krasotinka
19.04.08,17:28
Dobry den, som platkynou DPH a ponukam sluzby v oblasti tlace letakov, vizitiek...
Chcem sa opytat, (je to trosku blba otazka ale neviem si s tym rady), vrati mi DU, uhradene DPH?Ak ano kedy, ako a co musim ja preto urobit.
DP podavam kazde 3 mesiace.Uctujem v JU.Vdaka
Zoltán Kovács
19.04.08,15:30
Dobry den, som platkynou DPH a ponukam sluzby v oblasti tlace letakov, vizitiek...
Chcem sa opytat, (je to trosku blba otazka ale neviem si s tym rady), vrati mi DU, uhradene DPH?Ak ano kedy, ako a co musim ja preto urobit.
DP podavam kazde 3 mesiace.Uctujem v JU.Vdaka

Keď ti v dph priznaní vychádza nadmerný odpočet jedine vtedy prichádza do úvahy vrátenie dane. Ale DÚ si počká na ďalšie priznanie DPH, či tam ti nevznikne povinnosť platiť. Ak áno potom v rámci toho priznania sa vykompenzuje nadmerný odpočet s povinnosťou.
monspa
21.04.08,05:12
Prosím Vás a keď nám vznikol nadmerný odpočet aj v ďalšom štvrťroku, ako sa to rieši?
Milan Benka
21.04.08,05:15
Do 30dní Vám NO vráti ( po podaní ďalšieho DP )
monspa
21.04.08,06:02
Ďakujem za odpoveď, to vlastne znamená, že do tohto daňového priznania uvediem nadmerný odpočet za toto obdobie a daňový úrad mi vráti ten minulý odpočet. A ako sa to uvádza do daňového priznania, či neuvádza?
Zoltán Kovács
21.04.08,09:17
Ďakujem za odpoveď, to vlastne znamená, že do tohto daňového priznania uvediem nadmerný odpočet za toto obdobie a daňový úrad mi vráti ten minulý odpočet. A ako sa to uvádza do daňového priznania, či neuvádza?

Ak máš nadmerný odpočet za 1.Q 2008, tak nadmerný odpočet z 4.Q 2007 sa neuvádza nikam v DP.