nexi
19.04.08,23:05
Tak mojim problémom teraz sa stala staršia záležitosť v sociálnej poisťovni,kde ešte v roku 2004-2005 som nesplnil takzvanú oznamovaciu povinnosť /prihláška-odhláška/ ako SZčO,pretože pri podaní výpisu z dańového priznania podľa aktuálneho zákona bol vymeriavaci základ tak nízky že som nemal platiť odvody do soc.poisť.,ale novým zákonom vydaným v juni 2004 kde tento vymeriavaci základ znížili už sa toto na mńa nevzťahovalo.A tu nastal problem že som sa k 1.7.2004 neprihlásil a k 6.6.2005 neodhlásil,a samozrejme neplatil odvody za toto obdobie.Túto nezrovnalosť som zisťil náhodou pri vybavovaní inej záležitosti až 31.8.2007,ked´ som musel znova podať zmiznutý výpis,vyplniť prihlášku a odhlášku a samozrejme zaplatiť ušlé odvody v jednej sume 23800sk,čo som všetko aj v ten den spravil. Na to teraz som obdržal list podľa ktorého som povinný zaplatiť pokutu 19560,.sk za nesplnenie oznamovacej povinnosti podla §228 ods.3 Prosil by som o radu či sa má význam proti takejto pokute odvolávať a ak áno s akým odôvodnením alebo podla akého zákona na odpustenie pokuty.Za Vaše odpovede vopred dakujem...Priložil som aj fotokópiu listu
cloe
19.04.08,21:08
A nie sú to náhodou vyčíslené penále?
Dav
20.04.08,07:11
S listom ísť do poisťovne a spýtať sa, či sa nevzťahuje tzv. "amnestia neplatičov" aj na tento prípad.
nexi
20.04.08,08:55
cloe----bohužial nie su to penále,tam by to bolo vyčíslené v %,ale tu je za deń omeškania sadzba 10,.sk....na penále by sa vzťahoval ten generálni pardon a to by bolo potom OK,,,toto je pokuta,a nikde okrem toho zákona na pokutu nič ine neviem na to nájsť...žiadnu možnosť ako sa proti nej odvolať
nexi
20.04.08,08:59
Dav-----tak neviem ako je to inde,ale tu u nás je neochota na najvyšom stupni a okamžiťe ťa odbijú krátkou odpovedou že " NIE "
Dav
20.04.08,09:11
Dav-----tak neviem ako je to inde,ale tu u nás je neochota na najvyšom stupni a okamžiťe ťa odbijú krátkou odpovedou že " NIE "
V tom prípade by som si aj tak zobrala žiadosť na odpustenie penále a podala ju. Aspoň by som sa pokúsila, či sa to nedá odpustiť.
Lepšie by bolo, keby to NIE aj doložili, že podľa §XX,zákona XXX/XX.
Ak by to bolo aj zdôvodnené nie, spýtala by som sa na možnosti splátok.
nexi
20.04.08,09:36
tak tú žiadosť o odpustenie penále mam uz vyplnenú a asi podám tiež,nieže o rok mi pride další list na zaplatenie ešte aj penále,,,tu je asi všetko možné už...ale to sa mi už podarilo zistiť že tá žiadosť na pokutu je nesprávna a nemá s tým nič spoločne
nexi
20.04.08,09:38
priložil som aj fotokopiu listu,tam je to asi presnejšie než to opisujem ja... :o)
Dav
20.04.08,09:52
Skús odvolanie, ale veľmi to na úspech nevyzerá.
nexi
20.04.08,10:12
Dav---ale práve v tom som bezmocný,čo do toho odvolania napísat...Teraz som ešte vyplnil jeden formulár čo som našiel na stránke soc.poisť. a to žiadosť o odpustenie zmeškania lehoty...tak im pošlem aj to.....Zasypem ich žiadosťami že im prejde chuť na mna xi xi xi
Gabhus
20.04.08,16:12
Zlatý môj, chuť ich asi neprejde. Na odpustenie takýchto záležitostí musíš mať vyrovnané všetko, čo platíš štátu - všetky dane, fondy a neviem čo ešte. Mám známeho, ktorý mal dlh v sociálnej poisťovni 16.- SK a preto mu neodpustili penále v zdravotke. Aspoň mu to takto napísali do rozhodnutia. Pochybujem že niečo odpustia tým "malým". Ale pozri na na stránke soc. poisťovne na dlžníkov a asi Ti spadne sánka. Aj mne spadla keď som videla tie miliónové dlhy........
Dav
20.04.08,16:13
V odvolaní len uviesť, čo sa stalo, vysvetliť celú situáciu. A dúfať, ale skôr zarábať na pokutu.
nexi
20.04.08,17:44
Gabhus---viem,aj ja som pozeral tych dlžníkov,s tymi nič nenarobia,,,,oni si to doženú na nás maličkych,,,tý velky dlžnici asi nemajú nič čo stratiť,ale my maličky hej...nerád by som si počkal napr. na exekúciu a prišiel napr. o byt kvôli takejto čiastke čo sa tu môže kludne stať
nexi
20.04.08,17:45
Dav....dakujem za pomoc :oD
nexi
21.04.08,18:35
Tak asi nikdo mi nevie poradit definiciu na to odvolanie...?
Dav
21.04.08,18:49
Tak asi nikdo mi nevie poradit definiciu na to odvolanie...?
tvoja adresa
adresa SP
Odvolanie

