Zanebudka
19.04.08,18:13
ahojte, viem ze to tak celkom nespada do tejto kategorie, inam som to zaradit nevedela. potrebujem pomoc. pisem bakalarsku pracu a potrebujem pomoct kde najdem nejake pokuty pri nedodrzani hygienickych podmienok dopravcom. alebo nejake technologie prepravy. v zakonoch nic nie je este aj potravinovy kodex na tom mieste zrusili a novy vynos prepravu neupravuje. prosim poradte cim skor. dakujem
Peterika
19.04.08,17:59
ahojte, viem ze to tak celkom nespada do tejto kategorie, inam som to zaradit nevedela. potrebujem pomoc. pisem bakalarsku pracu a potrebujem pomoct kde najdem nejake pokuty pri nedodrzani hygienickych podmienok dopravcom. alebo nejake technologie prepravy. v zakonoch nic nie je este aj potravinovy kodex na tom mieste zrusili a novy vynos prepravu neupravuje. prosim poradte cim skor. dakujem
prepravu potravín rieši zákon o cestnej doprave, skús pozrieť
č. 168/1996 Z. z. v znení
zákona č. 386/1996 Z. z., zákona č. 58/1997 Z. z.,
zákona č. 340/2000 Z. z., zákona č. 416/2001 Z. z.,
zákona č. 506/2002 Z. z., zákona č. 534/2003 Z. z.
a zákona č. 114/2004 Z. z.
jojom
19.04.08,18:45
Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.852/2004 a 853. Pozrela si zákon 152/1995 Z.z. a násl? Tam sa o preprave píše. Pokuty nebudú nikde zverejnené (myslím si) pozri na stránkach úradov Verejného zdravotníctva SR prípadne oslov regionolnu stanicu v mieste tvojho bydliska. Prehladám potravinový kodex.
Zanebudka
20.04.08,22:22
no ja som sa v tych zakonoch a nariadeni hrabala dost, nikde sa to nepise a ustanovenia potravinoveho kodexu nahradil vynos, ale ten neupravuje prepravu, iba vyrobu a manipulaciu pri vyrobe. presla som to cele aspon trikrat ak nie viac. verejne zdravotnictvo mi ani nenapadlo pozriet, kedze riesim prepravu.
jojom
21.04.08,07:16
No práve som dokecal s úradov verejného zdravotníctva. Takže sankcie rieši zákon 152/1995, šiesta časť Pokuty § 28 . Riešenie sankcií je v kopetencii Veterinárnych správ. Výška pokuty sa odvíja od závažnosti priestupku či je to právnicá osoba alebo fyzická osoba. Výška sankcie nie je striktne určená je to na individuálnom posúdení. Je to aj v novom potravinovom kódexe ale ten ešte nemám a na nete nie je aktualizovaný. Škoda.