ivankova
18.04.08,12:22
Sme 8-bytové SVB. naše byty sú rôznych veľkostí. Uvažujeme na kúpe čističky odpadových vôd. A tu je problém. Ako prepočítať náklady na jej vybudovanie. Je niekoľko názorov:
1. podľa veľkosti bytu,
2. podľa počtu osôb v byte,
3. podľa počtu bytov bez ohľadu na jeho veľkosť (plochu).

Prosím o radu alebo skúsenosti, ako sa to riešilo inde.
Ďakujem.
Jozef I
18.04.08,10:40
Podľa mňa tak, ako sa dohodnete na zhromaždení. To čo si ľudia sami odsúhlasia , tak to potom aj považujú za spravodlivé.
Daniela1010
18.04.08,11:13
Podľa mňa by to malo byť na každý byt rovnako. Dnes v ňom býva 1 osoba, ale za rok tam ich tam môže byť 5. Samozrejme, že ak sa členovia rozhodnú inak , to je vaša vec , ale ja za seba by som určite volila rovnakú cenu za každý byt. A ak sa smiem opýtať prečo čistička? Ako ste fungovali doteraz? Počula som, že čistička je jednak drahá záležitosť a po druhé treba dávať vzorky na rozbor každého štvrť roka a platí sa za to okolo 10 000,- Sk. Toto viem ale len z počutia nemám to overené, treba si to ale radšej zistiť.
Karas Milan
18.04.08,14:30
Ahoj Daniela.
Keď nemáš overené , radšej prosím nepíš (nie je rozbor ako rozbor) - možno je tvoja informácia skoro presná (možno je rozdie iba jedna 0 ).Skús najprv odhadnúť podľa vyúčtovania za akú dobu 8 bytov na vodnom a stočnom zaplatí 10000,- Sk.

Ahoj
Ka Mil
Daniela1010
19.04.08,12:48
Ano Milan máš pravdu,ak to nemám overené nemám trepať. Trochu sme nad tým uvažovali aj my, ale nakoniec sa radšej pripájame na obecnú kanalizáciu.
U nás v obci je 16 bytovka, ktorá má svoju čističku a odtiaľ máme také info ohľadom rozboru a sumy zaň. A ešte som zabudla na jednu vec, ktorá nás tiež od toho odradila a síce strašný zápach z tej čističky. Bývame od nej cca 100m a cítiť to . Obyvatelia spomínanej bytovky v lete častokrát ani nemôžu vetrať, lebom potom majú v dome smrad. Tak to je asi všetko, papa.
Igy
21.04.08,13:33
Ja by som to rozpocitaval rovnako na byt. Ved kazdy majitel bude mat rovnaku moznost tuto cisticku vyuzivat.
Alžbeta Sepešiová-OLIVIER
25.11.08,11:00
Ivankova, ak mate v obci kanalizaciu, mate aj obecnu COV a preto dalsiu COV uz Stav. urad nepovoli. Zriadenie COV podlieha stav. povoleniu, nakolko sa jedna o vodnu stavbu. Podla Vodneho zakona ak je v obci uz zriadena kanalizacia, ste povinni napojit sa na uz existujucu obecnu kanalizaciu. Ak este obecnu kanal. nemate a rozhodnete sa pre vybudovanie COV, nebudete mat povinnost napojit sa na dodatocne vybudovanu kanalizaciu. Naklady na COV nie su ani zdaleka take vysoke ako su v niektorych prispevkoch , no s urcitymi nakladmi treba pocitat. Po rokoch zistite, ze investovat do COV sa oplatilo. Ta druha COV (urcite bola postavena este pred vybudovanim obecnej kanalizacie) ked tak silne zapacha , pravdepodobne bude problem s bakteriami. Pri dodrzani navodu dodany vyrobcom zariadenia (pravidelne davkovanie bakterii), sa neprijemny pach odstrani. Co sa tyka rozuctovania nakladov, ja navrhujem podla podlahovej plochy.
Zuzy
04.03.09,09:02
Dobrý deň prajem , prosila ba som o radu. Sme 10 bytovka SVB, a pred domom mali by sme vymenit rúru na kanalizáciu. Nakolko to my máme vykopať, je potrebné nijaké povolenie od Slov. Telekomunikácií a od Slov plyn. priem. , nakolko tam idú aj ich vedenia.