tanina11
19.04.08,08:32
Ahojte,

chcela by som pekne poprosiť o radu, nemôžem to nikde nájsť.:confused:

S.r.o. kúpi auto M1 (3-ročné)z bazáru v nemecku, platca DPH, s.r.o. samozrejme tiež. Faktúra je bez DPH. VO faktúre sa odvolávajú: Lieferung nach § 25aUstG
(Differenzbesteuerung). Po preštudovaní porady som prišla na to, že sa odvolávjú na pargraf 66: oslobodenie od DPH, čiže sa odvádza len DPH z marže. Ale s.r.o. si chce auto nechať na firme, neobchoduje s autami, uvedený paragraf sa vzťahuje na obchod s autami.Neviem či mám teraz normálne auto zaradiť do firmy v uvedenej čiastke na faktrúre alebo vykonať samozdanenie.
tanina11
19.04.08,07:25
Prosím nenájde sa niekto, ja viem je krásny víkend, ale fakt to potrebujem.
Zoltán Kovács
19.04.08,07:56
Podľa mňa samozdaniť, ale bez nároku na odpočet. Teda bude treba odviesť DPH štátu.
tanina11
19.04.08,08:42
Ale paragraf 66, ods. 3 hovorí, že základom dane je rozdiel medzi predajnou a kúpnou cenou, keďže s.r.o. auto nepredáva, nechá si ho pre vlastnú potrebu, podľa môjho názoru je oslobodené od dane. Keďže to nie je auto úžitkové, nemá najazdených viac ako 6 000 km a nie je staršie ako pol roka.
Zoltán Kovács
19.04.08,08:54
Ale paragraf 66, ods. 3 hovorí, že základom dane je rozdiel medzi predajnou a kúpnou cenou, keďže s.r.o. auto nepredáva, nechá si ho pre vlastnú potrebu, podľa môjho názoru je oslobodené od dane. Keďže to nie je auto úžitkové, nemá najazdených viac ako 6 000 km a nie je staršie ako pol roka.

V zadaní píšeš, že auto je 3 ročné, a o najazdených kilometroch si sa nezmienila, tak som vychádzal z toho že za 3 roky snáď nabehlo tých 6 tisíc km.

Zadanie treba presne formulovať.
tanina11
19.04.08,09:11
OK, ja len,že to chcem radšej presne formulovať, neviem si s tým vôbec rady.
Nikde to nemôžem nájsť.
Nechcela som nikoho uraziť.


Ešte raz prepáč.


:o
Zoltán Kovács
19.04.08,09:14
Nikto sa neurazil. :D;)
tanina11
19.04.08,09:31
Ešte jedna otázka, keď je faktúra vystavená bez DPH, tak musím odviesť DPH, ak som to správne pochopila, keby ju nemci vystavili s DPH tak ju nemusím zaplatiť?
Nerátali sme s tým, že ju musíme odvieť, nakoľko sme to pokladali, že je oslobodené nakoľko je to M-kové vozidlo a my nemusíme odviesť DPH.
Tweety
19.04.08,09:58
Ešte jedna otázka, keď je faktúra vystavená bez DPH, tak musím odviesť DPH, ak som to správne pochopila, keby ju nemci vystavili s DPH tak ju nemusím zaplatiť?
Nerátali sme s tým, že ju musíme odvieť, nakoľko sme to pokladali, že je oslobodené nakoľko je to M-kové vozidlo a my nemusíme odviesť DPH.
Keď ste obidvaja platcami dph v svojej krajine, vystavili faktúru bez dph, čo je správne. Vy ju musíte samozdaniť, t.j. dopočítať dáň, kedže nie je možný odpočet dph, daň odvediete do ŠR.
tanina11
19.04.08,11:03
Možnosť vyhnúť sa plateniu DPH je potom len taká, že auto predáme a odvediem len DPH zo zisku, keďže je na faktúre odvolávka na paragraf 66. V tom prípade sa platí DPH len zo zisku - z marže.
tanina11
22.04.08,15:20
???? A čo keď predáme auto až o rok a zatiaľ si budeme dávať do nákladov PHM ... A taktiež ho budeme odpisovať. Počula som, že vraj nemáme z toho platiť DPH, pretože DPH bola už raz zaplatená. A keď ho predám o rok napríklad tak zaplatíme len časť z marže ak nejaká bude.

Tak fak neviem čo mám s tým robiť.

Pomôže mi niekto
Jana Acsová
22.04.08,15:36
Ak predávajúci z EÚ uplatnil osobitnú úpravu obchodníka s použitým tovarom, na Slovensku sa NIKDY nejedná o intrakomunitárne nadobudnutie tovaru. Dodávka sa v tuzemsku NEZDAŇUJE.
Jana Acsová
22.04.08,15:40
Jana Acsová
22.04.08,15:43
S.r.o. kúpi auto M1 (3-ročné)z bazáru v nemecku, platca DPH, s.r.o. samozrejme tiež. Faktúra je bez DPH. VO faktúre sa odvolávajú: Lieferung nach § 25aUstG
(Differenzbesteuerung).
Z vypracovaných otázok:
Nemecko:
"Differenzbesteuert nach § 25a USTG", alebo "Kein Umsatzsteuer lt. §25a USTG" uplatnenie osobitnej úpravy
Jana Acsová
22.04.08,15:44
Podľa mňa samozdaniť, ale bez nároku na odpočet. Teda bude treba odviesť DPH štátu.Tento postup nie je možné uplatniť pri kúpe od obchodníka s použitým tovarom s použitím osobitnej úpravy.
Jana Acsová
22.04.08,15:46
Keď ste obidvaja platcami dph v svojej krajine, vystavili faktúru bez dph, čo je správne. Vy ju musíte samozdaniť, t.j. dopočítať dáň, kedže nie je možný odpočet dph, daň odvediete do ŠR.Faktúru bez DPH vyhotovili preto, lebo pri použití osobitnej úpravy sa daň na faktúre nemôže vyčísliť. Jedná sa o osobitný postup.
Omaria
22.04.08,15:57
Ja mám s tým a tiež so službami problém. Keby aspoň komentáre alebo príklady boli písané " po lopate " tak by sme to pochopili. Keď má niekto tento prípad vyriešený nech nám pomôže....... Ďakujem

Maria
tanina11
22.04.08,16:03
Tak je potrebné DPH zaplatiť alebo nie, keďže je to M-kové auto- je to bez nároku na odpočet. Ale ak použijem paragraf 66 tak DPH neodvediem?
tanina11
22.04.08,19:07
Prosím, poradími niekto, ????:o
Jana Acsová
23.04.08,05:47
Tak je potrebné DPH zaplatiť alebo nie, keďže je to M-kové auto- je to bez nároku na odpočet. Ale ak použijem paragraf 66 tak DPH neodvediem?
Príspevok č. 12

Ak predávajúci z EÚ uplatnil osobitnú úpravu obchodníka s použitým tovarom, na Slovensku sa NIKDY nejedná o intrakomunitárne nadobudnutie tovaru. Dodávka sa v tuzemsku NEZDAŇUJE.
Jana Acsová
23.04.08,05:50
Pri kúpe auta v Nemecku od obchodníka, ktorý uplatní osobitnú úpravu sa tuzemského subjektu netýka povinnosť zdaniť dodávku. Žiadny vstup, žiadny výstup.
tanina11
24.04.08,06:57
Ďakujem za odpoveď:o