Odvolávam sa proti (Rozhodnutiu č......, zo dňa.....), ktorým mi bola uložená pokuta za (................) vo výške....... z nasledujúcich dôvodov:
1...........................(nevedel som -neznalosť neospravedlňuje-)
2............................(už som zaplatil -popíš koľko a ako, či hneď po výzve)
3. ..........................( napr. kde pracuješ a aký máš príjem, a ako by sa pokuta prejavila v tvojej peňaženke)

Ďakujem za porozumenie
V.....dňa
autogram.
Samozrejme, uprav to krajšie ako som to napísala ja. A dúfaj.A šetri na pokutu.
Zoltán Kovács
21.04.08,18:50
Tak asi nikdo mi nevie poradit definiciu na to odvolanie...?

Skús sa pozrieť na tieto žiadosti (sú priamo zo stránky SP):
Melnick
21.04.08,19:29
Tak mojim problémom teraz sa stala staršia záležitosť v sociálnej poisťovni,kde ešte v roku 2004-2005 som nesplnil takzvanú oznamovaciu povinnosť /prihláška-odhláška/ ako SZčO,pretože pri podaní výpisu z dańového priznania podľa aktuálneho zákona bol vymeriavaci základ tak nízky že som nemal platiť odvody do soc.poisť.,ale novým zákonom vydaným v juni 2004 kde tento vymeriavaci základ znížili už sa toto na mńa nevzťahovalo.A tu nastal problem že som sa k 1.7.2004 neprihlásil a k 6.6.2005 neodhlásil,a samozrejme neplatil odvody za toto obdobie.Túto nezrovnalosť som zisťil náhodou pri vybavovaní inej záležitosti až 31.8.2007,ked´ som musel znova podať zmiznutý výpis,vyplniť prihlášku a odhlášku a samozrejme zaplatiť ušlé odvody v jednej sume 23800sk,čo som všetko aj v ten den spravil. Na to teraz som obdržal list podľa ktorého som povinný zaplatiť pokutu 19560,.sk za nesplnenie oznamovacej povinnosti podla §228 ods.3 Prosil by som o radu či sa má význam proti takejto pokute odvolávať a ak áno s akým odôvodnením alebo podla akého zákona na odpustenie pokuty.Za Vaše odpovede vopred dakujem...Priložil som aj fotokópiu listu
Nevzdávaj sa, rozhodne rýchlo konaj a zatiaľ neplať nič. Odvolala by som sa aj na to, že podľa vtedy platného zákona Ti nevznikla prihlasovacia povinnosť . Svoje odvolanie adresuj priamo šéfovi Vašej pobočky. Niekedy aj SP prekvapí. ;)
nexi
22.04.08,19:45
Dakujem Vám všetkým za príspevky a rady čo Ste mi dali a hlavne Dav a Smith-ovi...Tak to asi tak spravím a už iba dúfať budem..hoci som sa pomalicky aj zmieril už s tým...