Myro
01.04.05,16:03
čaute všetci

som tu síce nový, ale všímam si a všímam že tu má dosť ľudí ICQ :) Nemali by ste niekedy chuť rozbehnúť debatu po ICQ? :p Ozaj.... viete ako z ICQ 2003 dostať preč reklamy? :D
evuša
01.04.05,16:21
Milý Myro, prosím, píš laicky nie odborne. My sme síce odborníci na účtovníctvo, zákony a dane, ale je nás tu viac, čo sme do počítačov pologramotní - teda aspoň ja. Takže ak si počítačovo zdatný, prosím píš lopata,krompáč, aby sme tomu všetci rozumeli. Ja osobne ani neviem,čo je ICQ-čka. Všimni si, ako s nami píše Richard. Ten to chápe, že dobrý účtovník a ekonóm nemusí byť počítačovo zdatný, preto s nami komunikuje tak, aby sme tomu aj my - pologramotní v počítačoch - rozumeli.
Myro
01.04.05,17:01
ICQ je komunikacny program. pomocou neho mozes komukolvek napisat spravu a on/ona ti moze hned odpisat. pouziva sa predovsetkym na dopisovanie, nieco podobne ako SMS. a pod pojmom ICQ-cka sa rozumeju cisla, ktore ma kazdy pouzivatel programu ICQ pridelene. taktiez podobne ako mobil ma tel. cislo. No a ak si vsimnes podpisy niektorych ludi, napriklad konkretne mna, tak tam mam ze ICQ: 61423235, to znamena ze keby si mala v PC nainstalovany program ICQ a nechas si najst uzivatela s cislom 61423235 tak si najdes mna a pokial budem pripojeny na internet, tak mi mozes hocico napisat. To je jedna z moznosti vyuzitia.
anto
01.04.05,17:17
Nič zaujímavé pre účtovníkov, keby sa dali posielať peniaze, alebo myšlienky, tak to by bolo zaujímavejšie
Pre tých, ktorí si chcú dopisovať a tiež aj cez internet telefonovať bez poplatkov za výbornej kvality odporúčam program, ktorý sa volá Skype a je ho možno stiahnúť na www.skype.com
a potom hurá k telefonovaniu. Ja takto hovorím zo synom do Írska len za poplatok za internet.
DanielaSL
03.04.05,07:46
čaute všetci

som tu síce nový, ale všímam si a všímam že tu má dosť ľudí ICQ :) Nemali by ste niekedy chuť rozbehnúť debatu po ICQ? :p Ozaj.... viete ako z ICQ 2003 dostať preč reklamy? :D
Ja rada sa zapojím do debaty, keď budem pripojená
ICQ 246-202-342:)
pyton
03.04.05,13:41
Anto, tiež prosím ťa k tomu napíš viac. Keď si ten program stiahnem ak sa mi to ovšem
podarí, tak čo ďalej ako telefonovať a ako písať, čo ešte k tomu potrebujem. A nakoľko je to bezpečné? Alebo aké sú nevýhody? /O ICQ som čítala niečo nelichotivé, že je veľmi ľahko cez neho vniknúť do tvojho počítača alebo niečo podobné/
Charles
03.04.05,15:57
;) Zdavim Vas,

vyborny napad, vymenit si ICQ cisla. Velmi rad, pokecame o uctovnictve kedze som zaciatocnik...
DanielaSL
03.04.05,16:21
;) Zdavim Vas,

