anenka.s
18.04.08,14:56
Prosím o radu. Sme s.r.o. a konateľ sa rozhodol poskytnúť zamestnancom bezúročné pôžičky. Viem, že zvýhodnenie, ktoré pre zamestnanca vznikne tým, že neplatí úrok, je pre neho predmetom dane. Od banky som si preto vyžiadala výšku úroku, ktorú by zamestnanec zaplatil, ak by mal pôžičku v takej výške u nich. Podľa môjho zamestnávateľa to však vraj nie je správny postup. Vraj stačí z Hosp.novín výška akéhosi príboru ku dňu poskytnutia pôžičky. Zdaňovať mám mesačne alebo po skončení splátok? aký je teda správny postup? Ďakujem
liba2
18.04.08,15:34
anenka.s
20.04.08,14:09
Veľmi pekne ďakujem za reakciu. Som tu nová a mala som dojem, že sa ani nikto neozve, že nepatrím do klubu. Ešte raz díky. Môžem teda spokojne spávať, že to budem robiť dobre a nemusím sa nechať rozhádzať názorom zamestnávateľa ? V tých HN som našla ten BRIBOR (ja trubka, neviem čo je to za označenie, preto som to v prvom príspevku označila ako príbor:)). Rozdieľ je tam vyše 10% . Úrok mi v banke potvrdili vo výške skoro 16%. A ten BRIBOR je len cez 4%. Mám to teda urobiť po svojom: Mesačne si vypočítam neplatený úrok sadzbou z banky 16%, zaradím si to ako nepeňažné plnenie do mzdy a zdaním??? Za odobrenie resp. usmernenie vopred ďakujem.
Anka