Dan1
18.04.08,18:50
Dobrý večer.
Mám dotaz ohľadom daň.priznania aj keď to momentálne nie je aktuálne, ale mám tento problém a nenašla som odpoveď.
Občan ČR - tam žije, pracuje. Na SR dostal darom dom a ten predá v tom istom roku. Nadob. cenou je preňho cena podľa posudku. Dom predá za túto istú cenu - podľa posudku. Rozdiel medzi príjmom a výdajom bude 0 a iné príjmy na SR za daný rok nemá. Musí podávať DP na SR ?
Za pomoc ďakujem
Marína
19.04.08,09:40
Dobrý večer.
Mám dotaz ohľadom daň.priznania aj keď to momentálne nie je aktuálne, ale mám tento problém a nenašla som odpoveď.
Občan ČR - tam žije, pracuje. Na SR dostal darom dom a ten predá v tom istom roku. Nadob. cenou je preňho cena podľa posudku. Dom predá za túto istú cenu - podľa posudku. Rozdiel medzi príjmom a výdajom bude 0 a iné príjmy na SR za daný rok nemá. Musí podávať DP na SR ?
Za pomoc ďakujem
Občan ČR je v SR daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou(ZoDP/§2/e), ktorého predmetom dane je príjem dosiahnutý zo zdrojov na území SR(ZoDP/§2/g) Ak dosiahnutý príjem z predaja nehnuteľnosti(ZoDP/§16/e/5) nie je oslobodený od dane z príjmov(ZoDP/§2/h a §9), je povinný podať DP, aj keď daňová povinnosť bude nulová.