damati
18.04.08,14:10
Ahojte poraďáci.
Siedmačka povie učiteľke na hodine dejepisu, že v 16. storočí ľudia obrábali polia kombajnami. No a na hodine občianskej výchovy na otázku kto je optimista odpovie, že je to veriaci človek. No teda neviem, ale zdá sa mi to vhodné na zaplakanie.:(
Nika
18.04.08,12:22
A mňa nedávno šokovalo, keď maturant bol prekvapený, že aj na južnom póle je ľad :eek:.
gabikao
19.04.08,04:05
Tretiak gymnazista kaslal na nove slovicka z nemciny a ked bol skusany, ze co je to Bäckerei (pekáreň) - velmi mudro slovicko rozlozil a prelozil: Bäcker/ei - pekarovo vajce. :D
arizona
21.04.08,21:16
Ahojte poraďáci.
Siedmačka povie učiteľke na hodine dejepisu, že v 16. storočí ľudia obrábali polia kombajnami. No a na hodine občianskej výchovy na otázku kto je optimista odpovie, že je to veriaci človek. No teda neviem, ale zdá sa mi to vhodné na zaplakanie.:(
Asi mali rovnakého"učiteľa dejepisu":D s našim farárom,ten na vianočnej polnočnej omši rozprával ako sa Ježiško,keď bol malý hral s elektrickým vláčikom a čítal si zo šlabikára:rolleyes:tiež som nechápala...:mee:
lu_lu
21.04.08,22:58
žiak: Pani ucitelka, neviete kde ma triedu pani ucitelka XX?
ja: na 74
žiak: ale tam som teraz bol a tam je pani ucitelka YY.
ja: to je ona. pred polrokom sa vydala
mamminta
23.04.08,10:26
v tomto smere sú malé deťúrence úplne skvelé... :D

čo je to "moment"? to keď sa maminka kúpe a niekto zazvoní, tak mamina
kričí MOMÉNT
JaDo
23.04.08,18:59
Deti vôbec nečítajú a stále sedia pri PC a hrajú....

Nie je to len vecou rodičov (nútila som chlapca čítať - ale nedonútila).
Podľa mňa je treba zmeniť osnovy.
Môj kamarát, ktorého deti čítali denne mi povedal, že u nich v Nemecku prvé tri ročníky ZŠ sa takmer iba číta. Neviem, či je to presne tak, ale.....
gabikao
24.04.08,02:56
V Nemecku sa ozaj v skole viac sustreduju na citanie. Ale tiez su tam deti citajuce a necitajuce.

Syna som nikdy citat nenutila, len som mu kazdy vecer od asi 2,5roka citala rozpravku az kym nebol schopny si citat v pohode sam (asi na konci 1.triedy). Teraz cita o 106, chodi do kniznice, lebo nasa mu uz nestaci. Uvidime ako dopadnem pri ostatnych synatoroch, lebo urcite vela spravi aj povaha.
Inac, moj muz sa vraj rozcital az ako 14 rocny, takze nikdy netreba hadzat flintu do zita.;)
mamminta
24.04.08,07:42
určite to závisí od povahy dieťaťa......
učiteľ v tomto smere veľa nezmôže :) mám to z vlastnej skúsenosti.... mohla byť akokoľvek zaujímavá knižka, jednoducho niektoré deti som tažko donútila dočítať si ju...... (začali sme v škole a doma si mali už len dočítať nejaký článok...)

ja som od malička čítala veľa, proste ma to bavilo a mám o 6 rokov mladšiu sestru a tá doteraz prečítala asi 3 knihy (1 z toho kuchárska) :D
damati
25.04.08,06:26
Môj syn číta veľmi veľa a je to na ňom aj možné postrehnúť, má napríklad veľmi dobrú slovnú zásobu, takže to čítanie je naozaj super.:);)