sonka1
18.04.08,18:27
Ahojte, už dávno som si stiahla odtiaľto "školenia" o exceli, ale prosím Vás.
Nejde mi prevod čísla na text, pretože som si kúpila nový PC a k tomu aj programy. Mám windows XP, ale excel mám už 2007, takže podľa toho návodu mi to nejde.
Už hodinu to skúšam a stále nič..... malo by sa to tam zadávať cez f-ciu BATH, ale stále mi to píše v thajčine:eek:.
Bola by som velmi rada, keby niekto vedel poradiť prosím.(už som skúšala aj podla nápovedy v miestnych nastaveniach, ale všade tam mám slovenčinu)

Ďakujem.
Orim
18.04.08,17:46
Tu ti posielam dva varianty vyskúšaj možno to pôjde :)
Beata
18.04.08,19:35
>>> Sonka1, tak veľmi som Ti chcela pomôcť, ale sama som zostala mimo :eek:.
Aj ja mám Excel 2007 a k tomu hlistu Vistu. A prevod čísla na text nejde ani mne a môžem sa pokrájať :(. Problém je, že to nepozná funkciu "ConvertCurrencyToEnglish" ale je tam len "bahttext" a to veru konvertuje na text v thajčine. Tak isto som si skontrolovala miestne a jazykové nastavenia, ale tam mám všetko OK.

:eek:Heeeeeeeeeeeeeeeeeeelp... :eek:
ti-ti-ti-táááá-táááá-táááá-ti-ti-ti
Orim
19.04.08,07:25
>>> Sonka1, tak veľmi som Ti chcela pomôcť, ale sama som zostala mimo :eek:.
Aj ja mám Excel 2007 a k tomu hlistu Vistu. A prevod čísla na text nejde ani mne a môžem sa pokrájať :(. Problém je, že to nepozná funkciu "ConvertCurrencyToEnglish" ale je tam len "bahttext" a to veru konvertuje na text v thajčine. Tak isto som si skontrolovala miestne a jazykové nastavenia, ale tam mám všetko OK.

:eek:Heeeeeeeeeeeeeeeeeeelp... :eek:
ti-ti-ti-táááá-táááá-táááá-ti-ti-ti


Ty si nedávala žiadny návod, pretože v tom súbore je nejaký od Beaty.
:)


Vyskúšajte to v tom súbore čo som poslal a ak to pôjde spravte to podľa toho čo pôjde.
Beata
19.04.08,08:00
Ty si nedávala žiadny návod, pretože v tom mojom súbore je nejaký od Beaty.
:)


Vyskúšajte to v tom súbore čo som poslal a ak to pôjde spravte to podľa toho čo pôjde.
Myslíš tento "Prevod čísla do slovného vyjadrenia" (http://www.porada.sk/338955-post41.html)? Ja som tá Beata a písala som to ja a Ty si ho vložil do Tvojho súboru. To je OK.
Ale ja tu nepíšem či som dávala, alebo nedávala návod... píšem, že som chcela pomôcť. Tzn hneď ako som zbadala túto tému, uvedomila som si, že som v novom OS + Excel 2007 ešte nerobila prevod čísla na text a tak som si skôr, ako som odpovedala spôsobom "aha tuto to nájdeš", chcela vyskúšať, či tento môj spôsob vôbec funguje aj vo Viste + Exceli 2007, keďže pisateľka píše, že jej to nefunguje v OS XP + Excel 2007.
Btw, problém nevidím v OS, ale v Exceli.
No a trápila som sa s tým presne tak, ako sonka1. Bohužiaľ som neprišla na spôsob...

Chcem tým povedať asi toľko, že Tvoj, ani môj návod NEFUNGUJE! ;)
Stefan2005
19.04.08,08:17
[quote=Beata;711354]... problém nevidím v OS, ale v Exceli..../quote]

... nevnikol som do podstaty problému, ale otvoril som súbor PrevCisNaText.xls
v Excel2007 (režim kompatibility) - OS XP a bez problémov v tomto súbore mi prevádza čísla na text ....
Orim
19.04.08,08:27
... nevnikol som do podstaty problému, ale otvoril som súbor PrevCisNaText.xls
v Excel2007 (režim kompatibility) - OS XP a bez problémov v tomto súbore mi prevádza čísla na text ....

