Pezinčan
18.04.08,15:13
Zdravim poradaci,
chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s chodenim s vasimi detmi k lekarovi. Pretoze u nasej doktorky bolo isteho casu napisane ze treba chodit s detmi do 18 rokov s dospelou osobou. A odvtedy vzdy ked k nej s dietatom idem tak musim podpisovat suhlas s osetrenim. Je to skutocne potrebne? A je to ine u odbornych doktorov ako u obvodneho? Dakujem
SAIVI
18.04.08,13:17
...vynimočne by možno po dohode s lekárom stačilo aj telefonicky sa ozvať, že dieťa sa dostaví na vyšetrenie samo, a potom pri najbližšej návšteve dodatočne podpísať predmetný súhlas..
BXLmiami
20.04.08,05:04
nerobia to všetci lekári,ale Vaša lekárka postupuje v zmysle zákona.Tí,ktorí berú dieťa do 18 samé,riskuju,že rodič v prípade nesuhlasu dá na lekára sťažnosť a vyhrá.Ja to robím u neznámych pacientov takto,u známych =tým myslím dlhoročných,nie susedov´=vezmem dieťa,ale nikdy nerobím žiadny zákrok bez zvolenia rodiča.Ani žiadny výkon suviasiaci s platením.Toto prináša doba,v ktorej sa robí pohon na lekárov=vyplýva z toho,že lekári sa bránia a začínaju byť veľmi opatrní.Viac,než je zdravé.
damati
20.04.08,15:35
Zdravim poradaci,
chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s chodenim s vasimi detmi k lekarovi. Pretoze u nasej doktorky bolo isteho casu napisane ze treba chodit s detmi do 18 rokov s dospelou osobou. A odvtedy vzdy ked k nej s dietatom idem tak musim podpisovat suhlas s osetrenim. Je to skutocne potrebne? A je to ine u odbornych doktorov ako u obvodneho? Dakujem
Naša obvodná lekárka ešte nikdy nechcela nič podpisovať a pritom tam vždy so synom chodím aj ja, ale u odborných lekárov vždy musím podpísať súhlas.
Luna
20.04.08,16:05
Moja dcéra mala teraz v apríli 19 rokov. V decembri ju operovali.
Ja ako zákonný zástupca som musela podpísať že súhlasím aby ju operovali v celkovej anestéze hoci je už dospelá. Po operáciíí ako 18-ročná chodila stále na rehabilitáciu na detské oddelenie aj keď ju operovali na dospeláckom oddelení.
BKJURAJ
20.04.08,16:31
MANZELKA MI HOVORI-----ZE U NASEJ V MARTINE STACI ZATELEFONOVAT ALE URCITE JE TO POTREBNE:):):):):):):)
Mixa
20.04.08,20:04
Zdravím!
Váš príspevok dosť ma dosť prekvapil - u nás chodia k pediatrovi bežne deti bez sprievodu rodičov, už aj zo základnej školy (14-15-ročné) a nikdy s tým nebol najmenší problém, ani som o podobnom prístupe v ambulancii ešte nepočula. Aj keď v princípe sa takýto postup zo strany lekára dá pochopiť, povedzme z hľadiska ochrany mladistvých, alebo ich schopnosti porozumieť a interpretovať diagnózu a odporúčania lekára rodičom, v praxi som sa s tým ešte nestretla a ťažko viem zhodnotiť, či by som takýto prístup nášho pediatra uvítala.