monikal
20.04.08,10:09
ahojte začala som robit učto prepravnej firme - tovar. azistila som že je to zložitejšie ako som si myslela,,, vedel by mi niekto poradit??? JU som platcom DPH dakujem

dostala som prepravnu zmluvu od špedičky a mám k nej vystavit fakturu , v zmluve je nakladka v SR-letisko a vykladka v SR-sklad,, v zmluve je napísané fakturovat bez dph, preprava z tretej krajiny, je to ok ked to vystavim bez dph??? kam to zapíšem v priznaní o dph???

zatial dakujem:mee:
Milan Benka
20.04.08,21:00
ahojte začala som robit učto prepravnej firme - tovar. azistila som že je to zložitejšie ako som si myslela,,, vedel by mi niekto poradit??? JU som platcom DPH dakujem

dostala som prepravnu zmluvu od špedičky a mám k nej vystavit fakturu , v zmluve je nakladka v SR-letisko a vykladka v SR-sklad,, v zmluve je napísané fakturovat bez dph, preprava z tretej krajiny, je to ok ked to vystavim bez dph??? kam to zapíšem v priznaní o dph???

zatial dakujem:mee:

Oslobodené od dane - §48 ods. 8 - samozrejme za splnenia uvedenej podmienky.
monikal
21.04.08,08:41
ok dakujem a zapíšem to aj v DP DPH na riadku 13 a 15??? dakujem
monikal
21.04.08,10:31
MOJA DALšIA OTáZKA
vysatvila som fakturu za prepravu tovaru slovenskej firme, preprava bola na trase Schwechat - Bratislava, vystavim tuto fakturu riadne s DPH,??? dakujem
Monika Kováčová
21.04.08,11:07
málo info:
pri preprave používaj tabuľku od Mušky, je tu na porade.
Najdôležitejšie je kto komu prepravil odkiaľ kam. Teda pre koho bola preprava uskutočnená: pre IČ DPH z IČŠ, alebo IČ DPH SK?

Ak bola preprava uskutočnená pre objednávateľa IČ DPH SK tak fakturuješ prepravu medzi ČŠ EÚ so slovenskou DPH.
monikal
21.04.08,11:31
ospravedlnujem sa za málo info a dakujem za odpoved, to je presne to čo som potrebovala, a prosim ešte o radu, skusim to zhrnut čo najlepšie

dod.je SK - odb.je CZ-iČ dph CZ ,preprava z AT - do CZ=bez dph
dod.je SK - odb.je SK-IČ dph SK ,preprava z SK - do AT=s dph
dod.je SK - odb.je CZ-IČ dph CZ ,preprava z AT - do SK=bez dph
dod.je SK - odb.je EE-IČ dph EE , preprava z SK - do AT=bez dph
EE je Estonsko

pozerala som to podla tej tabulky a malo by to sediet len si to chcem potvrdit niekim skusenejšim,,,
zapisuju sa tieto prijmy v priznani o DPH niekde špecialne???

dik monikal
monikal
21.04.08,12:43
prosim ešte kontrolu pre zapi do priznania DPH dik

dod.je SK - odb.je CZ-iČ dph CZ ,preprava z AT - do CZ=bez dph -
par.43 - riadok14
dod.je SK - odb.je SK-IČ dph SK ,preprava z SK - do AT=s dph -
par.8 a 9 - riadok 3 a 4
dod.je SK - odb.je CZ-IČ dph CZ ,preprava z AT - do SK=bez dph -
par.43 - riadok 14
dod.je SK - odb.je EE-IČ dph EE , preprava z SK - do AT=bez dph -
par.43 - riadok 14
EE je Estonsko

dakujem
Milan Benka
21.04.08,17:53
prosim ešte kontrolu pre zapi do priznania DPH dik

dod.je SK - odb.je CZ-iČ dph CZ ,preprava z AT - do CZ=bez dph -
par.43 - riadok14 miesto dodania CZ - nie je predmetom dane
dod.je SK - odb.je SK-IČ dph SK ,preprava z SK - do AT=s dph -
par.8 a 9 - riadok 3 a 4 Je predmetom dane. OK.
dod.je SK - odb.je CZ-IČ dph CZ ,preprava z AT - do SK=bez dph -
par.43 - riadok 14 miesto dodania služby CZ, nie je predmetom dane
dod.je SK - odb.je EE-IČ dph EE , preprava z SK - do AT=bez dph -
par.43 - riadok 14 miesto dodania služby EE, nie je predmetom dane.
EE je Estonsko

