medvedik21
19.04.08,13:36
Myslím že veľa žien či dievčat má problémy s mastnou pleťou.Ja mám 21 rokov a lesklý nos kedykoľvek sa pozriem do zrkadla. Okrem toho sa mi tvoria aj čierne bodky a sem tam nejaký ten biely puk. Existujú nejaké domáce prípravky na jej odmastenie s dlhodobejším účinkom? Aká kozmetika skutočne pomáha?
arizona
20.04.08,06:33
Moja babka si rozkrojila citrón a pošúchala ním tvár. Pomáhalo jej to,pleť mala veľmi peknú.Je to naozaj starý"babkovský"recept,skús,možno pomôže.
tanina11
20.04.08,08:05
Vieš mastná pleť má aj jednu výhodu, ktorú poznáme až neskôr, pomalšie starne. Ja som mala rovnaký problém, pomohol mi až kožný lekár, predpísal mi mi vodičku Zinerit, sa to myslím volalo, prešlo to, po nej som si vybrala v lekárni kozmetiku a všetko bolo ok. Keď som ju prestala používať, bola dosť drahá, tak sa to opäť vrátilo, zasa som šla ku kožnej, len som bola tehotná, tak nemohla na mne robiť veľké pokusy.

Po úspešnej liečbe to prešlo a začala som používať kozmetiku BIODERMA H2O sebium - voda, tá je veľmi dobrá, stojí zhruba 350 SKK a k tomu je aj krém, stojí podobne. Nechcem robiť reklamu, ale táto voda mi skutočne pomohla. Od vtedy viem, že pri mojej pleti sa neopalí šetriť a samozrejme chodím aj ku kozmetičke, ale keď je už skutočnej zle treba ísť ku kožnému lekárovi.
medvedik21
01.05.08,19:54
Moja babka si rozkrojila citrón a pošúchala ním tvár. Pomáhalo jej to,pleť mala veľmi peknú.Je to naozaj starý"babkovský"recept,skús,možno pomôže.

A nemôže byť taký citrón na pleti agresívny? Myslím jeho kyseliny.
medvedik21
01.05.08,19:56
Vieš mastná pleť má aj jednu výhodu, ktorú poznáme až neskôr, pomalšie starne. Ja som mala rovnaký problém, pomohol mi až kožný lekár, predpísal mi mi vodičku Zinerit, sa to myslím volalo, prešlo to, po nej som si vybrala v lekárni kozmetiku a všetko bolo ok. Keď som ju prestala používať, bola dosť drahá, tak sa to opäť vrátilo, zasa som šla ku kožnej, len som bola tehotná, tak nemohla na mne robiť veľké pokusy.

Po úspešnej liečbe to prešlo a začala som používať kozmetiku BIODERMA H2O sebium - voda, tá je veľmi dobrá, stojí zhruba 350 SKK a k tomu je aj krém, stojí podobne. Nechcem robiť reklamu, ale táto voda mi skutočne pomohla. Od vtedy viem, že pri mojej pleti sa neopalí šetriť a samozrejme chodím aj ku kozmetičke, ale keď je už skutočnej zle treba ísť ku kožnému lekárovi.

Ďakujem za odporúčania:), a koľko stál ten Zinerit?
eskaa
01.05.08,20:45
ja pouzivam cajovnikovy cistiaci gel od Oriflame a na to krem na zmiesanu plet Optimals Balance tiez od Oriflame a odkedy to pouzivam je to ovela lepsie..

s domacimi receptami by som asi moc neexperimentovala..
arizona
02.05.08,07:00
A nemôže byť taký citrón na pleti agresívny? Myslím jeho kyseliny.
Ja som to spomenula ako "starý babský recept",ktoré používali naše staré mamy.Samozrejme, že ten citrón sa po chvíli pôsobenia zmyl vodou. Jeho kyseliny účinkovali na to ,aby sa stiahli póry. Preto som napísala, že babka mala veľmi peknú pleť, asi to pomáhalo.Ale samozrejme tak ako aj moderné kozmet.výrobky, tak aj staršie nemusia sadnúť každému.
Ja osobne mám veľmi rada staré prírodné"babské" recepty,nielen v kozmetike,ale aj pri chorobách ,či v záhradničení.
Pýtala si sa na nejaký domáci prípravok,tak som pridala vyskúšaný...
Dúfam, že Ti niektorý z ponúkaných typov pomôže:):):)
eskaa
02.05.08,08:34
teraz ma napada, ze napr. limetka sa v kozmetike vyuziva prave preto, ze stahuje pory a osviezuje..
takze mozno na tom citrone nieco bude ale urcite by som to hned zmyla ako pise arizona..:)
tanina11
02.05.08,09:38
Prepáč, že neskoro, Zinerit nebol drahý, tak akolo stovky, len je myslím len na predpis, ale s ním neexperimentuj bez kožnej, pretože dosť vysušuje, so Zineritom som dostala aj robenú mastičku. Po tej liečbe som nabehla na normálnu kozmetiku.

