zuzyčka
18.04.08,14:04
Ahoj poraďáci, účtujem ubytovacie služby s DPH a fakturujem aj ubytovací poplatok 10,-Sk, osoba/noc ktorý sa odvádza na obecný úrad, je tento oslobodený od DPH alebo nie a ak je ako podľa akého §-u zákona o DPH nedarí sa mi to nájsť, pomôžte prosím, ďakujem:mad:
Zoltán Kovács
18.04.08,12:05
Nieje predmetom oslobodený od dph. Je to miestny poplatok (daň) preto to nespadá pod dph.
JankaO
18.04.08,12:05
Ahoj poraďáci, účtujem ubytovacie služby s DPH a fakturujem aj ubytovací poplatok 10,-Sk, osoba/noc ktorý sa odvádza na obecný úrad, je tento oslobodený od DPH alebo nie a ak je ako podľa akého §-u zákona o DPH nedarí sa mi to nájsť, pomôžte prosím, ďakujem:mad:


Tento poplatok vôbec nevstupuje do DPH. Poskytovateľ ubytovania je len prostredníkom k výberu pre obec.
Vladimír Ozimý
18.04.08,12:15
Je oslobodený od dph. Je to miestny poplatok (daň) preto to nespadá pod dph.

len ťa Smith trochu opravím nie je oslobodený ale nie je predmetom dane, pretože ak by bol oslobodený muselo by ísť o službu ktorá je oslobodená podľa § 28 až 42 - a to nie je ...je to daň vo forme miestného poplatku...:)
zuzyčka
18.04.08,15:08
Ďakujem, tušila som to, len sa ešte chcem spýtať ako budem účtovať v PD príjem z takejto fa a keď potom budem odvádzať na obecný úrad poplatok podľa mňa by malo ísť o PNZD a pri úhrade o VNZD ešte raz ďakujem vytrhli ste mi tŕň z päty:)