dovozcom jedného energetického nápoja.
Na podporu predaja tohto nápoja kúpila tričká s názvom tohto nápoja. A ja teraz neviem či ich môžem zaradiť ako reklamné predmety na účet. 501. Ich hodnota je do 500 Skk a uplatniť si odpočet DPH.
Ide mi o to logo. Nie je tam uvedený nazov našej firmy ale názov toho nápoja.

Vopred veľmi pekne ďakujem za raduNa rukav tricka (hoci aj jedneho - ukazkoveho) si dajte svoje obchodne meno a je po probleme :D. Moze byt takmer neviditelne, ako to byva zmluvach, ked ma byt nieco pre druhu zmluvnu stranu nevyhodne. Drobne, pre starsich necitatelne. Mal to byt zart, ale mozno pouzitelny. :D.
jarra
04.04.05,09:28
Evanka, na tie reklamné predmety sa už nedá doplniť to naše logo / ani tie logá pre starších občanov haha/. Škoda že ma to nenapadlo skôr.
Teraz to chcem urobiť tak, že tie tričká dám na sklad len ešte stále neviem či ich môžem predávať len za symbolickú sumu /za korunu / či by z toho nebol problém pri kontrole. Skúšala som nájsť podobný problém na porade ale márne. Tak mi prosíííííííííííím niekto poradte. Zatiaľ dík a pekný slnečný dník