Peterika
19.04.08,19:22
krásny večer všetkým!
potrebovala by som poradiť, môže sa pri účtovaní zmluvnej pokuty účtovať 19% DPH?
konkrétnejšie: Kuriér - SZČO vykonávajúci kuriérske služby pre inú sro dostal zmluvnú pokutu za oneskorenie doručenia zásielky - výška je dohodnutá v zmluve ale firma sro si ju účtuje s 19% DPH.Nie sú poplatky z omeškania a zmluvné pokuty oslobodené od DPH?

Ďakujem
Peterika
19.04.08,17:42
krásny večer všetkým!
potrebovala by som poradiť, môže sa pri účtovaní zmluvnej pokuty účtovať 19% DPH?
konkrétnejšie: Kuriér - SZČO vykonávajúci kuriérske služby pre inú sro dostal zmluvnú pokutu za oneskorenie doručenia zásielky - výška je dohodnutá v zmluve ale firma sro si ju účtuje s 19% DPH.Nie sú poplatky z omeškania a zmluvné pokuty oslobodené od DPH?

Ďakujem
viem, že je to nezmysel tá DPH a zmluvná pokuta, ale keď ju už uhradil, je povinná firma túto faktúru prepracovať a DPH mu vrátiť?
Prosím pomôžte?
Zita5
19.04.08,17:43
Zita5
19.04.08,17:44
viem, že je to nezmysel tá DPH a zmluvná pokuta, ale keď ju už uhradil, je povinná firma túto faktúru prepracovať a DPH mu vrátiť?
Prosím pomôžte?

Áno , presne tak .Výšku DPH fakturovali neoprávnene.Zmluvná pokuta nie je predmetom DPH.
Peterika
19.04.08,18:02
Áno , presne tak .Výšku DPH fakturovali neoprávnene.Zmluvná pokuta nie je predmetom DPH.
Zitka moc ďakujem, ja som si to tiež myslela len som nevedela či sú tam neni nejaké úpravy, ktoré by mi unikli, ja ju mu neuplatním - ale môže tá faktúra ostať tak v účtovníctve aj keď si myslím, že je to problém firmy, ktorá túto faktúru vystavila.

Ešte doplním, firma tvrdí, že na DPH má nárok - pretože je platcom DPH:rolleyes:a je to veľká Ba kuriérska služba asi tú DPH používajú na reklamu v telke.
Haira
03.05.12,14:02
ahojte,
tak som sa tu už čosí dočítala. Faktúru za zmluvnú pokutu vystavím bez DPH, ok...a ešte otázočka:
Do ktorých výnosov to mám zaúčtovať? Mimoriadne, finančné alebo aké?
inak práve máme po búrke a veru dobre padla, hneď je lepší vzduch :)
Tweety
03.05.12,14:11
ahojte,
tak som sa tu už čosí dočítala. Faktúru za zmluvnú pokutu vystavím bez DPH, ok...a ešte otázočka:
Do ktorých výnosov to mám zaúčtovať? Mimoriadne, finančné alebo aké?
inak práve máme po búrke a veru dobre padla, hneď je lepší vzduch :)
Zmluvné pokuty, penále, úroky z omeškania-644AE.