gabriska
19.04.08,18:47
Dobry vecer,
obraciam sa na Vas s nasl. otazkou:
Od 180408 som nastupila na MD, do tohto terminu som vyse 2,5 mesiaca poberala nemocenske davky, z dovodu rizikoveho tehotenstva.
Informovala som sa u zamestnavatela ohladom zostatkovej dovolenky z r.2007+dov.za rok 2008, ci je mozne mi dovolenku preplatit. Odpoved bola taka, ze zamestnavatel podla zakona nema povinnost mi dov. preplatit, ale umoznuje ju cerpat
1. bud pred nastupom na MD, s tym, ze o obdobie cerpania dov. by sa mi kratilo obdobie cerpania materskej dovolenky - toto v mojom pripade uz nie je mozne, kedze po skonceni PN som hned nastupila na MD
2.po skonceni MD (28 tyzdnov), s tym, ze si vopred nahlasim u zamestn., ze si dov. planujem cerpat a po vycerpani poziadam o rod. prispevok
Mna ale znepokojuje jedna vec a to moznost, ze pocas cerpania dovolenky by mi mohol zamestnavatel teoreticky dat vypoved (moj PP je na dobu neurcitu).Do prace sa neplanujem vratit min. 1 rok, takze moje miesto mi nie je povinny drzat.
Ako je to vlastne podla zakona? Pocula som este taky protichodny nazor, vraj mozem zostatkovu dovolenku cerpat aj pocas rodicovskej dovolenky, tj paralelne poberat rod. prispevok a dovolenku cerpat bez presusenia RD.
Okrem toho so mnou vraj NEMOZE zamestnavatel rozviazat PP pocas materskej alebo rodic. dovolenky, jedine z dovodu organiz. zmien ... (tie su u nas vo firme dost caste ...)
Prosim vas, viete niekto poradit, ako postupovat, aby som neprisla o dovolenku a ani o pracu?
Dakujem vopred za kazdy prispevok.
Pekny vecer prajem.
gabriska
23.04.08,14:59
Dobry den,
kedze odpoved s detailnym vysvelenim som uz dostala pod inou temou, tento moj prispevok povazujte uz psm za bezpredmetny, dakujem.