dakujem

Zvýraznené

Preprava je služba. Nebude sa jednať o oslobodené plnenia, ale o plnenia s miestom dodania v inej čl. krajine, t.j. takéto plnenia nie sú predmetom dane a tým pádom do DP nevstupujú do žiadneho riadku.
V DP uvádzame iba plnenia kt. sú predmetom dane.
monikal
21.04.08,18:32
dakujem monikal
vjejka
21.04.08,19:11
Ja sa chcem spýtať tiež niečo o preprave..objednali sme prepravu, slovensky prepravca viezol zo sr do čiech a preprava sa koncila v sr... my sme tu prepravu následne prefakturovali do čiech...ide to bez dph a ani to neuvádzam do výkazu?? dakujem veľmi pekne
Milan Benka
21.04.08,19:21
Ja sa chcem spýtať tiež niečo o preprave..objednali sme prepravu, slovensky prepravca viezol zo sr do čiech a preprava sa koncila v sr... my sme tu prepravu následne prefakturovali do čiech...ide to bez dph a ani to neuvádzam do výkazu?? dakujem veľmi pekne

Skúste to lepšie popísať.

1. preprava SR-ČR
2. preprava ČR-SR

3. refakturácia do ČR - je odberateľ identifikovaný pre daň mimo SR - má české IC DPH ?
vjejka
21.04.08,19:28
preprava začala v SR-ČR-SR (začiatok aj koniec bol v SR), mám ju zabezpečila slovenská firma, platca dph, čiže ja si na vstupe uplatňujem odpočet tej faktúry... my sme tú službu refakturovali do čiech, platcovi dph v čechách....dakujem za pomoc
Milan Benka
21.04.08,19:34
preprava začala v SR-ČR-SR (začiatok aj koniec bol v SR), mám ju zabezpečila slovenská firma, platca dph, čiže ja si na vstupe uplatňujem odpočet tej faktúry... my sme tú službu refakturovali do čiech, platcovi dph v čechách....dakujem za pomoc


Ak sa jedná o prepravu tovaru, tak miestom dodania služby pri refakturácii je ČR - faktúrujete bez DPH, nakoľko takéto plnenie nie je predmetom dane v zmysle zák. 222/2004 Zz
vjejka
21.04.08,19:39
Ďakujem pekne, aspon nemusím riešiť do ktorého riadku. Ďakujem
monikal
22.07.08,12:32
ahojte

radili mi 5 učtovníci a každý inak
Slovák platca fakturuje slovakovi platcovi prepravne služby,,
preprava je zo SK do HR - chorvatsko
mám tuto fakturu vystavit s DPH alebo bez DPH dakujem monikal:confused:
Monika Kováčová
22.07.08,12:36
a keďže Chorvátsko nie je v EÚ tak faktúra bude bez DPH, pretože ide o vývoz (mala by si mať kópiu JCD)

http://europa.eu/abc/european_countries/eu_members/index_sk.htm
Monika Kováčová
22.07.08,12:38
monikal
22.07.08,12:40
chorvatsko nie je v EU takže spravne to mám vystavit bez DPH
mam totiž podklady od prepravky kde je napisane že tam mam dph dat aj na preprave do chorvatska aj do srbska a ani jedna krajnia nie je v EU,,,dik
monikal
22.07.08,12:51
ešte prosim o radu
slovak platca fakturuje slovakovi platcovi
preprava z CZ do SRB, faktura vystavená bez dph
a mám tam ešte parkovné a vystavenie JCD všetko bez dph,,, je to takto spravne,, to parkovné a JCD ide niekde aj do výkyzu DPH,,, dik
Soňula
23.07.08,06:39
ahojte začala som robit učto prepravnej firme - tovar. azistila som že je to zložitejšie ako som si myslela,,, vedel by mi niekto poradit??? JU som platcom DPH dakujem

dostala som prepravnu zmluvu od špedičky a mám k nej vystavit fakturu , v zmluve je nakladka v SR-letisko a vykladka v SR-sklad,, v zmluve je napísané fakturovat bez dph, preprava z tretej krajiny, je to ok ked to vystavim bez dph??? kam to zapíšem v priznaní o dph???

zatial dakujem:mee:
Ja by som prosila o odpoveď na červeno-zvýraznenú časť tejto otázky. Mám takýto istý prípad, neviem, či mám sumu na tejto fa /bez DPH/ uviesť v riadkoch 13 a 15 priznania DPH?
Vopred ďakujem.
MartuskaN
23.07.08,06:54
áno - riadok 13 a 15 priznania
monikal
23.07.08,07:07
ešte prosim o radu
slovak platca fakturuje slovakovi platcovi
preprava z CZ do SRB, faktura vystavená bez dph
a mám tam ešte parkovné a vystavenie JCD všetko bez dph,,, je to takto spravne,, to parkovné a JCD ide niekde aj do výkyzu DPH,,, dik prosiiiiiiim
monikal
23.07.08,10:19
prosiiiiiiim
Monika Kováčová
23.07.08,10:24
ide o vývoz a služby spojené s vývozom, odpoveď máš v prísp. 21 a neporos a čítaj.