Ja Ťa chápem, ja som si s pleťou dosť užila, je to také nepríjemené mať pupence na tvári. Ale neboj to prejde.
kitky
20.05.08,15:44
Myslím že veľa žien či dievčat má problémy s mastnou pleťou.Ja mám 21 rokov a lesklý nos kedykoľvek sa pozriem do zrkadla. Okrem toho sa mi tvoria aj čierne bodky a sem tam nejaký ten biely puk. Existujú nejaké domáce prípravky na jej odmastenie s dlhodobejším účinkom? Aká kozmetika skutočne pomáha?

Pokial sa ti tvoria cierne bodky tzv. komedóny nepoznam nic lepsie ako krémpastu AKNECOLOR light.Je velmi vhodna prave na mastnu plet pretoze perfektne stahuje pory.Dostanes ju v lekarni bez predpisu a stoji 120.-sk.
Ja mam suchu plet akurat nos som mala trosku problematicky.
Po tretom pouziti tam nemam vobec nic.Ani bodecku.:)
Kludne si to daj na noc, v tenkej vstve na celu tvar, ale pozor pouzi nejake stare navlecky .
Je to super aj pre chlapov, ktory maju problem s komedonmi a zvacsenymi porami.Kludne na noc natriet kde to potrebujete a plet bude zas ok.
medvedik21
20.05.08,18:59
Pokial sa ti tvoria cierne bodky tzv. komedóny nepoznam nic lepsie ako krémpastu AKNECOLOR light.Je velmi vhodna prave na mastnu plet pretoze perfektne stahuje pory.Dostanes ju v lekarni bez predpisu a stoji 120.-sk.
Ja mam suchu plet akurat nos som mala trosku problematicky.
Po tretom pouziti tam nemam vobec nic.Ani bodecku.:)
Kludne si to daj na noc, v tenkej vstve na celu tvar, ale pozor pouzi nejake stare navlecky .
Je to super aj pre chlapov, ktory maju problem s komedonmi a zvacsenymi porami.Kludne na noc natriet kde to potrebujete a plet bude zas ok.

Presne ten používam ale skôr na zapálené vyrážky, aj na tie pomáha. Ale o tom že pomáha na komedóny som netušila:D, vyskúšam, díki :D
zuzanalenka
06.02.09,13:45
Pomôže ACNECOLOR LIGHT aj mne? mám mastnú pleť, nikdy som však akné nemala. Iba komedóny. Teraz mám rozšírené póry, ktoré sa mi zanášajú a tvoria sa "uhry"... Nieje to také zlé, ale chcela by som neviditeľné póry (alebo aspoň čo najmenšie)... Už som z jedálnička vyradila všetko čo im škodí, (alkohol, kávu)... Máte niečo zaručené? skúsim aj ten citrón! :D
lubinami
22.03.09,13:03
Neviem či som správne zaradila moju otázku ? Mam na tvári na brade tri také tukové malé výplne, -vyzerá to ako vyrážka, ale nedá sa to vytlačiť, niekedy sa mi to zvätší, inokedy je to menšie, a tvrdé. Dosť ma to znervoznuje ..... Chcela by som si to dať odstrániť, ale v kozmetike sa to nedá, asi len chirurgicky, viete mi poradiť za kým s tým ísť, som z okresu Žiar nad Hronom. Ako sa tento zákrok volá ? a kto s tým má skúsenosť, či potom nezostávajú jazvy. Neviete o nejakom odborníkovi na pleť v okrese Žiar, prípadne Zvolen, B.Bystrica.
Dakujem
JancaB
29.03.09,22:54
Neviem či som správne zaradila moju otázku ? Mam na tvári na brade tri také tukové malé výplne, -vyzerá to ako vyrážka, ale nedá sa to vytlačiť, niekedy sa mi to zvätší, inokedy je to menšie, a tvrdé. Dosť ma to znervoznuje ..... Chcela by som si to dať odstrániť, ale v kozmetike sa to nedá, asi len chirurgicky, viete mi poradiť za kým s tým ísť, som z okresu Žiar nad Hronom. Ako sa tento zákrok volá ? a kto s tým má skúsenosť, či potom nezostávajú jazvy. Neviete o nejakom odborníkovi na pleť v okrese Žiar, prípadne Zvolen, B.Bystrica.
Dakujem

To čo máte na tvári sa volá mílie. Nie som odborník, ale nakoľko má tento problém môj manžel a tiež mu to dosť vadí som si niečo o tom zisťovala. Bežne to ošetrujú v kozmetike, je to len ako keby zhrubnutá koža a pod ňou maz, čiže to treba poriadne napariť, prepichnúť sterilnou ihlou a vytlačiť. Samozrejme najlepšie to odstráni odborník, keďže mílie sa zvyknú objavovať nanovo ak sa neodstánia dôkladne.