biaaa
19.04.08,10:02
Zdravim Vas,

vie mi niekto poradit:
ZU nam vydal zvnostenske opravnenia (ohlasovacie zivnosti). SRO este nemame registrovanu na sude.
Teraz by sme potrebovali doplnit asi dva predmety podnikania. Viete mi niekto poradit ako presne postupovat? Asi je lepsie najpr zapisat SRO do ORSR a az potom to doplnit vsak? Ale vie mi niekto pls presne opisat kroky (ake zmeny v listine atd...)

Dakujem
Beata
19.04.08,08:18
Zdravim Vas,

vie mi niekto poradit:
ZU nam vydal zvnostenske opravnenia (ohlasovacie zivnosti). SRO este nemame registrovanu na sude.
Teraz by sme potrebovali doplnit asi dva predmety podnikania. Viete mi niekto poradit ako presne postupovat? Asi je lepsie najpr zapisat SRO do ORSR a az potom to doplnit vsak? Ale vie mi niekto pls presne opisat kroky (ake zmeny v listine atd...)

Dakujem
Veru by nebolo pre Vás výhodné najprv zapísať spoločnosť a až potom robiť zmeny, nakoľko by Vás to stálo viac.

Ja by som navrhovala postup:
1. Urobiť dodatok k spoločenskej zmluve, alebo zakladateľskej listine, v ktorej by bolo uvedené k akým zmenám v ŽL by malo dôjsť. Pokiaľ ide o spoločnosť s jediným spoločníkom, tak urobiť aj "Rozhodnutie jediného spoločníka"

2. Tieto listiny priložiť k návrhu na zápis činností do ŽL

3. Vykonať zápis na OR SR

Prikladám listiny, ktoré som použila ja.
biaaa
19.04.08,15:50
A co v pripade ze su uz ZL vydane??? Ako sa to riesi so zakladatelskou? Pôvodnu nechat tak a overit uz len dodatok? Dakujem za nazory.
Beata
19.04.08,16:05
Poviem to takto; Ak chce spoločnosť vykonávať činnosť, ktorú ešte nemá v ŽL, musí doplniť ŽL o tento predmet činnosti a to či už pred, alebo po zapísaní do OR SR. Rozhodnutie je na konateľoch. Rozdiel je len v tom, že kým spoločnosť nie je zapísaná, bude ju stáť doplnenie predmetu/ov činnosti do ŽL len poplatky s tým spojené, avšak ak už bude spoločnosť zapísaná a potom bude riešiť doplnenie činností do ŽL, bude ju to stáť, okrem poplatkov spojených so zapísaním činností do ŽL, aj poplatok za zmenu v OR SR.

Môj názor.
biaaa
19.04.08,17:40
Ok-takze staci doplnenie plus to rozhodnutie a malo by to byt v poriadku?

Stretol sa este niekto s niecim takym?
Dakujem.
evka.ba
03.12.09,02:01
Zdravím:), potrebujem v s.r.o. urobiť zmenu sídla spoločnosti a zároveň aj doplniť činnosti - predmet podnikania. Doplnenie činností je treba urobiť najprv na živnostenskom úrade a až potom ohlasovať na ORSR. Ak sa nemýlim tak asi najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie je najprv urobiť doplnenie predmetu podnikania, potom naraz na jednom tlačive urobiť zápis zmeny sídla sro a doplnenie činnosti na ORSR a potom nahlásiť zmenu sídla zase na živnostenský úrad.
:confused:Nie som si istá či je vôbec tento postup správny a či nie je nutné žiadať zvlášť o zmenu sídla a zvlášť o rozšírenie činnosti a tým pádom samozrejme platiť kolky za obidva úkony.
akina
03.12.09,07:03
Zdravím:), potrebujem v s.r.o. urobiť zmenu sídla spoločnosti a zároveň aj doplniť činnosti - predmet podnikania. Doplnenie činností je treba urobiť najprv na živnostenskom úrade a až potom ohlasovať na ORSR. Ak sa nemýlim tak asi najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie je najprv urobiť doplnenie predmetu podnikania, potom naraz na jednom tlačive urobiť zápis zmeny sídla sro a doplnenie činnosti na ORSR a potom nahlásiť zmenu sídla zase na živnostenský úrad.
:confused:Nie som si istá či je vôbec tento postup správny a či nie je nutné žiadať zvlášť o zmenu sídla a zvlášť o rozšírenie činnosti a tým pádom samozrejme platiť kolky za obidva úkony.
Postup je správny, po zápise zmeny sídla a doplnenia predmetov činnosti v OR musíte ešte raz na ŽÚ ohlásiť zmenu sídla.
zalobaba
03.12.09,09:14
Zdravím:), potrebujem v s.r.o. urobiť zmenu sídla spoločnosti a zároveň aj doplniť činnosti - predmet podnikania. Doplnenie činností je treba urobiť najprv na živnostenskom úrade a až potom ohlasovať na ORSR. Ak sa nemýlim tak asi najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie je najprv urobiť doplnenie predmetu podnikania, potom naraz na jednom tlačive urobiť zápis zmeny sídla sro a doplnenie činnosti na ORSR a potom nahlásiť zmenu sídla zase na živnostenský úrad.
:confused:Nie som si istá či je vôbec tento postup správny a či nie je nutné žiadať zvlášť o zmenu sídla a zvlášť o rozšírenie činnosti a tým pádom samozrejme platiť kolky za obidva úkony.

Postup máš správny. Ak však ešte spol. nemá urobenú premenu ZI a OP z SKK na €, treba to urobiť tiež súčasne.
Economic
03.12.09,18:03
Zdravím:), potrebujem v s.r.o. urobiť zmenu sídla spoločnosti a zároveň aj doplniť činnosti - predmet podnikania. Doplnenie činností je treba urobiť najprv na živnostenskom úrade a až potom ohlasovať na ORSR. Ak sa nemýlim tak asi najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie je najprv urobiť doplnenie predmetu podnikania, potom naraz na jednom tlačive urobiť zápis zmeny sídla sro a doplnenie činnosti na ORSR a potom nahlásiť zmenu sídla zase na živnostenský úrad.
:confused:Nie som si istá či je vôbec tento postup správny a či nie je nutné žiadať zvlášť o zmenu sídla a zvlášť o rozšírenie činnosti a tým pádom samozrejme platiť kolky za obidva úkony.

A nezabudni keď to prejde v OR, ohlásiť aj na DÚ v lehote, aby nedali pokutu.