vyborny napad, vymenit si ICQ cisla. Velmi rad, pokecame o uctovnictve kedze som zaciatocnik... Už mám svoje trochu vyššie, kludne sa ozvi , len napis ze si z porady.
Richard
03.04.05,17:09
ICQ je dobré na promtné reagovanie, ale hodnota rozhovoru ostáva len pre zainteresované strany, čiže nikto iný nemôže doplniť debatu, prípadne si prečítať dodatočne takúto informáciu, ako to je na Porade. Na Porade sa nestratia myšlienky a informácie ani po pol roku... a často krát sa najde niekto "tretí", ktorý vnesie do problematiky nový nášhľad a nové "neobjavené" skutočnosti danej témy.
Myro
03.04.05,17:18
Ja som netvrdil, ze ICQ sa ma vyuzivat namiesto porady, prave naopak. Zdielam Tvoj nazor, ze tu sa moze realizovat uplne kazdy a tak to ma byt. Prosim ta neber to ako nejake FUSOVANIE DO REMESLA alebo ako to mam nazvat. Proste to bol len napad. Ak sa niekomu paci, je to fajn ked mozes niekomu napisat cez prac. dobu a dohodnut sa napr. kde sa stretnete na obede... A ak sa to niekomu nepaci , tak tiez fajn. Sak nikto nikoho do nicoho nenuti. ja osobne niesom zastanca tvrdych pravidiel, skor slobodneho rozhodnutia a tak trosku aj medziludskej komunikacie.
Dada
04.04.05,07:11
ICQ je dobrý programčok. A práve dnes mi ho odinštalovali, lebo že vraj vysiela maily a zahlcuje nám schránku. Len neviem ako môže vypnuté ICQ vysielať maily. Môžete mi vy počítačovo zdatní vysvetliť túto problematiku? Vďaka. Dada
S21
04.04.05,08:10
no aj ja mám každé ráno v pošte zo 20 čudných mailov, ktoré radšej hneď mažem, čím to je, žeby tým iCQ?
Hlinkovx
04.04.05,08:35
ja mám ICQ-čko už dlho...a žiadne čudné e-maily mi nechodia...
navyše neviem, čo to môže mať so služobným e-mailom spoločné..keď tam mám svoj súkromný
ja osobne si myslím, že to je blud...
Zuzka
04.04.05,08:49
QUOTE=anto Pre tých, ktorí si chcú dopisovať a tiež aj cez internet telefonovať bez poplatkov za výbornej kvality odporúčam program, ktorý sa volá Skype a je ho možno stiahnúť na www.skype.com (http://www.skype.com/)
a potom hurá k telefonovaniu. Ja takto hovorím zo synom do Írska len za poplatok za internet.[/QUOTE]


Tiež používam skype a je to výborná vec. Okrerm telefonovania sa dá samozrejme aj písať (chatovať). Na telefonovanie je potrebný mikrofón alebo slúchatká.
Beata
04.04.05,09:11
ICQ používam od roku 1996 a nemôžem povedať, že by som mala nejaký problém. Samozrejme, že boli snahy všelijakých hackerov rôznym spôsobom narušiť moje kruhy, tiež vírusy zúria, to riziko je tu vždy, ale tomu sa nevyhneme ani bez ICQ. Treba si program dobre nastaviť, to je prvá vec a neprijímať žiadne haluze od neznáme kontakty, ktoré ani nemáme uložené vo svojom kontaktnom liste... ale to je debata na iné fórum.

Babča, tá pošta o ktorej si písala, to sú jednoducho spamy a najskôr ich môžeš dostávať preto, lebo si surfovala (alebo Tvoj chief) na dákych nebezpečných stránkach, napríklad... ale aj tu je možností viac.
Myro
04.04.05,12:57
Pravdepodobne je to tym, ze ak mas vo svojich ICQ detailoch zadanu aj mailovu adresu tak si ju najdu ludia, ktori posielaju nevyziadanu postu (SPAM - Spameri) a preto mas v poste 20 cudnych mailov :) Ale ICQ samo o sebe by nemalo posielat maily len tak...
Peterf
16.01.06,21:49
Omyl I. C. Q. je z anglickeho I SEEK YOU. Prvy instant messenger tohto typu bol vyvinuty izraelskym studentom techniky niekedy v 90rokoch.
V zapati cely program a technologiu kupila americka fy a odtial komercne ICQ, plne reklamy. odporucam clanok online encyklopedie wikipedia je to tam podrobnejsie.. http://en.wikipedia.org/wiki/ICQ:cool: (http://en.wikipedia.org/wiki/ICQ)

--------------------------- My ICQ: 252-366-033