matulo
19.04.08,12:34
Ahojte,

viete mi poradit cim by bolo dobre zaujat mensiu firmu z USA so zaujmavym tovarom, aby si zriadila prevadzku na Slovensku?

Moja idea bola technologiu doviest na Slovensko a cast produkcie vyrabat tu.

Zatial hlavny argument bol rychlejsi dovoz v ramci EU, blizsie k zakaznikom. Co dalsie by sa im dalo navrhnut? ... ide o tovar na ktory sa nevztahuje clo.


Dakujem,
mato
rickman
20.04.08,14:50
Zaujat by si mohol asi len vysledkami uz existujuceho odbytu v EU, ktory by niekolko nasobne prevysoval odbyt spominanej firmy v US. Otherwise, po mensich skusenostiach s US citizenmi si neviem predstavit cim inym.
misomiso
20.04.08,19:55
Skus im slubit, ze im tu dovolis postavit radar. Nizsia cena prace ich uz asi nepresvedci, pri sucasnom kurze USD je uz v USA pomaly nizsia ako u nas.
matulo
20.04.08,20:51
mna tiez velmi nic nenapada, ale napisem, pokial ich presvedcim, co bol ten hlavny tahak ... snad by som ich sem mohol nalakat a dobre ozrat ;)
mengel
26.04.08,03:59
Podľa mňa je to otázka jedného mailu - na jeho základe dokážesš zistiť, či by vôbec mali záujem čítať a odpovedať na Tvoje maily, telefonáty. Moje skúsenosti s amíkmni sú nie prílš dobré. Ich trh je velikánsky a z Európy je väčšina z nich ochotná akceptovať tak DE, UK, prípadne severanov.
Ale samozrejme nájsť pár dobrých partnerov sa dá všade, len sa netreba vzdať po prvom neúspechu. Malá rada - hlavne sa nepchať do r...i - dostávaš sa tak do nevýhody, ktorú partner určite zneužije.
rickman
26.04.08,07:38
Podľa mňa je to otázka jedného mailu - na jeho základe dokážesš zistiť, či by vôbec mali záujem čítať a odpovedať na Tvoje maily, telefonáty. Moje skúsenosti s amíkmni sú nie prílš dobré. Ich trh je velikánsky a z Európy je väčšina z nich ochotná akceptovať tak DE, UK, prípadne severanov.
Ale samozrejme nájsť pár dobrých partnerov sa dá všade, len sa netreba vzdať po prvom neúspechu. Malá rada - hlavne sa nepchať do r...i - dostávaš sa tak do nevýhody, ktorú partner určite zneužije.

Suhlasim. Reakcia na e-mail moze vyslat jasny signal, ci co a ako, ak vobec nejaka reakcia bude. Dnes su uz aj normalne maily povazovane za spam alebo scam. Niekedy mam pocit, ze ludom z toho uz preskakuje a uplne normalnu a regulernu postu si ani neprecitaju, pretoze skonci v kosi kvoli ich uzasnemu programu na triedenie posty. Niekedy mi je az luto, ze ludia neprikladaju urcitu vahu a serioznost aj e-mailovej komunikacii. A ak maju problem odlisit normalnu postu od spamov, tak je to ich problem - no v skutocnosti problem odosielajuceho.