Orim
20.04.08,09:47
Potrebujem poradiť s makrom v exceli. Potrebujem vytvoriť makro na vlkadanie listu ale tak aby jednotlivé listy neoznačoval List1, List2. a pod. Potrebujem aby ich označoval napíklad nejakým menom a číslom B1, B2, B3, alebo len číslom 1, 2, 3, ale ešte aby do každého listi na pozíciu bunky A1 dal rovnaký názov alebo číslo ako je na liste. (B1, B2, B3, alebo .... 1, 2, 3, ....) Ak skončím napr. pri liste 50 a znovu otvorím ten zošit bude pridávať ďalšie listy od 51.. Neviem urobiť to menenie názvu a číslovanie.
pepo_p
25.04.08,10:22
Listy sa majú pridávať 1 x spustenie makra = 1 list, alebo zadať počet listov a následne vytvorenie listov?
robin78
25.04.08,10:28
Makro na vytvorenie noveho listu, t.j. prida novy list na koniec:

Sheets.Add After:=Sheets(Sheets.Count)

Potom uz len nastavis jeho nazov:

Sheets(Sheets.Count).Name = "novy nazov listu"
Orim
25.04.08,15:00
Listy sa majú pridávať 1 x spustenie makra = 1 list, alebo zadať počet listov a následne vytvorenie listov?

ano ale je to vcelku jedno:)
Orim
25.04.08,15:12
Makro na vytvorenie noveho listu, t.j. prida novy list na koniec:

Sheets.Add After:=Sheets(Sheets.Count)

Potom uz len nastavis jeho nazov:

Sheets(Sheets.Count).Name = "novy nazov listu"


dík

ale toto nie je ono. Potreboval by som aby to ešte pridávalo čísla. Toto pridalo len jeden list a na druhom sa zaseklo, lebo meno listu s tým názvom už bolo.

Ale naviedlo ma to na čiastočné riešenie popísané dole.
Orim
25.04.08,17:32
Vyriešil som to takto:

Sheets("Pr").Select
Cells.Select
Selection.Copy
For n = 1 To 52
Sheets.Add After:=Sheets(Sheets.Count)
Sheets(Sheets.Count).Name = n
ActiveSheet.Paste
Range("B4").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = n
Range("A11").Select
Next n
End Sub


Zadám si potrebné čísla do makra od - do (n = 1 To 52)


stačí mi číslovať listy, ale rád by som vedel ako sa dajú premenovať a číslovať
robin78
28.04.08,08:09
Myslim, ze toto je to co hladas:

Dim nazov As String
Worksheets.Add After:=Worksheets(Worksheets.Count) 'pridanie noveho listu
With Worksheets(Worksheets.Count)
nazov = "XY" & Worksheets.Count ' vytvorenie cislovaneho nazvu
.Cells(1, 1) = nazov ' nastavenie nazvu do bunky A1
.Name = nazov ' premenovanie listu
End With
Orim
28.04.08,13:59
Dík vyskúšam to.

Pre vás (myslým všeobecne tých čo sa tým zaoberajú ....) sú to triviálne otázky, ale ja nie som programátor a ak niečo robím tak len ako samouk :)
robin78
28.04.08,14:04
Dík vyskúšam to.

Pre vás (myslým všeobecne tých čo sa tým zaoberajú ....) sú to triviálne otázky, ale ja nie som programátor a ak niečo robím tak len ako samouk :)

Kazdy z nas raz niekedy zacinal a myslim, ze clovek sa casto nauci viac sam ako na nejakom kurze ;-)
JOSCH
08.02.10,11:29
Poprosim vas o pomoc ako vytvorit makro pre excel 2007 na skopirovanie prave otvoreneho harku a pomenovanie podla datumu vytvoreneho vzorcom,v bunke B19.Skopirovat iba formaty , hodnoty a formaty cisel(v kopirovanom harku je este jedno tlacitko - makro, ale to v nakopirovanom harku uz netreba).Dakujem
PaloPa
08.02.10,13:49
Poprosim vas o pomoc ako vytvorit makro pre excel 2007 na skopirovanie prave otvoreneho harku a pomenovanie podla datumu vytvoreneho vzorcom,v bunke B19.Skopirovat iba formaty , hodnoty a formaty cisel(v kopirovanom harku je este jedno tlacitko - makro, ale to v nakopirovanom harku uz netreba).Dakujem

Pre Excel 2007 musí byť typ súboru kde sú povolené makrá *.XLSM.

Vcelku "plnotučná" debata ohľadne kopírovania listov je i tu na Porade:
http://www.porada.sk/t110831-pomoc-s-makrom.html

Je tam niečo analogické čo potrebuješ i niečo naviac.

Palo
JOSCH
09.02.10,15:23
Pre Excel 2007 musí byť typ súboru kde sú povolené makrá *.XLSM.

Vcelku "plnotučná" debata ohľadne kopírovania listov je i tu na Porade:
http://www.porada.sk/t110831-pomoc-s-makrom.html

Je tam niečo analogické čo potrebuješ i niečo naviac.

Palo Dakujem, pomohlo mi to aj ked vobec som necakal ze si to budem vediet upravit.Je to tu faj porada.Tesim sa jak maly :)