A robia to obidva listy? :)
Beata
19.04.08,08:42
Takže ten Tvoj spôsob funguje po spustení makier.

Bohužiaľ ten môj nie, pretože je tam tá funkcia "bahttext" a nič s tým neurobím.
Stefan2005
19.04.08,08:46
Samozrejme makrá treba povoliť (default to blokuje), ale počíta to v obidvoch listoch (vo var2 bez toho skloňovania)...
Beata
19.04.08,08:53
Samozrejme makrá treba povoliť (default to blokuje), ale počíta to v obidvoch listoch (vo var2 bez toho skloňovania)...
Prosím Ťa, nemôžeš tú moju variantu upraviť a priložiť? A ktorú funkciu tam treba použiť? Napíš prosím Ťa zrozumieteľne. Díky.
Stefan2005
19.04.08,10:52
Prosím Ťa, nemôžeš tú moju variantu upraviť a priložiť? A ktorú funkciu tam treba použiť? Napíš prosím Ťa zrozumieteľne. Díky.

Tu je výpis z môjho excel súboru:

3 356,00
tritisíctristopäťdesiatšesť 15,00
pätnásť 997,00
deväťstodeväťdesiatsedem 111 222 333,00
Max 99 999 999

Ako som postupoval:

1. stiahol som si súbor, ktorý priložil Orim
2. otvoril som si list var2
3. postupoval som presne podľa návodu po bod 12.
...ale pretože som nemal funkciu currencytotext tak som použil ponukanú funkciu PrevCisNaText.xls'!Num2TextFin

a fungovalo to.... (len podotýkam, že som mal súčasne otvorený pôvodný súbor prevod.....xls)
Beata
19.04.08,11:11
Tu je výpis z môjho excel súboru:

3 356,00
tritisíctristopäťdesiatšesť 15,00
pätnásť 997,00
deväťstodeväťdesiatsedem 111 222 333,00
Max 99 999 999

Ako som postupoval:

1. stiahol som si súbor, ktorý priložil Orim
2. otvoril som si list var2
3. postupoval som presne podľa návodu po bod 12.
...ale pretože som nemal funkciu currencytotext tak som použil ponukanú funkciu PrevCisNaText.xls'!Num2TextFin

a fungovalo to.... (len podotýkam, že som mal súčasne otvorený pôvodný súbor prevod.....xls)

No, mohlo mi to napadnúť hneď... Trochu ma zmiatlo, že si napísal:
(vo var2 bez toho skloňovania)...

Aké ľahké. Super. Takže záver je taký, že funguje aj Orimov variant aj môj. Postup zachovať ten istý, len miesto funkcie "ConvertCurrencyToText" vložíme "Num2TextFin" a tesne za funkciou bude v zátvorke odkaz na bunku.
Čiže napr. "Num2TextFin(B1)" pričom v bunke B1 je napísané konvertované číslo.

Díky Stefan2005
sonka1
22.04.08,11:15
Ďakujem velmi pekne -Orim-. Po dlhšom trápení (3minuty), som to zvládla...... funguje to :)
Nedá sa mi pridať bod, tak aspoň takto slovne.... bodujem.
Orim
22.04.08,21:43
Ďakujem velmi pekne -Orim-. Po dlhšom trápení (3minuty), som to zvládla...... funguje to :)
Nedá sa mi pridať bod, tak aspoň takto slovne.... bodujem.

Dáš inokedy, daj niekomu kto to viac potrebuje :) nemáme súťaž o to kto má viac bodov.
stormcatcher
06.01.09,14:10
ahojte.
poradi mi niekto ako funguje prevod cisla na text pomocou BAHTTEXT.
Srdecna vdaka.
dafy
06.01.09,16:23
stačí pozrieť help

=BAHTTEXT (A2)Zobrazí číslo jako text. (tisíc dvě stě třicet čtyři bahtů ve thajském textu)

tadiaľ cesta nevedie